Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Fortress Fallout muszą zmienić tytuł gry na żądanie Bethesdy

14 postów w tym temacie

Jak dobrze że bethesda nie ma praw do Game of Thrones. Jeszcze by doszło do tego że używanie słowa game było by naruszeniem ich praw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2015 o 15:09, 1t4chi napisał:

Jak dobrze że bethesda nie ma praw do Game of Thrones. Jeszcze by doszło do tego że używanie
słowa game było by naruszeniem ich praw.

Jeszcze lepiej by było gdyby się pultali o słowo of. Call of Duty, Call of Juarez, Witcher 2: Assassin''s of Kings... Prawnikom by się robota paliła w rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz więcej kasy, rządzisz, nawet jeśli żądania są tak naciągane że nie utrzymałyby się w sądzie. Ciekawe co by zrobili jakby ktoś stworzył grę "Build your own fallout shelter" ;) Tylko zastanawia mnie czy w takim razie można założyć że to akcja poprzedzająca zapowiedź nowego Fallouta na E3.


@larkson
> Jeszcze lepiej by było gdyby się pultali o słowo of. Call of Duty, Call of Juarez, Witcher
> 2: Assassin's of Kings... Prawnikom by się robota paliła w rękach.

Czy to nie apple pozwał samsunga za "skopiowanie" zaokrąglonych krawędzi w ich produktach? Coś mi się jakaś taka akcja kojarzy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2015 o 16:00, Terrorite napisał:

Tylko zastanawia mnie czy w takim razie można założyć że to akcja poprzedzająca zapowiedź nowego Fallouta na E3.


A na E3 zapowiedź "Fallout: The Fortress" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś to palant i tyle. Właśnie takie poddawanie się tworzy sytuacje gdzie takie firmy sobie będą pozywały/straszyły każdego kogo będą chciały bo nauczą się że maleńki zawsze od razu się podda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kafar Wątpię aby jakieś małe studio miało tyle kasy na sądzenie się z wielką korporacją.Woleli ulec, bo bardziej im się to opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ten koleś to palant i tyle. Właśnie takie poddawanie się tworzy sytuacje gdzie takie
> firmy sobie będą pozywały/straszyły każdego kogo będą chciały bo nauczą się że maleńki
> zawsze od razu się podda.

To ja mam pomysl. Zrob gre albo zacznij robic o tytule w ktorym jest Fallout i zobaczymy jak sie stawiasz.. Nie nawidze internetowych napinaczy ktorzy znaja sie na wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2015 o 18:21, Phoenixpl napisał:

To ja mam pomysl. Zrob gre albo zacznij robic o tytule w ktorym jest Fallout i zobaczymy
jak sie stawiasz.. Nie nawidze internetowych napinaczy ktorzy znaja sie na wszystkim


Akurat moja dziewczyna prowadzi kancelarię adwokacką i wiem o czym mówie. Zapytałem jej o to. Jak sprawa tyczyła by się wyrazu w grze która kompletnie nic nie czerpie z gry od tej firmy to nei było by problemu.

Tworze gry od 4 lat już, nie miałem problemów w sadach jednak trochę w tym prawie siedze w związku że moja partnerka ma właśnie kancelarię.

A jako że się nie znasz to wytłumaczę że taka firma musi wysyłać groźby sądowe bo to w przypadku większej sprawy jest dokumentowane że w przesłości firma dbała o swoje prawa. Tego typu pogróżki do mniejszych firm nigdy nie są spełniane ale MUSZĄ być wysyłane.

Oczywiście polecam wybrać się na kierunek prawniczy i wtedy się wypowiedać pieniaczu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafar, co ma piernik do wiatraka? W POLSCE możesz sobie robić takie gry i takie pogróżki można sobie wsadzić w 4 litery. CO INNEGO w USA, tam prawo jest inne niż w POLSCE (szok nie?). Polecam wybrać się na kierunek prawniczy i się wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ale grzeczniej. Po co te zbędne inwektywy i złośliwości ?

W kwestii samego tematu - szczerze wątpię, żeby tak duży koncern żądał czegokolwiek bez konsultacji ze swoim działem prawnym a sam dział prawny natomiast kierował się jakimś głupim widzi-mi-się.
Owszem - sama sytuacja jest wręcz śmieszna, Beth jako duży i szanowany przez graczy koncern strzela sobie takimi bzdurami wizerunkowo w stopę, natomiast w samym sądzie - wątpię, żeby umoczyli.
Oczywiście sądy są w teorii niezawisłe i werdykt zawsze może być różny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2015 o 20:57, Pietro87 napisał:

Owszem - sama sytuacja jest wręcz śmieszna, Beth jako duży i szanowany przez graczy koncern
strzela sobie takimi bzdurami wizerunkowo w stopę, natomiast w samym sądzie - wątpię,
żeby umoczyli.


Nie chodzi o umoczenie tylko czy by się taka sprawa utrzymała, zwróć uwagę na ostatni akapit, Mojang dał radę zostać przy Scrolls, no ale Mojang to nie jest mała dopiero co startująca firma. Natomiast - jest Fallout w nazwie? To trzeba ich postraszyć jest raczej takim strzałem bez zastanowienia. Bo z punktu widzenia PR to fatalnie wygląda, szczególnie ze względu na dysproporcje między obiema firmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować