Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Planujemy wyjazd na IEM 2015

10 postów w tym temacie

Kamil Ostrowski

Intel Extreme Masters w Katowicach coraz bliżej. Na imprezę takiego formatu warto się wybrać nie tylko jeżeli jesteście ze Śląska czy okolic - nawet podróż z daleka może się opłacić. Macie zamiar pojawić się w Spodku, ale potrzebujecie pomocy w zaplanowaniu wyjazdu, oszacowaniu kosztów, wybrania noclegu? Jeżeli tak, to ten poradnik jest dla Was.

Przeczytaj cały tekst "Planujemy wyjazd na IEM 2015" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak osoba, która była na 2 poprzednich edycjach IEMu i codziennie znajduje się w Katowicach pragnę wypunktować pewne nieścisłości w tekscie. Odnośnie wnoszenia jedzenia, rok temu nie można było wnieść ani picia ani jedzenia. Pierwszego dnia stojąc w kolejce byłem świadkiem jak ludzie opróżniali plecaki z jedzenia i zostawiali na pobliskich ławkach albo szybko starali się swój prowiant spożyć. Co do jedzenia w Spodku większym problemem niż jego jakość są kolejki. Czasami trzeba czekać do 40 minut na swoje jedzenie, w tym momencie umyka nam mecz. Jeśli chcemy coś zjeść warto sprawdzić lokalne knajpki wcześniej, lub dopytac osobę z okolicy Katowic gdzie można tanio i dobrze zjeźć. Lokale w samym centrum, przy głównej promenadzie są drogie.

Ponadto nie opłaca się moim zdaniem szukać noclegu w samych Katowicach (prócz hosteli, te są tanie). Można za to szukać noclego w Zabrzu, Sosnowcu (jest to jakaś opcja) czy Chorzowie z których istnieje doskonały dojazd zarówno autobusowy jak i pociągowy (lokalną Koleją Ślaską). Należy też przy kupnie biletu kolejowego zwrócić uwagę na przewoźnika. Koleje Śląskie mają osobne kasy i osobne automaty do zakupu biletów.

Co do biletów autobusowych warto dodać, że są bilety jednorazowe na jedno miasto; ulgowe w cenie 1,60 i normalne za 3,20. Bilet można zakupić też u kierowcy, ten pozwala na przejazd autobusem do konca trasy ale jest droższy. Autor nie andmienił, zę owe bilety nie są tylko czasowe, Z tyłu takiego biletu np. za 3,20 wyraźnie jest napisane, ze bilet uprawnia do podróży w granicach 1 miasta (gminy) bądź od skasowania biletu na 15 minut.

EDIT: błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większym problemem niż jakość jedzenia i długość kolejek to posiadanie wyboru między hotdogiem a kubełkiem z KFC. Lepiej zjeść coś pożywnego i zdrowego przed wejściem i ew. odpuścić jakiś mecz żeby wyjść na miasto lub jak ktoś nie chce tracić rozrywki to czekać do końca rozgrywek ok godz 21 by wyjść i zjeść normalne jedzenie. Pamiętajcie również o przyniesieniu zakrętek. Jakaś głupia zasada zmuszała sprzedawców picia do wydawania butelek napojów bez zakrętek co stwarzało niebezpieczeństwo transportu oraz spożycia w ciągu najbliższych kilku minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech nikt się nie zdziwi też, jeśli wyląduje gdzieś w ostatnich szarych rzędach, gdyż bilet nie uprawnia Cię tak naprawdę do żadnego miejsca. Fakt, dolne trybuny są przeznaczone dla ludzi z biletami, ale jeśli się zapełnią, lub wasza grupa będzie zbyt duża znaleźć sobie miejsce, sorry, lądujecie z gimnazjalistami, ojcami z dziećmi i przypadkowymi dresami, którzy nie mają pojęcia co tam robią, a weszli bo jest impreza za darmo.

Też ciekawie wygląda sytuacja z łazienkami. Jest to prawdopodobnie jedyna impreza gdzie to faceci stoją w gigantycznych kolejkach, a nie kobiety ^^ Jednak nie martwicie się, jest na to sposób! Jeśli nie boisz się pisuarów, droga wolna, zazwyczaj większość jest wolna, a kolejki są do kabin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny materiał. Miałem jechać, bo daleko (koło Białegostoku mieszkam) i drogo (nie chodzi o koszt imprezy, ale transport i noclegi). Gdybym nie jeździł w tym roku na koncerty, to bym się zabawił. Ale gdybym jechał, to i tak tylko po to by obejrzeć CSa, więc po prostu pooglądam streamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tanie noclegi w Katowicach są jeszcze tu http://noclegi-katowice.com.pl/cennik/ . Za pokój pięcioosobowy płaciliśmy 160 zł, więc wyszło nas ok. 30 zł za osobę. A i do Spodka blisko było, mogliśmy tam chodzić pieszo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować