Zaloguj się, aby obserwować  
vonArnold

Total War: Attila

28 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2015 o 21:25, PATRIOTA5 napisał:

Witam zakupiłem preorder gry ale nie dostałem obiecanego dodatku powie mi ktoś jak go
odebrać?


Skontaktowałbym się z obsługą sklepu, w którym tę grę kupiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wildze że nie tylko ja się z tym spotkałem, zakupiłem Attylę na gram.pl w przedsprzedaży z dodatkiem wikingowie i go nie dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne frakcyjne DLC w drodze, a o rzeczy jak dla mnie niezbędnej czyli blood&gore nic nie słychać. Bez tej czerwieni bitwy nie cieszą już tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 13:00, Firefly94 napisał:

W sumie nie ma innego tematu o nowym TW, więc zamieszczę posta tutaj.
Zostało zapowiedziane nowe, "frakcyjne" DLC, które ma dodać trzy plemiona: Alemanów,
Burgundów oraz Longobardów.


Przypomina mi się Rome: TW, w którym wystarczyło edytować plik z frakcjami, zmieniając pozycje na GRYWALNE. Jaka to była wtedy frajda. Gra nabierała wtedy zupełnie nowego wymiaru. Komu potrzebne były te wszystkie DLC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo wtedy producenci/wydawcy nie połapali się, że DLC to świetny zarobek. O ile DLC z np. dodatkową kampanią bym zrozumiał, to o tyle frakcje, które są w podstawowej grze, a płaci się tylko za odblokowanie to nieśmieszny żart. Ale cóż, trzeba chyba wrócić do Medievala 2 z modem Europa Barbarorum 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę kupiłem krótko po premierze, a dokładnie to 4 dni temu. Po prostu oglądając Let''s play-e nie wytrzymałem. Jako że jestem fanem TW to nie mogłem sobie pozwolić na takie coś. Choć po Rome II mocno zwątpiłem w talent developerów CA tak tutaj muszę bić brawo. Gra jest w mojej opinii znakomita. Rome II nie ma do nie startu. Jest tu praktycznie wszystko ulepszone. Począwszy od UI, które jest jak dla mnie czytelne, jedynie przyczepić się można do ikon budynków choć według mnie jest lepiej niż w Rome II. Ikony naszych żołdaków są tak samo dobre jak w najlepszych modyfikacjach np. Divide et Impera do Rome II. Naprawdę wygląda to przejrzyście i bardzo smakowicie. Wróciło drzewko rodowe, mamy masę opcji co zrobić z daną postacią. Poszczególne prowincje możemy obsadzić gubernatorami dzięki czemu możemy wydać stosowny edykt, bez obsadzenia gubernatorem o edyktach możemy zapomnieć. Obsadzamy też poszczególne stanowiska swoimi postaciami np. trybun wojskowy. Jest co robić jeśli chodzi o interfejs frakcyjny. Dyplomacja także została poprawiona przykładowo teraz żeby polepszyć stosunki z daną frakcją możemy zaaranżować małżeństwo. Jest wiele opcji, którymi możemy przysłowiowo "żonglować" byle osiągnąć upragniony cel. AI w oblężeniach zostało lekko poprawione choć nadal zdarza się że AI nie wie co zrobić gdy zniszczymy mu wszystkie machiny oblężnicze. Dopiero po jakimś czasie pali bramę. Tu CA musi jeszcze trochę nad tym popracować, bo oblężeń w grze jest dużo. Gram Zachodnio rzymskim Cesarstwem na poziomie trudnym i muszę powiedzieć że tak trudnej kampanii nigdy nie miałem w serii TW, praktycznie poziom legendarny z Shogun 2 to przy tej kampanii pikuś, a przypominam że gram na trudnym, ciekawe co by był gdybym grał i tu na legendarnym. Gra też według mnie lepiej chodzi niż Rome II, a przynajmniej tak mi się wydaje. Dodali drobny ficzer, w którym ogień raz zapruszony rozprzestrzenia się dalej. Teraz strzelając z łuku i trafiając płonącą strzałą zapalimy drzewo. Jedynie co boli mnie to te nieszczęsne DLC, które zapowiada CA. Serio nie podoba mi się taka polityka. Czekam w sumie tylko na Blood and Gore, a reszty dodatków nie ruszam. No chyba że będą prezentować bardzo wysoką jakość jak dodatkowa kampania lub naprawdę dopracowana nacja bo jak na razie to te dwa DLC nie podobają mi się. Zapowiedziano też pierwszy patch do gry, który ma pojawić się 5 marca. No nic to tyle z mojej relacji, wracam dalej grać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio nikt nie gra w tego nowego Total War-a? Ja rozumiem że można było się zniechęcić po Romku II, ale uważam że tę cześć warto sprawdzić gdyż jest nieporównywalnie lepsza od Rome II. A może większość graczy woli bezmyślnie siekać przeciwników w CoD-a i dlatego nie piszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam - wszystko po trochu. Ja sam chętnie bym popykał, ale 1) najpierw chcę zaliczyć poprzednie TW, a zostało mi ich w sumie aż 4 :P 2) nie chce sobie zajechać mego nie zbyt mocnego PC. :D Część moich znajomych stwierdziła, że nie kupi, bo to kopia BI, albo że woli mody w drugim Medku.
Jestem ciekawe, ile jeszcze DLC będzie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 18:43, Firefly94 napisał:

Jak mniemam - wszystko po trochu. Ja sam chętnie bym popykał, ale 1) najpierw chcę zaliczyć
poprzednie TW, a zostało mi ich w sumie aż 4 :P 2) nie chce sobie zajechać mego nie zbyt
mocnego PC. :D Część moich znajomych stwierdziła, że nie kupi, bo to kopia BI, albo że
woli mody w drugim Medku.
Jestem ciekawe, ile jeszcze DLC będzie. :P

Tych gier się nie zalicza - możesz zacząć od Attili i wyłożyć na resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja je zaliczam w kolejność wychodzenia - wolę widzieć jak gra się zmieniała, bo jak się przesiadłem bezpośrednio z Medka 2 na Shoguna 2 to doznałem szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 17:40, sylwasss napisał:

Serio nikt nie gra w tego nowego Total War-a? Ja rozumiem że można było się zniechęcić
po Romku II, ale uważam że tę cześć warto sprawdzić gdyż jest nieporównywalnie lepsza
od Rome II. A może większość graczy woli bezmyślnie siekać przeciwników w CoD-a i dlatego
nie piszę?


Aj bez przesady, może wielu jeszcze nie miało okazji zagrać.

Z mojej strony:
- generalnie się zgadzam z Twoją opinią, więc nie będę powtarzać
- uznaję grę nie za miażdżącą R2TW (bo ten w moim zdaniem w chwili obecnej jest bardzo dobrą grą: mój obecny top TW:
1. M2TW + Kingdoms
2. RTW
3. R2TW
4. FoTS + Shogun 2 (bardziej wolałem dodatek)
), ale za po prostu solidne ulepsze, więc pewnie Atiila wyląduje na pozycji 2 lub 3

- akurat nigdy nie rozumiałem narzekań na UI w R2TW - dla mnie jest nie dość, że klimatyczne to akurat, też bardzo czytelne (co prawda, parę jednostek jest zbyt zbliżonych na unitcardach, ale dość szybko szło się nauczyć co jest czym); a Attila UI ma po prostu brzydkie, unitcardy ujdą, ale ikony budynków są paskudne

- Encyklopedia działa zbyt wolno i wydaje się jakoś gorzej zaprojektowana (np. brak info, jakie jednostki w jakim budynku się rekrutuje)

- w dyplomacji za dość sensowne podejście uznaję dość szybko rosnące kary z tytułu imperium; początkowo pukałem się w głowę, że moi Frankowie (11 miast są great power), ale jeśli zestawi się to z sąsiedztwem, to faktycznie ma to sens; w połaczeniu z róznymi osobowościami przywódców państw, sprawia to, że AI jest nieco mniej przewidywalne

- ponarzekam też, że mimo wszystko gra jest zbyt prosta (ktoś kto uznał Franków za very hard musiał upaść na głowę) i jakoś wydaje mi się, że jakby najlepsza część rozrywki przypadała jeśli gra się Rzymem (którymkolwiek)

- podoba mi się idea ulepszania jednostek wraz z postępem technologicznym (wespół z rosnącym kosztem), jest to bliższe realiom i utrudniania dalsze spamowanie armii w end-game

- jeśli miałyby wyjść większe DLC to życzyłbym sobie skok w przyszłość, a nie w przeszłość (bo nie ma do czego ciekawego sięgać), a tak się składa, że pomiędzy RTW, a M2TW istnieje spora luka czasowa (wieki ciemne), więc czemu np. nie sięgnąc po ekspansję arabską, Karola Wielkiego czy heptarchię; byleby nie po Wikingów, bo IMO są ciekawsze scenariusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować