Zaloguj się, aby obserwować  
vonArnold

Total War: Attila

28 postów w tym temacie

CA ogłosiło, że wypuszczą dodatkową kampanię w formie - jakżeby inaczej - DLC. Owa kampania ma toczyć się w VI n.e. i opierać się na czasach, gdy Bizancjum próbowało zająć (de facto odbić) tereny Italii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam okazję pograć w TW Attila. Gram Hunami, ciekawa opcja gry hordą, czyli nacją bez prowincji, zapewne podobnie będzie w Medievalu jak zaatakuje Dżyngis-chan ;) No właśnie w Roma grałem najwięcej Spartą (podbiłem na legendarnym całą mapę), trochę Rzymem (podbiłem Italię i Kartaginę). I o ile Spartą grało się bardzo łatwo, bo choć mało nacja to piechota nie miała sobie równych, czy to na otwartej przestrzeni czy podczas oblężeń (nie budowałem nawet machin, zawsze wbijałem się przez bramę :) Rzymem trzeba było trochę więcej różnych jednostek używać, bo piechota słaba, zwłaszcza na początku gry. Jednak Horda Hunów to już zupełnie inne granie, obstrzeliwanie jazdą z łukami i potem atak kawalerii na przerzedzone formacje wroga :) jeszcze nie grałem oblężeń dużych miast, więc tu może być ciekawie. Mądrzejsze AI na mapie kampanii i podczas bitew :) Lepsza dypromacja oraz co najważniejsze wróciło drzewko genealogiczne czego bardzo mi brakowało w Empiere, potem Shogunie (okrojone), czy w Romie. Oczywiście czasy takie mało ciekawe jak dla mnie wolę Starożytność, a przede wszystkim Średniowiecze :) ale gra fajna, mało grałem, ale jest wysoki poziom dla mnie nr 2, zaraz po Medievalu jeśli chodzi o kwestie techniczną i dopracowanie gry :) Ciekawe też, że w 21 turze gry rodzi się Attila, także fajnie, że takie historyczne postacie się pojawiają :) No pewnie długo będę jeszcze grał w nowego Total Wara, mam nadzieje, że nie długo usłyszę o nowym Medievalu 3 z taką mechaniką jak tu - moje marzenie jeśli chodzi o tą serię :) czy coś wiadomo o Culture Pack z Wiślanami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Medku 3 prędko nie usłyszymy - w planach są kolejne DLC do Attili (czy z plemionami słowiańskimi - nie wiem) i Total War: Warhammer, a więc także "pińcet" różnych DLC doń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram Hunami, chciałem zobaczyć jak gra się hordą i mam pytanie czy da się gdzieś na stałe osiedlić grając hordą? jeśli tak to proszę dajcie znać jak to zrobić :) Grając w Roma II muszę przyznać, że było znacznie prościej, taką Spartą mogło się świetnie atakować, oblężać, a przede wszystkim skutecznie bronić. Hordą ciężko idzie zdobywanie wielkich miast jak Konstantyopol, który podobiłem, ale nie było łatwo. Mam głównie jednostki konne które świetnie spisują się przeciwko piechocie wroga na otwartych przestrzeniach. Mechanika gry o niebo lepsza niż w Rome II. Z przebiegu wydarzeń na mapie kampanii, wynika, że najciężej grać się powinno Bizancjum oraz Rzymem. Także prawdopodobnie spróbuje zagrać Rzymem jeszcze. U mnie jak gram teraz Hunami to Bizancjum w głównej mierze podbiłem ja, a Rzym upadł bez mojej pomocy, ma bodajrze już tylko jedną prowincje i wystarczy go dobić, chyba się wybiorę moją hordą na Półwysep Apeniński :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 16:04, Paoro napisał:

Gram Hunami, chciałem zobaczyć jak gra się hordą i mam pytanie czy da się gdzieś na stałe
osiedlić grając hordą?


Hunami nie. Innymi nacjami tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem Total War Attila frakcją Cesarstwo Zachodniorzymskie. Zajęło mi to 395 tur, w tym czasie nie przegrałem żadnej bitwy. W dużym skrócie, wyglądało to tak, że na samym początku zastosowałem taktykę spalonej ziemi, tj. wycofałem się ze swoich osad (zniszczyłem je) we Francji, Hiszpanii i Afryce. Większość armii wycofałem do Rzymu i kilku przyległych prowincji, oraz część na Wyspy Brytyjskie. W Brytanii również stosowałem tą taktykę, lecz wpierw podbiałem tamtejsze plemiona. W tym czasie broniłem się we Włoszech przed barbarzyńskimi najazdami. Następnie podbiłem plemiona afrykańskie docierając do Bizantyjskiego Egiptu. Tam zastopowałem mój rajd i ruszyłem na północ, podbiłem plemiona skandynawskie i germańskie. A następnie ruszyłem na pomoc Bizancjum, które mocno dostawało od Imperium Wschodniego i okolicznych plemion. Następnie pokonałem te plemiona, z Bizancjum już nic nie zostało, Hunowie zaatakowali Arabów, starałem się nie prowokować Hunów, ich wojska przetrzebiły Arabów, a ja zajmowałem ich kolejne prowincje. Skończyło się tak, że zostałem ja i Hunowie, którzy jak tylko brakło wrogów na mapie zaatakowali mnie.. wycofałem oddziały do moich włoskich włości i czekałem, dodam tylko, że wszystkie podboje wcześniejsze wyglądały tak, że zajmowałem na chwilę 1 prowincje, resztę paliłem, w tej jednej uzupełniałem skład i leciałem dalej, opuszczając tą osadę po 1 turze. Fale Hunów po 5-6 armii po 20 jednostek atakowały, lecz zawsze wychodziłem obronną ręką, szybko uzupełniając skład osobowy broniących jednostek, a całkowicie niszcząc wrogie armie, w końcu najazdy się skończyły i to ja wyleciałem ze swoim wojskiem w miejsce stacjonowania ostatnich 2 armii Hunów, następnie by zrealizować cel wojskowy (110 prowincji i 120 oddziałów), mozolnie odbudowywałem Imperium Rzymskie, następnie utworzyłem odpowiednią ilość oddziałów, głównie najemnych by zrobić to jak najszybciej ;) i w ten sposób pojawił się filmik kończący grę :) Kolejna gra po Medievalu 1&2, Romie 2, Shogunie 2, Empire, którą ukończyłem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować