Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Miał być hit, a wyszło... Przegląd ocen The Order: 1886

53 postów w tym temacie

Widać, że Digital Trends to profesjonaliści pełną gębą. Piszą, że gra jest przeciętna pod każdym względem, a dają najniższą ocenę 1/5, czyli beznadzieja. To gra jest przeciętna czy beznadziejna? Bo dla mnie gra przeciętna 2,5/5 lub 5/10.

Ja tam zawsze patrzę na GameTrailers, a oni dali 8.2/10. Choć i tak recenzje NIGDY nie wpływają na moją decyzję odnośnie zakupu gry. The Order już do mnie jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że gra może nie każdego zadowoliła, ale oceny 20 czy 40/100 to lekkie przegięcie. A Digital Trends powinno przestać zatrudniać kogo popadnie, bo widać jakie sieroty u nich wystawiają oceny. W całym ich zdaniu nie doszukałem się nawet argumenty, dlaczego tak cienko ocenili The Order.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obiektywizm ocen 20/100 i 40/100 zwyczajnie nie wierzę. Jaka by ta gra nie była, to na tak niską ocenę nie zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 18:22, Jarsston napisał:

A Digital Trends powinno przestać zatrudniać kogo popadnie, bo widać jakie sieroty u
nich wystawiają oceny. W całym ich zdaniu nie doszukałem się nawet argumenty, dlaczego
tak cienko ocenili The Order.


Uhmmm, ale przeczytałeś całą reckę a nie ten kawałek tutaj, prawda? I zwróciłeś uwagę na takie fragmenty jak:

...By the time the action arrives, you’ve nearly given up. The Order delivers its third-person, cover-based shooting in brief chunks, peppering in occasional QTEs (sigh), monster fights (repetitive), stealth (UGH), and walking & talking. The closest comparison is Gears of War, but even that prototypical 2006 effort is light years ahead of 1886 when it comes to strategic nuance and in-your-face action...

czy

...As static as London feels while you walk and shoot your way through it, the level of detail is eye-catching in still life. Most of the time, the illusion shatters under closer inspection. Cobblestone streets and product-filled storefronts amount to painted on stickers that look great from a distance but lack physical texture of any kind. The Order‘s shooting galleries are dotted with destructible bits and pieces, like display cases or the occasional exploding barrel (red, naturally). But that’s the extent of what you can do to the world around you. The Order is a game that gives good screenshot, and little else....


i na tej podstawie stwierdzasz że nie mają żadnych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś oceny nigdy nie były dla mnie wyznacznikiem czy w daną produkcję zakupić. Za kilka dni sam się przekonam czy naprawdę gra jest tak słaba czy najzwyklejszy pech.

Tak czy inaczej: rzecz gustu : ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 godzin gry, 30-40% samych cutescenek, ktorych nie da sie przeskoczyć, reszta to QTE czy strzelanie w korytarzach

Najlepsze jest "Gaming Trend" - "The Order jest kinowym arcydziełem." ... co za idiotyczna recenzja, chyba pomylili dzial, moze i interaktywny film w miare dobry, ale gra jest do .....

oczywiście graczom PS4 zal będzie ściskać .... i będą krzyczeć ze hejt na nich biednych leci ...

a niech graja, dzięki bogu oszczędzono bólu graczom na X1/PC (z drugiej strony gra by dostała jeszcze gorsze noty gdyby wyszła na PC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oceny 20 40 to opłacone z kasy ms tak jak te trole na forum w usa i uk gra nie jest rewelacyjna ale ocena 20 czy 40 jest nie na miejscu bo nawet tragiczny Ryse Son of Rome nie dostał gra to 7/1 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak abstrakcyjny rozstrzał ocen kupna gry w bliższym terminie nie ułatwia, ewidentnie widać, że grę można albo polubić albo znienawidzić doszczętnie (chociaż 2/10 to dość spore przegięcie, Man vs. Wild mógłby z miejsca zgarnąć trójeczkę, nędzny Knack lepiej punktował :D)

Wygląda na to, że bez odpowiedniego nastawienia się nie obejdzie. Trudne to nie będzie, wszak to nie pierwsza (i pewnie nie ostatnia) taka gra na playstation. Co się tyczy samej marki- nie wiem, ale nie spodziewam się by Sony pokładało w niej jeszcze jakieś nadzieje na przyszłość, nie po takim shitstormie. Watch Dogsy ostatecznie wyślizgnęły się z uścisku wściekłej społeczności notując nie najgorsze wyniki sprzedaży, masowe myślenie natchnione ciepłym marketingiem wywiązało się z zadania. TO:1886 takiej szansy raczej mieć nie będzie, gdyż od samego niemal początku nie zaskakuje niczym poza fizyką ciuchów. Problem w tym, że jest tam sporo rzeczy, które podobają mi się do tego stopnia, iż jestem w stanie przeboleć oklepaną mechanikę i brak ścieżek pobocznych :) Po 25 godzinach w AC:BF przyda się 7 godzinna przerwa na papierosa ;) Od czasu do czasu lubię być zbombardowany opowieścią, z większą intensywnością, na krótszym dystansie etc. Nie wiem tylko czy aż za dwie i pół stówki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A Digital Trends powinno przestać zatrudniać kogo popadnie, bo widać jakie sieroty
> u
> > nich wystawiają oceny. W całym ich zdaniu nie doszukałem się nawet argumenty, dlaczego
>
> > tak cienko ocenili The Order.
>
> Uhmmm, ale przeczytałeś całą reckę a nie ten kawałek tutaj, prawda? I zwróciłeś uwagę
> na takie fragmenty jak:
>
> ...By the time the action arrives, you’ve nearly given up. The Order delivers
> its third-person, cover-based shooting in brief chunks, peppering in occasional QTEs
> (sigh), monster fights (repetitive), stealth (UGH), and walking & talking. The closest
> comparison is Gears of War, but even that prototypical 2006 effort is light years ahead
> of 1886 when it comes to strategic nuance and in-your-face action...

>
> czy
>
> ...As static as London feels while you walk and shoot your way through it, the level
> of detail is eye-catching in still life. Most of the time, the illusion shatters under
> closer inspection. Cobblestone streets and product-filled storefronts amount to painted
> on stickers that look great from a distance but lack physical texture of any kind. The
> Order‘s shooting galleries are dotted with destructible bits and pieces, like display
> cases or the occasional exploding barrel (red, naturally). But that’s the extent
> of what you can do to the world around you. The Order is a game that gives good screenshot,
> and little else....

>
>
> i na tej podstawie stwierdzasz że nie mają żadnych argumentów.
Tylko jak dla mnie ocena 20/100 to chyba trochę przeginka i chyba fantazja ich poniosła. Po prostu większość zaczęła mieć zbyt wielkie oczekiwania wobec gry i teraz widać tego efekt, wystawiając śmieszne oceny jak 20/100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 19:14, Jarsston napisał:

Tylko jak dla mnie ocena 20/100 to chyba trochę przeginka i chyba fantazja ich poniosła.
Po prostu większość zaczęła mieć zbyt wielkie oczekiwania wobec gry i teraz widać tego
efekt, wystawiając śmieszne oceny jak 20/100.


Czy ja wiem? Wolno im, piszą o tym na swoich stronach przecież, gra, jeśli jest dobra, sama się obroni, z kolei zabronić im oceniać jak się chce nie da rady. Co najwyżej można odrzucić najwyższą i najniższą ocenę i skupić się na pozostałych recenzjach, przeczytać i samemu zdecydować do której nam najbliżej. A walczyć z wiatrakami nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będę takiej oceny bronił. Niby czemu nie mogą sobie pozwolić na tak niską notę, hm? W imię czego? "Ej, ale grafika jest ładna"? "Zawsze są jakieś plusy"? "Może komuś ta gra się podoba, nie obrażaj"? XD

Druga recenzja jest nawet śmieszniejsza od pierwszej. Gameplay średni, ale 85/100. Za "średni gameplay" powinno być co najwyżej 55, zamiast wysokiej oceny dla ładnej grafiki z której nie ma żadnego pożytku, jeżeli gra jest do bani.

Bo powiedzcie mi, w czym gorsze będzie od zagrania w tę grę obejrzenie jej na YouTube? Rozgrywka się tu nie liczy, więc to lepsza opcja, nie trzeba kupować gry, nie trzeba kupować konsoli, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 18:47, kodi24 napisał:

Od czasu do czasu lubię być zbombardowany opowieścią, z większą intensywnością, na krótszym dystansie etc. Nie wiem tylko czy aż za dwie i pół stówki ;p


Tyle dobrych filmów można w kinie obejrzeć. Znacznie taniej :D

Sama gra, cóż jaka jest każdy widzi, zachwytów tak jak totalnego gnojenia jednak nie rozumiem. To po prostu średni, wtórny pod względem sposobu prowadzenia rozgrywki przetykany QTE filmowy tytuł. Graficznie jednak jest całkiem nieźle, szczególnie biorąc pod uwagę możliwości konsol.

Oczekiwania były sporo wyższe, w końcu zapowiadano prawdziwy hit, cóż Bloodborne czai się na horyzoncie. Będzie krwawo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować