Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Miał być hit, a wyszło... Przegląd ocen The Order: 1886

53 postów w tym temacie

Mam wrażenie, że gra dostała wysokie oceny za grafikę, soundtrack i fabułę.
O ile fabułę jeszcze rozumiem (choć bez dobrego gameplayu gra to z tego raczej średnia), to recenzja od Gaming Trend zaczynająca się słowami Dosłownie żadna gra nie wyglądała tak dobrze. wywołałaby u mnie śmiech, gdyby wcześniej nie dotarło do mnie, jakie współcześnie gry muszą powstawać, że chwali się je właściwie tylko (co zrobiło Gaming Trend, Game Informer, PluyStation Universe) za oprawę audio/video.
Wolałbym, żeby gry były chwalone za ich fabułę (za to akurat The Order: 1886 zostało pochwalone), rozbudowaną mechanikę, innowacyjność, poszerzenie dotychczasowych horyzontów i grywalność. No ale nie są to rzeczy proste. Pozostaje więc chwalenie za grafikę. Choć przyznaję, że pochwała za character development jest zdecydowanie na plus. Wyraziste postacie zdecydowanie są mile widziane przy dobrej fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznie to na pewno najładniejsza gra jaka kiedykolwiek i na cokolwiek wyszła. A jak z całą resztą to ocenię po przejściu całej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zrobili film o wilkołakach w steampunkowym Londynie, z majestatycznie wąsatym głównym bohaterem- pewnie :D

Wycofać raczej się nie wycofam, nie zawsze trzeba podążać za głosem większości (nawet jeśli wydaje się uzasadniony) ;) Mamy takie dojrzałe i świadome branżowych zagrożeń community, garstka entuzjastów rynku nie zdemoluje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podchodzę do recenzji z dystansem chyba że gra zbiera naprawdę niskie oceny.
Ale teraz producent daję $$$ za dobre oceny a konkurencja płaci za niskie :D To się teraz narobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 20:26, kodi24 napisał:

garstka entuzjastów rynku nie zdemoluje ;)


Optymistów, w końcu kto komu będzie mówił na co ma, a na co nie ma wydawać pieniędzy. Dobrze, że przynajmniej część się zastanowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W obiektywizm ocen 20/100 i 40/100 zwyczajnie nie wierzę. Jaka by ta gra nie była, to
> na tak niską ocenę nie zasługuje.
Damn znowu ktoś piszący o obiektywizmie w recenzjach :P Nigdy chyba się nie nauczą, że recenzje Z DEFINICJI nie są obiektywne. Nigdy nie były i nigdy nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 20:43, Shinigami napisał:

Dobrze, że przynajmniej część się zastanowi :P


No nie mają innego wyjścia, będą zmuszeni wybierać z pierdyliarda bardziej wartościowych w ich mniemaniu pozycji, czasem kosztem nowych butów albo kompletu używanych zimówek ale każdy ma przecież prawo do chwili relaksu przed monitorem/telewizorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@anakin_skylwaker - Nie, nie jest. Mam Ryse na PC, ograłem na najwyższych detalach, o dziwo mój GTX 670 dał radę w tej grze komfortowo pograć i absolutnie jak dla mnie nie jest ładniejsze. To piękna gra graficznie również i do tej pory uważałem ją za najładniejszą na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 5 godzin gry, 30-40% samych cutescenek, ktorych nie da sie przeskoczyć, reszta to QTE
> czy strzelanie w korytarzach
>
> Najlepsze jest "Gaming Trend" - "The Order jest kinowym arcydziełem." ... co za idiotyczna
> recenzja, chyba pomylili dzial, moze i interaktywny film w miare dobry, ale gra jest
> do .....
>
> oczywiście graczom PS4 zal będzie ściskać .... i będą krzyczeć ze hejt na nich biednych
> leci ...
>
> a niech graja, dzięki bogu oszczędzono bólu graczom na X1/PC (z drugiej strony gra by
> dostała jeszcze gorsze noty gdyby wyszła na PC)

Ja tam nie mam bólu, zastosowałem bowiem pewną magiczną taktykę - nie podoba mi się/mam obawy? Nie zagram! :P Argument taki sam, jak radość z tego, że mam PS4, bo nie wydali u mnie czegoś, co wyszło na X1/PC. Nie jest też tak, że moja konsola zrobi się przez to gorsza ;)

A tak całkiem serio, to wyrosłem z hejtowania gier "na zaś". Ten produkt do mnie kompletnie nie przemawiał (ogolony CoD/BF przy kompletnym braku multi to pomyłka), ale ludzie się tak nahajpowali, że strach się było odezwać. Wypowiedzieć zasadniczo nie można było, bo i przecież nie bardzo wiadomo na jaki temat, jak w grę nie grałem.

Choć mam żarcik - czemu nie wydali dema The Order? Bo gra nie jest w modelu F2P xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W obiektywizm ocen 20/100 i 40/100 zwyczajnie nie wierzę. Jaka by ta gra nie była, to
> na tak niską ocenę nie zasługuje.
Wiesz co to recenzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielone opinię nie najlepiej świadczą o jakości tego tytułu. Dawno nie widziałem takich różnych ocen do jednej gry. Autorzy się przeliczyli i wykonali krok w złą stronę. Do tego atak na graczy, którzy sugerowali, że odstawili byka przy jej produkcji. Niestety wychodzi na to, że to prawda. Ciekawe kiedy autorzy się nauczą i zrozumieją, że ma to być gra a nie filmy czy co tam jeszcze sobie ubzdurają. Eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem gameplay, około 15 minut filmiku wstępnego z QTE to gruba przesada.

Co do wypowiedzi tu - ja zamiast do zaniżania ocen przyczepiłbym się bardziej do zawyżania ocen średnim ale mocno promowanym grom przez znane serwisy. To jest w ostatnim czasie patologia.

11/10 ~~IGN :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10/10 QTE wnerwia,"innowacja liniowości", grafika jak w rzeczywistości , po prostu cudowna gra
--------------------------------
serio TU:śmieszną mnie wiecznie wysokie oceny tak na prawdę nic nie znaczą i przepełnione marketingową papką typu KUPUJ ale JUŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby zrobili film o wilkołakach w steampunkowym Londynie, z majestatycznie wąsatym głównym
> bohaterem- pewnie :D
>
> Wycofać raczej się nie wycofam, nie zawsze trzeba podążać za głosem większości (nawet
> jeśli wydaje się uzasadniony) ;) Mamy takie dojrzałe i świadome branżowych zagrożeń community,
> garstka entuzjastów rynku nie zdemoluje ;)
Steampunkowy londyn ? Nic tam ze steampunka poza kilkoma pukawkami nie ma ;]. Zwykła alternatywna rzeczywistość w czasach wiktoriańskich.
Co do gry to przejdę raczej na youtube bo i tak w niej gameplay jest w odwrocie ;].
Do tego strasznie sterylne te ulice londynu i takie ubogie geometrycznie. Postacie cudo, ale cała reszta to masa depth of fielda i mgły które próbują ukryć ów otoczenie :). Pomijam te covery z tyłka wszędzie porozstawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej jestem zdania, że ta gra może ma fajny klimat i strawnie poprowadzoną fabułę, czego jestem pewien to to, że wygląda fenomenalnie. Jednak. Oprawa audiowizualna to nie wszystko, w dodatku 250 zł zapłacić za grę, która oferuje 7 godzin zabawy (i specjalnie daje tutaj zabawę, bo z tego co czytam w The Order samej rozgrywki jest niewiele) to jak dla mnie lekka przeginka. Pewnie kupię, jak będzie jakaś większa zniżka, a jeszcze lepiej jakby gra ukazała się w PS+.

/wraca do hibernacji Bloodborne''owej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma to związek z tematem newsa? Można odbiec od tematu, ale dzielenie się swoimi planami na spędzenie wieczoru to jednak przesada.

Ostrzeżenie za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować