Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozdajemy kody do zamkniętej bety Heroes of the Storm!

106 postów w tym temacie

Dobre żarty, kody rozeszły się w takim tempie. Polaczki pobrały po kilka kodów na kilka kont i oczywiście ''biznes'' na allegro się rozkręca, normalka. Gram jakoś nie wysilił się przy wprowadzaniu większych ograniczeń i zabezpieczeń. Do jednego konta jeden klucz, a co jak ludzie porobili po 10 ? Pozostaje czekać na inną okazję do zagrania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie rozpatrujmy tego w ten sposób, że od razu stado multikont sprzedaje klucze na allegro.

Poza tym z tego co zauważyłem w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej givewayów, ten na gram.pl był jednym z nich. Teraz kluczy już nie ma, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kiedyś były znowu. Dlatego warto czekać, szukać okazji, obserwować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram, mimo wszystko sprawę sobie olaliście... Zamiast zrobić część kluczy na konkurs, to daliście wszystkie na "krzywy ryj".
Swój klucz mam od niedawna (3 tyg?) od blizza, więc i tak mam to w 4 literach. Mimo wszystko rozumiem frustrację innych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie dziwie sie osobom narzekajacym na multikonta itp. ale z drugiej strony... nie zauwazyliscie ze gram.pl ma stalych uzytkownikow, prosto mowiac, w dupie? Dla nich licza sie tylko wejscia na strone, zainteresowanie jak najwiekszej ilosci nowych osob (bo moze ktos cos kupi w "sklepie") i tyle. Ot, biznes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2015 o 15:14, Muradin_07 napisał:

Poza tym z tego co zauważyłem w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej givewayów, ten
na gram.pl był jednym z nich. Teraz kluczy już nie ma, ale nic nie stoi na przeszkodzie,
żeby kiedyś były znowu. Dlatego warto czekać, szukać okazji, obserwować ;)


A ja bym chciał, żeby w końcu gram wziął sobie do serca uwagi forumowiczów, które pojawiają się za każdym razem przy rozdawaniu tego typu kodów - weźcie w końcu dajcie ograniczenie, że kody mogą otrzymać użytkownicy z daną rangą / z kontem założonym ileś dni przed rozdawaniem, jak na KAŻDYM innym portalu.
Pozwoli to rozdać kody rzeczywistym użytkownikom, a nie allegrowym januszom ...
Ja zobaczyłem newsa 20 minut po jego publikacji i już nic nie było. Brałem już udział w kilku losowaniach, jestem zapisany w Blizzie i jakoś do bety dostać się nie mogę, a tak źle przygotowanym rozdawaniem ja i inni użytkownicy czują się jedynie sfrustrowani.
Wyciągnijcie zatem nauczkę na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 15:31, Zbyt1979 napisał:

Nvidia DE jeszcze rozdaje kody! Śpieszcie się https://contests.nvidia.eu/de-de/hots-giveaway

Wielkie dzięki. Niestety już po "evencie". Wziąłem chyba ostatni bo brat dosłownie sekunde po mnie kliknął enter po wpisniu danych i wyświetliło info ze się spóźnił :D

Widzicie Janusze? Na szczęście s jeszczee tacy ludzie jak Zbyt1979 co nie patrzą tylko żeby się jak najwiecej nachapać. Oby wa te klucze w gardłach stanęły hieny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 15:47, Outlander-pro napisał:

A ja bym chciał, żeby w końcu gram wziął sobie do serca uwagi forumowiczów, które pojawiają
się za każdym razem przy rozdawaniu tego typu kodów - weźcie w końcu dajcie ograniczenie,
że kody mogą otrzymać użytkownicy z daną rangą / z kontem założonym ileś dni przed rozdawaniem,
jak na KAŻDYM innym portalu.


Jako moderator (świeży, ale zawsze) powinieneś wiedzieć, że ograniczenie rangą wyklucza też wielu użytkowników, którzy są związani z serwisem od dawien dawna, a posiadają obywatela... z różnych powodów. Ograniczenie stażem faworyzuje za to "allegrowych januszy", którzy dla przykładu założyli konto dzisiaj, by otrzymać kody, a za te kilka miesięcy zalogują się ponownie przy ponownym rozdawnictwie i znowu bez problemu zgarną kody. Luki są zawsze, a ich pobieżne łatanie wcale nie oznacza, że skala problemu ulegnie zmianie. Niemniej jednak postaramy się jakoś to usprawnić, jeśli tylko pojawi się możliwość [teoretyczna i praktyczna] rozwiązania tej sprawy od A do Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 15:42, Ichvander napisał:

Kompletnie nie dziwie sie osobom narzekajacym na multikonta itp. ale z drugiej strony...
nie zauwazyliscie ze gram.pl ma stalych uzytkownikow, prosto mowiac, w dupie? Dla nich
licza sie tylko wejscia na strone, zainteresowanie jak najwiekszej ilosci nowych osob
(bo moze ktos cos kupi w "sklepie") i tyle. Ot, biznes...


No zaskakujące że firma która ma na siebie zarabiać szuka klientów. Po prostu niewyobrażalne, przecież powinni stałych użytkowników forum z niewiadomych powodów nosić na rękach, chuchać i dmuchać na nich a najlepiej oprawić w ramki i się do nich modlić co ranek. Tym bardziej dziwne że 90% postów w tym temacie to ranga obywatel, jakiś wysyp ukrytych "stałych użytkowników"?

Tak na marginesie gdyby im nie zależało to by po prostu zwinęli forum, zostawili tylko technikalia i po sprawie. Po co w ogóle mieliby się męczyć? Ponadto widać że wiesz jaki zysk generują stali użytkownicy forum i uważasz za niesprawiedliwe że przy tak ogromnych sumach które łożą na gram.pl nie są doceniani.
Tyle że jak sam powiedziałeś, to jest biznes, a twierdzenie że ktoś kogoś, jak to kolokwialnie ująłeś "ma w dupie" na podstawie tego że się parę osób nie załapało na klucze jest co najmniej dziwne, czy każdy kto dostał ma obowiązek napisać o tym w tym wątku? Ilość wpisów ma się zgadzać z ilością kluczy? Jakoś nie widzę takiego wymogu w regulaminie forum, tym bardziej że tych kluczy było AŻ 200, zrozumiałbym rozgoryczenie jakby ich było 10 000 i zniknęły w 5 minut ale 200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 15:58, theZoSo napisał:

Jako moderator (świeży, ale zawsze) powinieneś wiedzieć, że ograniczenie rangą wyklucza
też wielu użytkowników, którzy są związani z serwisem od dawien dawna, a posiadają obywatela...
z różnych powodów. Ograniczenie stażem faworyzuje za to "allegrowych januszy", którzy
dla przykładu założyli konto dzisiaj, by otrzymać kody, a za te kilka miesięcy zalogują
się ponownie przy ponownym rozdawnictwie i znowu bez problemu zgarną kody. Luki są zawsze,
a ich pobieżne łatanie wcale nie oznacza, że skala problemu ulegnie zmianie. Niemniej
jednak postaramy się jakoś to usprawnić, jeśli tylko pojawi się możliwość [teoretyczna
i praktyczna] rozwiązania tej sprawy od A do Z.


Z tego co wiem to gram śledzi czas jaki użytkownicy spędzają na portalu. Jakby zastosować ograniczenie minimum 15-20 postów, data zarejestrowania min 30-60 dni oraz spędzenie na portalu powiedzmy 10-20h niemal całkowicie wyeliminowałoby problem multikont (normalny użytkownik nawet nie zauważy gdy przekroczy ten limit zaś wyrabianie tego limitu na multikontach może stanowić problem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2015 o 15:58, theZoSo napisał:

Jako moderator (świeży, ale zawsze) powinieneś wiedzieć, że ograniczenie rangą wyklucza
też wielu użytkowników, którzy są związani z serwisem od dawien dawna, a posiadają obywatela...
z różnych powodów. Ograniczenie stażem faworyzuje za to "allegrowych januszy", którzy
dla przykładu założyli konto dzisiaj, by otrzymać kody, a za te kilka miesięcy zalogują
się ponownie przy ponownym rozdawnictwie i znowu bez problemu zgarną kody. Luki są zawsze,
a ich pobieżne łatanie wcale nie oznacza, że skala problemu ulegnie zmianie. Niemniej
jednak postaramy się jakoś to usprawnić, jeśli tylko pojawi się możliwość [teoretyczna
i praktyczna] rozwiązania tej sprawy od A do Z.


Przede wszystkim sam nadal jestem użytkownikiem serwisu i to nie od wczoraj. Argument o wykluczeniu "wielu" userów, którzy byliby związani z gramem od dawna a posiadającym rangę obywatela do mnie nie przemawia - to musi być marginalne zjawisko. Mówienie też, że ograniczenie stażem nic nie da, to naciągany argument. Może wrócą, może nie. Na pewno zapobiegnie to powstawaniu nagłej setki kont duchów, które wpadły tu tylko po kod. Jak na moje oko to jedna z lepszych opcji. Bo nie robienie absolutnie nic w tej sprawie, to jest dopiero złe wyjście. I nie mów, że to pobieżne łatanie, bo to rozwiązania stosowane z powodzeniem w wielu innych serwisach i narzekań nie widziałem. Również można zrobić blokadę 1 IP - 1 kod. Zresztą, ja nie jestem informatykiem i za wymyślenie zabezpieczeń mi nie płacą. Zatem liczę, że w końcu zostanie coś zrobione w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 16:08, Outlander-pro napisał:

Również można zrobić blokadę 1 IP - 1 kod.

E tam, a jak ktoś ma brata, siostrę, syna, córkę to co? To też marginalne zjawisko które można pominąć? Zwróć uwagę że to są kody do gier online, a co jeśli ktoś ma kumpla z którym by chciał zagrać ale jest akurat w pracy i nie może pobrać kodu? Ostatnio właśnie w związku z blokadą na IP musiałem kombinować w przypadku LoTRo chociaż i ja i moje dziecię mamy od paru lat osobne konta w grze ale sorry, IP ten sam. No bonus. Ale wystarczy VPN i problem IP znika.
Więc tu nie ma prostego rozwiązania jak dystrybuować klucze. Można by stworzyć jakiś system potwierdzania przez obowiązek powtórnego zalogowania plus captcha plus link wysyłany na maila plus cholera wie co jeszcze ale w efekcie wyszła by zbyt skomplikowana konstrukcja. To co Reyer zaproponował wydaje się najbardziej w tej chwili sensowne: minimalna wymagana ilość postów plus czas na forum plus data rejestracji na forum, z tym że należałoby wtedy wyraźnie napisać: aby otrzymać kod musisz spełnić następujące wymagania co znowu stworzy problem 100 postów typu: "zgadzam się", "racja", "ja też".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 16:08, Outlander-pro napisał:

Przede wszystkim sam nadal jestem użytkownikiem serwisu i to nie od wczoraj. Argument
o wykluczeniu "wielu" userów, którzy byliby związani z gramem od dawna a posiadającym
rangę obywatela do mnie nie przemawia - to musi być marginalne zjawisko. Mówienie też,
że ograniczenie stażem nic nie da, to naciągany argument. Może wrócą, może nie.
Na pewno zapobiegnie to powstawaniu nagłej setki kont duchów, które wpadły tu tylko po kod. Jak
na moje oko to jedna z lepszych opcji. Bo nie robienie absolutnie nic w tej sprawie,
to jest dopiero złe wyjście. I nie mów, że to pobieżne łatanie, bo to rozwiązania stosowane
z powodzeniem w wielu innych serwisach i narzekań nie widziałem. Również można zrobić
blokadę 1 IP - 1 kod. Zresztą, ja nie jestem informatykiem i za wymyślenie zabezpieczeń
mi nie płacą. Zatem liczę, że w końcu zostanie coś zrobione w tej kwestii.


Wszystko zależy od punktu widzenia. Równie dobrze można gdybać, że kody zbierane przez konta-duchy to też zjawisko marginalne. Nie mówię, że tak jest, ale z neutralnego położenia teoretycznie nie ma pewności ani co do tego, w jak dużym stopniu to zjawisko zachodzi, ani też w jak dużym stopniu to zjawisko zaniknie, gdy wprowadzi się wspomniane ograniczenia. Tak, jest to rozwiązanie, które jakieś skutki przyniesie i jest to lepsze niż pozostawienie sytuacji i Gramowiczów samym sobie - tutaj zgadzam się w pełni. Mam jednak na uwadze aspekt taki, że forum - rangi, staż, itd. a strona główna serwisu to niekoniecznie ten sam świat i niekoniecznie aż tak mocno powiązany system. Na innych serwisach takie rozwiązania, jak te, o których mówimy są łatwiejsze do wprowadzania, gdyż cały serwis stanowi jednolitą całość. Na gramie... nie do końca tak jest. ;) Forum ma już swoje lata i pod pewnymi względami ciężko jest jego funkcje połączyć ze sprawami strony głównej. Dlatego też właśnie napisałem wcześniej - jeżeli będzie taka możliwość, to postaramy się rozwiązać ten problem. Bardzo bym jednak chciał, by to rozwiązanie nie pozostawiało już żadnych wątpliwych punktów. W każdym razie, dzięki za feedback.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 18:49, HeX1981 napisał:

godzina zamieszczenia posta genialna...dzieciaki albo ludzie pracujacy przy kompach mieli
tylko szanse....gratuluje

Raczej tylko ci drudzy, bo wszystkie kody zostały wykorzystane jakieś 20 minut po opublikowaniu news''a. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować