Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt RED nie rozpatruje Wiedźmina 3 pod kątem rozdzielczości

53 postów w tym temacie

Znowu ta bzdura pt. "Wiedźmin 3 to cRPG, więc 30 fps nie jest problemem". Takie małe przypomnienie, Wiedźmin 3 jest zręcznościowym cRPG gdzie ilość klatek i płynność rozgrywki ma ogromne znaczenie. Ilość klatek może i nie miała by wielkiego znaczenia w ostatnim, turowym Divinity czy nawet w nadchodzącym Pillars of Eternity ale nie w grze zręcznościowej nastawionej na akcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem testów i porównań po premierze gry. Czy uda im się otrzmać stabilne 30 klatek na konsolach, oraz jakiej maszyny będzie siłą rzeczy wymagał ten tytuł, żeby brać pod uwagę 60 klatek na PC.

Zobaczymy ile dadzą im te dodatkowe miesiące na szlify i poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Znowu ta bzdura pt. "Wiedźmin 3 to cRPG, więc 30 fps nie jest problemem". Takie małe
> przypomnienie, Wiedźmin 3 jest zręcznościowym cRPG gdzie ilość klatek i płynność
> rozgrywki ma ogromne znaczenie. Ilość klatek może i nie miała by wielkiego znaczenia
> w ostatnim, turowym Divinity czy nawet w nadchodzącym Pillars of Eternity ale nie w grze
> zręcznościowej nastawionej na akcję.

Zgadzam się, że różnica w ilości klatek jest zauważalna inaczej nikt by się tak nie pieklił, jednak czy w zręcznościową grę będziesz grał w 30 czy 60 klatkach, nie sprawi to, że będziesz mniej lub bardziej skuteczny. Nie przesadzajmy, że to ma aż takie znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> niż w rpg`ach gdzie liczy się żeby stworzyć żywy i przekonujący świat.

Ciezko zeby swiat byl przekonywujacy jak bedzie kwadratowy..
Ja tez pamietam pierwsze rpgi ale z duchem czasu apetyt rosnie i to ze jest 1080p jest dla mnie i moich oczu bardzo wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam 3 grosze od siebie i mam nadzieje ze będzie to najbardziej obiektywna ocena :) Chodzi oczywiście o klatki i grafikę.

Po pierwsze, to porównania z http://30vs60.com/ czy te z CS''a nie na wiele się zdadzą w stosunku do obecnych gier.
W grach stosowane są ładne efekty blur o których wszyscy zainteresowani wiedzą ale wielu ma tendencję to zakłamywania rzeczywistości lub przypadkowo pomijają ten fakt.
Przy grach mało dynamicznych 30fps jest rzeczywiście całkiem rozsądne (zakładamy że jest to stabilna ilość fps)

Druga bardzo ważna sprawa, a pomijana zazwyczaj przez ignorancję, to fakt iż deweloperzy nawet przy lepszym sprzęcie wybraliby 30FPS w większości przypadków (gier typu Wiesiek, TLoU - wiem, było 60 ale zaraz dojdę do sedna sprawy).

Dzieje się tak z prostego powodu: ZAWSZE muszą wybrać między lepszą grafiką a większą ilością FPS ! Więc nawet przy 2x mocniejszym sprzęcie deweloper wybierze piękną grafikę a mniej FPS bo to w tych grach będzie zawsze ważniejsze ! Moim zdaniem zmieni się to dopiero, gdy nakłady pracy na polepszenie grafiki będą niewspółmierne do efektów wtedy deweloper stwierdzi że lepiej i duuuużo taniej zostawić tak jak jest ale w 60FPS.

Wszystko to wynika raczej z ekonomii i możliwości dewelopera.

Ktoś może twierdzić, że wolałby wieśka w 60fps i gorszą grafiką ale niech wie, że jest wyjątkiem.

Mam nadzieje że rozwiałem wątpliwości. Można się z tym nie zgadzać ale jednak ktoś musi mieć rację ;p Kto zainteresowany tematyką może znaleźć wypowiedzi róznych ludzi z branży gier.ss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam tylko na burzę, jaka się rozpęta, gdy się okaże, że to przesówanie terminu zdało się psu na budę. I tak naprawdę nawet rok by nie pomógł na poprawienie wszystkich baboli.
A potem szumnie ogłoszą wersję rozszerzoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 11:11, misioo napisał:

Karny bolec i wiadro narzekań jak najbardziej na miejscu.


Zasadnicze pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze: odpalenie gry i czerpanie z niej przyjemności bez patrzenia na liczby, czy ważniejsze są liczby ? Jeżeli gra będzie wyglądać ładnie i dawać przyjemność z gry bez ścinek, to jakie to znacznie ma rozdzielczość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 09:51, wolverine napisał:

Zasadnicze pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze: odpalenie gry i czerpanie z niej przyjemności
bez patrzenia na liczby, czy ważniejsze są liczby ? Jeżeli gra będzie wyglądać ładnie
i dawać przyjemność z gry bez ścinek, to jakie to znacznie ma rozdzielczość ?

No właśnie bez ścinek to jest problem. jak ktoś chce mieć w Wieśku 3 60 Fps to kupuje wersję PC(nie ma blokady). A 30 fps na PS4 i XB1 wychodzi z prostego faktu - konsole są po prostu za słabe na to i musieli polecieć z rozdzielczością by przynajmniej te wyciągnąć 30 fps. Przecież nawet na PC większość by mieć lepsze fps obniża rozdziałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to nie zmienia faktu że nawet "obniżona rozdziałka" ( 1080P to jest full HD wiec na PS4 nic nie obniżali :) ) ani 30 FPS nie obniżają wartości przyjemności płynącej z gry. To tylko i wyłącznie liczby, które niektórym kołaczą się w głowach i nie pozwalają cieszyć zabawą.
Zapewne da się i wyciągnąć 4 k w stałych 60 fpsach, kwestia zasobności portfela. Jak masz 1,5k na konsole to musisz mieć świadomość że potwór wydajności to to nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o osiągnięcie tych 30 fps kosztem rozdzielczości.

Wiadomo na starcie było że wersja XB1 będzie miała najgorzej skoro nawet na PS4 mogło nie załapać się na 1080p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować