Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Snajper - recenzja filmu

34 postów w tym temacie

Dobra. A teraz pytanie. Bardziej polecacie obejrzeć ten film w kinie, ze znajomymi(ogarniętymi w tematach politycznych), czy w domowym zaciszu kiedyś później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2015 o 19:32, Mr_X1 napisał:

Ale jak by tak w
naszym kraju kilka tysięcy osób straciło życie w zamachu, to co nie zmieniłoby to niczyjej
perspektywy?

Tylko że po 9/11 doszło do inwazji Afganistanu. Stany nie miały żadnych powodów ani żadnych podstaw by atakować Irak. Ale to już wina z wyższej półki, polityków i generałów, nie żołnierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Ale
> już obrońcy swojej ojczyzny w innych krajach to terroryści i bandyci.
"Obrońcy swojej ojczyzny w innych krajach" -muszę gdzieś zapisać tą twoją złotą myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 21:25, Dariusvictour napisał:

. Ale
> już obrońcy swojej ojczyzny w innych krajach to terroryści i bandyci.
"Obrońcy swojej ojczyzny w innych krajach" -muszę gdzieś zapisać tą twoją złotą myśl.

Heh, dopiero teraz zauważyłem jak dwuznaczne to jest XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co jest to całe czepianie się gościa. To był prosty żołnierz a nie jakiś głównodowodzący czy polityk. Dostał rozkaz, więc do Iraku pojechał. Przy okazji był dobrym snajperem i chwała mu za to. Spełnił swój obowiązek. Nie był jakimś wybitnym intelektualistą, który mógł wygłaszać filozoficzne rozprawy na wzniosłe tematy. Po prawdzie to przed wojskiem ujeżdżał konie i byki na rodeo.
Na wojnie odczłowieczanie strony przeciwnej jest od jakiegoś czasu standardem. Przeciętny człowiek z ulicy miał by duże opory przed strzelaniem do innych ludzi, kwestia wychowania w cywilizacji takiej a nie innej. To jest brudna robota ale ktoś musi ją wykonywać. Dlatego śmieszą mnie wszyscy kanapowi "wojownicy" oceniający ze świętym oburzeniem prawdziwego żołnierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z przyjemnością obejrzałem ten film, bo raz - lubie takie kino, dwa - przeczytałem książkę jednym tchem i chciałem zobaczyć jak Eastwood to zrobi. Czy jest to płaskie kino czy nie, to już zależy od gustu, a o gustach, jak wiadomo, się nie dyskutuje :)

Generalnie film polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Snajperzy nie wstrzymują oddechu, bo to jeszcze bardziej utrudnia celowanie. Snajperzy
> oddychają wtedy miarowo i spokojnie.

Zgadza się, ale strzał oddajesz przy wydechu lub dokładnie po nim - przed wdechem. Można to troszkę przeciągnąć (kilka sekund).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale z tekstu wynika, że są powielane mity ze strzelanin, gdzie wstrzymywało się oddech by zyskać większą stabilość ręki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film jest mówiąc wprost zwyczajnie słaby. Biorąc pod uwagę kto maczał w nim palce, kto w nim grał i jak to MOGŁO koniec końców wygląd, jest żenująco słaby i zdecydowanie nie ma powodu by go oglądać, ani jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten film, jest całkiem niezły. Propagandówka straszna, ale jest przynajmniej lepszy niż słaby "The Hurt Locker", który mnie zanudził swoją fabułą będącą zlepkiem strzępków i zirytował rażącym brakiem realizmu działań, a przy tym był po prostu nijaki i nudny. Nie to, że "American Sniper" jest jakiś wybitny, ale daje radę i jest bardziej zajmujący i interesujący, głównie dzięki temu, że główny wątek jest bardziej skondensowany i jest jakiś "główny przeciwnik" spajający wszystko w jedną całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 16:35, Hubi_Koshi napisał:

Ale
już obrońcy swojej ojczyzny w innych krajach to terroryści i bandyci.


Jeśli się wysadzaja zabijając postronnych ludzi, to jak najbardziej, taka jest po prostu definicja terroryzmu. Rozumiem ze w swoim kraju wykonuje się akcje sabotaż owe wobec okupanta, ale terroryzm wobec ludności cywilnej to zwykle skur#^^&*.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również się trochę rozczarowałem, właśnie tą skrajną jednostronnością i dużą płytkością historii. Również uważam, że największym plusem są sceny walk, bo poza tym jest raczej słabo. Szkoda, że tak po macoszemu potraktowano wątek ostatecznego powrotu do domu, np. w ogóle nie wspomniano nawet, że napisał książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować