Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oscary 2015: faworyci redakcji gram.pl

13 postów w tym temacie

Zupełnie nie mogę się zgodzić z Panem Kamilem. Nie rozumiem jak można na początku pochwalić Bradleya Coopera za rolę w snajperze, która prawdę mówiąc nie była wymagająca, a potem zbesztać Benedicta Cumberbatcha, który wspiął się na szczyt aktorstwa swoją rolą. On nie grał Alana Turinga, on nim był (opowiadanie o niedźwiedziu). Wydaję mi się, że w opinie wkradł się brak obiektywizmu. Zgadzam się natomiast, że Teoria Wszystkiego jest przereklamowana. Najbardziej chciałbym żeby doceniona została Rosamund Pike, brakuję mi nominacji dla Zaginionej dziewczyny za muzykę. No i Whiplash, moim zdaniem najlepszy film minionego roku. Nic innego nie wywołało we mnie takich emocji, a po końcowej scenie miałem ochotę wstać i zacząć klaskać z opadniętą szczęką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wydaję mi się, że w opinie wkradł się brak obiektywizmu.

Cóż. Opinia jest z definicji subiektywna. Tobie podoba się jedno, a ktoś ma inne zdanie.

A w temacie: Whiplash - dobry, acz chyba nie na tyle, żeby sięgnąć po statuetkę. Oglądało mi się miło, ale aż tak dobry chyba nie był. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się zachwytów nad Whiplash, obejrzałem... I cóż. Rozczarowanie. Naprawdę nie wiem, co ludzie w tym filmie widzą. Średniak. Maksymalnie dobry. Nic ponad to. A Norton w Birdmanie miażdży Simmonsa, kiedy pojawił się w filmie po raz pierwszy to opadła mi szczęka. Zresztą ogólnie film ten jest genialnie zagrany (Norton, Keaton, Stone). Rozumiem, że gusta są różne, ale jak potrafię zrozumieć większość nominacji (z tych filmów, które widziałem), tak za nic nie pojmuję fenomenu Whiplash. Ten film się niczym nie wybija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie najlepszy był Whiplash. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak wczułem się w film. Bałem się wręcz, że dostanę krzesłem :D Nieziemsko zagrany, nieziemsko gra na emocjach. A najfajniejsze jest w nim to, że niezależnie od opinii i recenzji jakie czytałem na jego temat, podchodziłem do niego nieufnie. Niepotrzebnie - jak się okazało po obejrzeniu tego arcydzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dacie sobie spokój. Od filmów są inne serwisy.

Widzisz, mamy informacje o tym co i jak się czyta. I wiemy też, czy możemy pozwolić sobie na nieco inne treści w weekend :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dacie sobie spokój. Od filmów są inne serwisy.
Daj spokój, nikt Ci nie każe czytać.

A dodam, że gracze często interesują się też filmami i mogą być ciekawi, co inni ze środowiska growego o tym myślą, w tym redaktorzy gram.pl ;). Dla mnie to miła odskocznia, mimo, że czytam m.in. filmweb :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dacie sobie spokój. Od filmów są inne serwisy.

Moja opinia jest taka:) Nikt Ciebie nie zmusza do czytania i mi sie akurat podoba to ze pisza o filmach. Mysle ze kazdy lubi obejrzec czasem film i milo jest poczytac o tym na ulubionym portalu z grami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza Panem Nowickim to mocno średnio poszło wam to typowanie :)

Ja sie przejechałem na montażu (typowałem Boyhood), długim animowanym (smoki) i scenariuszu oryginalnym (hotel). Resztę kategorii trafiłem, co mnie cieszy bo pierwszy raz tak dobrze typowałem :)

Generalnie gala była nudna i tak jak lubię NPH tak wypadł bardzo słabo. I o ile zawsze trzeba się przygotować na zalew politycznej poprawności w wypowiedziach, to w tym roku już przebili samych siebie... momentami było mocno żenująco.
(Płacz czarnoskórych aktorów po wykonaniu "Glory" i późniejsze stwierdzenie że dziś w amerykańskich więzieniach jest więcej czarnych niż w 1850 roku było niewolników... o matko.)

Gala bez niespodzianek. Nuda.

EDIT: A i Pawlikowki ma niezłego dilera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować