Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mrożące przyjęcie polskiego Raven`s Cry

18 postów w tym temacie

I jeszcze ta cena steam 54,99€, o zgrozo. Nie wiem kto w tej firmie zajmuje się marketingiem ale dał po całej linii wystarczyło puścić to w early access i dłubać pomału likwidując błędy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raven''s Cry bronić nie zamierzam, ale ta recenzja Gamespotu to dno i 10 metrów mułu. Obniżanie noty dla tytułu dlatego, że nie podoba nam się jak są w nim traktowane kobiety, ludzie o innym kolorze skóry, orientacji czy choćby zwierzęta jest kompletnie niepoważne. Tym bardziej, gdy dotyczy gry opartej (bardzo z grubsza, ale jednak) o czasy historyczne.

To jak, mamy w imię poprawności politycznej cenzurować historię w przekazach kulturalnych? I komu pomaga nie mówienie o sprawach tego typu i nie pokazywanie ich? Bo na pewno nie tym, którzy rzeczywiście ciągle stają się na świecie ich ofiarami. Niedobrze mi się robi, gdy czytam o takich rzeczach.

Recenzenci mogli by się wreszcie nauczyć, że czytelnika nie obchodzą ich poglądy i wierzenia, tylko rzetelna praca nad oceną JAKOŚCI PRODUKCJI. Za wykorzystywanie recenzji w roli tuby propagandowej Gamespot, nie po raz pierwszy już, ma u mnie olbrzymią krechę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawa miała z AC: Unity? Czy tam też tak mocno oceny poszły w dół z powodu błędów, czy jednak były na wyższym poziomie? Nie bronię gry, bo w nią nie grałem ale ciekawi mnie czy recenzenci jeszcze jakiś obiektywizm i równą miarę mają dla wszystkich produkcji.

Swoją drogą szkoda, że gra taka mizerna, liczyłem że będzie lepiej. Ale pewnie jak już ktoś sugerował, za rok, po paru patchach i w przyzwoitej cenie będzie można kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiechłem jak przeczytałem to co GameSpot sądzi o Raven''s Cry. Homofobia, rasizm i szowinizm w grze osadzonej w złotej erze piractwa i niewolnictwa :D No kto by pomyślał.

Polityczna poprawność to nazizm i komunizm XXI wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiać się chce, jak czytamy wypowiedzi gościa z GameSpot xD Amerykańska strona internetowa (Niewolnictwo? W Ameryce? A gdzież tam! Co? Jakie znowu rzezie Indian? Wounded Knee? Pierwsze słyszę!), a że w grze tło historyczne jest takie, a nie inne... Cóż, to akurat ważne nie jest. Ważne, że dyskryminują i trzeba walić w bęben uprzedzeń i dyskryminacji. Przecież to takie modne...
A co do samej gry - szkoda. Oby mój przedmówca miał rację i po załataniu dało się RC kupić i bezstresowo pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra po prostu jest kiepska i tyle.No dobra gra może mieć wiele bugów i być prawie niegrywalna (Ubi), ale że twórcom nawet nie chciało się dokończyć dubbingu i paru innych podstawowych rzeczy w grze?Ocena recenzenta z gamespotu wydaję się mi uczciwa w tym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 10:35, Aquma napisał:

Obniżanie noty dla tytułu dlatego, że nie podoba nam się jak są w nim traktowane kobiety,
ludzie o innym kolorze skóry, orientacji czy choćby zwierzęta jest kompletnie niepoważne.
Tym bardziej, gdy dotyczy gry opartej (bardzo z grubsza, ale jednak) o czasy historyczne.


To jest ciekawa sprawa. Pamiętam jak na forum LoTRo pojawiła się dyskusja o tym, teraz będzie śmiesznie, że w grze nie ma postaci o cechach typowych dla afrykanów i azjatów. I nie pomogły argumenty o tym kiedy Tolkien pisał LoTR, na jakich mitologiach się opierał itd. Nie bo nie, gra jest rasistowska bo eurocentryczna. Wisienką na torcie był fakt że w końcu w grze ocenzurowano niektóre zdania wypowiadane przez moby. Np. Moria belongs to the white now :) Zresztą Tolkien jest całkiem serio oskarżany o rasizm. Przykładem na to ma być np. opis Uruk Hai jako "czarnych" albo "czarnoskórych". Lub próby umocowania geografii Śródziemia w realnym świecie (zło głównie przychodzi ze wschodu i południa i ma ciemny kolor skóry). Generalnie stek bzdur ale zawsze znajdą się obrońcy takich "argumentów".

Dnia 23.02.2015 o 10:35, Aquma napisał:

To jak, mamy w imię poprawności politycznej cenzurować historię w przekazach kulturalnych?


No a jak. Dobrym na to przykładem jest ocenzurowanie prozy Marka Twain''a w US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że gra nie podzieli losu RE6 bo nie jest aż tak zła.Uruchamia się ,a to już coś.Gothic 3 to jedna z najlepszych gier jakie grałem, a łatana była 6 lat.Jeśli ktoś pokusił się o kupno po premierze musiał być zdziwiony.W przypadku skyrima nie działał dźwięk(pomogła nieoficjalna, łata twórcą zabrakło wolnego czasu na łatanie).Kiedy widzę jak recenzenci krytykują grę za takie poważne niedoróbki przypomina mi się jakim sposobem w skyrim będący RPG nie posiadał porządnego drzewka rozwoju,questów(raz robiłem ciąg zadań który składał się z przynieś koronę x5 każda leży w innym miejscu),fabuły,dialogów ,ale był ładny.Jakoś nikt tej gry nie hejtował.Dark Souls działał w koszmarnej rozdzielczości ratował dxmod który w finalnej wersji sprawił że gra wygląda lepiej niż darks souls 2.Wszystko to podsumowuje bf3 który po 10gb patchy dalej jest zbugowany i laguję(nit nie zwrócił uwagi ,że twoja postać w multi jest 2x wyższa od tekstury samochodu cywilnego?!) ,a i tak ludzie w to grają.W ostatnim patchu do BF4(wyszedł w sierpniu) chwalili się ,że udało im się zejść z lagiem serwerowym z 260ms do 160ms postęp dodajcie to tego jeszcze swój ping,też nikt tego nie skomentował.Mam taką teorię po prostu recenzenci nie dostali dotacji od wydawcy gry i wreszcie mogli się wyżyć za te wszystkie recenzje pod presją.Ja u siebie Ravens Cry uruchomiłem w 720p na i3 4330 bez karty graficznej, a to znaczy że gra jest przyzwoicie zoptymalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować