Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam ma 125 milionów użytkowników

25 postów w tym temacie

Kto by pomyślał, że tak znienawidzony kiedyś Steam, dziś zrewolucjonizuje rynek gier komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe ile z tych kont zostalo stworzonych, bo Steam ZABRAL mozliwosc ODSPRZEDAZY gier?

To po pierwsze. A po drugie ile kont zostało założonych, bo gra w którą chcę zagrać nie ruszy bez zarejestrowania na steamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ale nadal są ludzie którzy nienawidzą steama ;D
> Słuszna uwaga.
Ja z tego powodu skończyłem z graniem na PC :D. I puki nie przestaniemy być przywiązywaniu do platform typu steam na siłę to do grania na PC nie wracam. Nie będzie mi nikt wciskał czegoś czego nie chcę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie steam jest jedynym powodem dlaczego jeszcze gram na PC a nie kupiłem konsoli. Jak widać, wszystkim nie dogodzisz : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stworzyłem konto na Steam mojej mamie jedynie po to, żeby poprzez Family Sharing dać jej dostęp do swojej biblioteki - a wszystko dla jednej gry :)
Teraz siedzi wieczorami i pociska w Pinballa FX 2 :)
Sądzę, że jeśli będą dalej rozwijać Steam, to ilość chętnych do korzystania z platformy jedynie wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 14:02, Scooby napisał:

Ja z tego powodu skończyłem z graniem na PC :D. I puki nie przestaniemy być przywiązywaniu
do platform typu steam na siłę to do grania na PC nie wracam.


Przecież masa gier dostępna jest i w formie "wolnej od Steam", więc w czym problem?

Dnia 24.02.2015 o 14:02, Scooby napisał:

Nie będzie mi nikt wciskał
czegoś czego nie chcę!


Ale konto XboxLive/PSN oczywiście posiadasz, o grzecznie opłaconym abonamencie nie wspominając?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 14:16, Principes napisał:

Ale konto XboxLive/PSN oczywiście posiadasz, o grzecznie opłaconym abonamencie nie wspominając?

Konsole są platformami zamkniętymi, więc wiadomo na co się piszesz, jeżeli takową kupujesz. W przypadku PCta, teoretycznie wolnej platformy, większość gier AAA wymaga zamkniętego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ale konto XboxLive/PSN oczywiście posiadasz, o grzecznie opłaconym abonamencie nie
> wspominając?
> Konsole są platformami zamkniętymi, więc wiadomo na co się piszesz, jeżeli takową kupujesz.
> W przypadku PCta, teoretycznie wolnej platformy, większość gier AAA wymaga zamkniętego
> systemu.
>
Przepraszam, ale nie rozumiem tego argumentu. Instalując Steama nie wiesz na co się piszesz? Konsole są lepsze bo tam nie masz wyboru, a PC gorsze bo masz wybór między grami wymagającymi Steam a tymi niewymagającymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 14:28, Henrar napisał:

Konsole są platformami zamkniętymi, więc wiadomo na co się piszesz, jeżeli takową kupujesz.


Rozumiem, ale wówczas argument pokroju "nikt nie będzie mi niczego wciskał, jeśli sobie tego nie życzę" pozbawiony jest sensu i trąci hipokryzją, nieprawdaż?

Dnia 24.02.2015 o 14:28, Henrar napisał:

W przypadku PCta, teoretycznie wolnej platformy, większość gier AAA wymaga zamkniętego
systemu.


Dlaczego "teoretycznie"? Segment AAA to ułamek wydawanych na platformie gier, a wybór Steam przez największych twórców i wydawców wynika z jego popularności/poziomu akceptacji wśród docelowej bazy klientów. Konkurentów po prostu na razie nie widać (GFWL odszedł w niebyt, gdyż MS ciężko na to zapracował. Origin nie jest zły, ale niczego ciekawego nie oferuj. Etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma do rzeczy fakt posiadania/nie posiadania konta XBox/PSN do faktu, ze Steam uniemozliwia sprzedanie kupionej za wlasne pieniadze gry?

Nie mowiac juz o tym, ze kupujac gre w pudelku, nie mam obowiazku posiadania takowego konta, a w przypadku PC czesto gesto zdarza sie, ze oprocz plytki, mam tez klucz Steam, ktory MUSZE wprowadzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A co ma do rzeczy fakt posiadania/nie posiadania konta XBox/PSN do faktu, ze Steam uniemozliwia
> sprzedanie kupionej za wlasne pieniadze gry?

To pytanie retoryczne? Bo to Ty postanowiłeś połączyć te 2 fakty.
Mowa była o przymusowym przywiązaniu gracza do platformy typu Steam. Identycznie jest na konsolach - gracz musi mieć założone konto, do którego dodawane są gry.

Fakt, gier ze Steam nie można odsprzedawać. Ale przynajmniej są one dużo tańsze niż konsolowe. Wiele gier jest również dostępnych poza Steam. Ale to już jak kto woli. Osobiście nie planuję odsprzedawać swoich gier i możliwość ich kupna po niższej cenie mnie zadowala.

> Nie mowiac juz o tym, ze kupujac gre w pudelku, nie mam obowiazku posiadania takowego
> konta, a w przypadku PC czesto gesto zdarza sie, ze oprocz plytki, mam tez klucz Steam,
> ktory MUSZE wprowadzic.

A na konsolach przypadkiem rejestracja takiego klucza nie odbywa się automatycznie, bez Twojej wiedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 16:22, One_of_the_Many napisał:

A na konsolach przypadkiem rejestracja takiego klucza nie odbywa się automatycznie, bez
Twojej wiedzy?

Jak kupujesz wersję pudełkową, to żadnych kluczy nie masz. Grę po prostu odsprzedajesz w dowolnym momencie i nikomu nic do tego, jedynie DLC będą przypisane do Twojego konta. Sytuacja zmienia się, jak kupujesz wersję cyfrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Ale konto XboxLive/PSN oczywiście posiadasz, o grzecznie opłaconym abonamencie
> nie
> > wspominając?
> > Konsole są platformami zamkniętymi, więc wiadomo na co się piszesz, jeżeli takową
> kupujesz.
> > W przypadku PCta, teoretycznie wolnej platformy, większość gier AAA wymaga zamkniętego
>
> > systemu.
> >
> Przepraszam, ale nie rozumiem tego argumentu. Instalując Steama nie wiesz na co się piszesz?
> Konsole są lepsze bo tam nie masz wyboru, a PC gorsze bo masz wybór między grami wymagającymi
> Steam a tymi niewymagającymi?
Wszystko było fajnie do momentu gdy steam był opcjonalny. Teraz kupując nawet BOX-a jest się gdzieś "przywiązanym". Nie wspominając o absurdach gdy przez steam jest jakiś uplay uruchamiany. Mamy: Steam, Origin, Uplay, B. NET i jeszcze kilka mniejszych się znajdzie. Przyznacie, że mając je wszystkie niezły Syf się robi? Większości to nie przeszkadza i dadzą sobie wszystko wcisnąć ale jest grupa osób, których to strasznie drażni, i ja do nich należę. Może na konsolach trzeba płacić ale wszystko jest w jednym miejscu i prawie (bo gwarancji nie ma - można wymienić parę przykładów) zawsze się uruchomi. I właśnie za to, że wszystko jest w jednym miejscu ludzie wolą czasem konsolę. Gdyby był tylko steam albo tylko origin na którym by były dostępne wszystkie tytuły na PC to nie miał bym nic przeciwko nim. Ale tak nie będzie bo to otwarta platforma. Mi by wystarczyło tylko, żeby gry były sprzedawane tak jak Wiedźmin. Niestety kilka gier AAA dostępnych w ten sposób to za mało, żeby mnie przekonać.
P. S. Nie chcę tutaj jakiejś "wojny" wywoływać o wyższości konsol nad pc. Chyba chodzi mi tylko o to, żeby wylać własne żale nad tym co się stało z dystrybucją gier na pc przez ostatnie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 16:25, Henrar napisał:

> A na konsolach przypadkiem rejestracja takiego klucza nie odbywa się automatycznie,
bez
> Twojej wiedzy?
Jak kupujesz wersję pudełkową, to żadnych kluczy nie masz. Grę po prostu odsprzedajesz
w dowolnym momencie i nikomu nic do tego, jedynie DLC będą przypisane do Twojego konta.
Sytuacja zmienia się, jak kupujesz wersję cyfrową.

No, to jeszcze zależy od wydawcy. Z tego, co widziałem, EA wymaga założenia konta w Origin, rejestracji gry i połączenia z serwerem by zagrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli nawet jak masz konto Origin czy Uplay grę nadal możesz odsprzedać a nabywca może bez przeszkód w tę grę grać na swoim koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować