Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Order: 1886 - recenzja

43 postów w tym temacie

Czy w polskiej wydaniu jest dostępna wersja full ang? Tzn. z głosami i napisami oryginalnymi?
Bo mimo wszelkich minusów chętnie zakupie TO1886. Oczywiście jak cena mocno spadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy w polskiej wydaniu jest dostępna wersja full ang? Tzn. z głosami i napisami oryginalnymi?
> Bo mimo wszelkich minusów chętnie zakupie TO1886. Oczywiście jak cena mocno spadnie :)

Wersja językowa zależy od ustawień w konsoli. Jeśli system w konsoli będzie po angielsku, to i gra się tak odpali, bo na płycie takowa wersja jest. Niestety nie można tego zmienić w samej grze na zasadzie np. angielski głos, polskie napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Liczyłem na jakieś mocne pi***, a wyszedł średniak. Trzeba przyznać, że pomysł jest oryginalny. Rycerze okrągłego stołu, którzy znaleźli sposób na długowieczność, najs. Z pewnością zagram, ale dopiero z drugiej lub trzeciej ręki. Nikt mnie nie namówi abym zapłacił za to 240 zł bo to najniższa cena jaką obecnie można znaleźć za nówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Z czasem cena ulegnie zmianie i zmaleje, zaś gra pozostanie w punkcie, jaki znamy z dnia premiery. "
Nie, nie zostanie. Grafika (niemal) zawsze starzeje się pierwsza, a bez grafiki ta gra nie istnieje. No chyba, że ktoś ma parcie kupić milionowy raz to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że producent weźmie do serca recenzje i w sequelu (jeśli takowy powstanie) poprawi najistotniejszą część gry, czyli gameplay. Zdecydowanie najlepiej wyglądająca gra na konsole, ciekawy świat i klimat, ale wszystko to nie ma znaczenia jeśli jedynie co gracz ma roboty to iść od A do B, czasami postrzelać złoczyńców w wykorzystanym do bólu cover-shooterze i pooglądać przerywniki gdzie co jakiś czas trzeba wcisnąć lub przytrzymać guzik aby oglądać dalej. Sam gameplay gdzie gracz wykorzystuje swój skill aby jakoś przetrwać i ruszyć dalej to tylko 25% gry, reszta to QTE oraz przerywniki, bliżej tutaj do nazwy interaktywnego filmu niż gry. Jak na razie rozczarowanie, ale potencjał jest, będę czekał na sequel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dark_master - Owszem, nawet bez tej grafiki istnieje, ponieważ gra ma niesamowity klimat i uniwersum. Rozrywka się może podobać lubię. Nie zmienia to faktu, że póki co jest do najładniejsza wizualnie gra dostępna na rynku. Przeszedłem ją raz i na pewno wrócę, właśnie ze względu na klimat i ponowne przeżycie bardzo ciekawej fabuły. Sprawiedliwa ocena dla tej gry to 7,5. Czekam na kontynuację i na wyeliminowanie słabych stron tej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze taka technika dzisiaj ... możliwości, pieniądze, wielkie ekipy ... a niektórzy twórcy gier, jakby byli ograniczeni nie wiem - miejscem na płycie, czasem, chęciami? Upchać co się da - jak do ciasnego worka - zrobić interaktywne demo/film i wypuścić bezwstydnie do ludzi????? Kto do tego dopuszcza?? Kto myśli, że to przejdzie - po raz kolejny??? Nie ma jednego mózgowca, który powie - okej chłopaki, ale napakowaliście fajerwerów, pokazaliście pare widoczków ... tylko kurde tę grę da się przejść w kilka godzin, z czego większość to oglądanie filmu - nie wydajemy tego, bo nas ludzie zjedzą i wyplują buty ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że producent weźmie do serca recenzje i w sequelu (jeśli takowy powstanie)
> poprawi najistotniejszą część gry, czyli gameplay. Zdecydowanie najlepiej wyglądająca
> gra na konsole, ciekawy świat i klimat, ale wszystko to nie ma znaczenia jeśli jedynie
> co gracz ma roboty to iść od A do B, czasami postrzelać złoczyńców w wykorzystanym do
> bólu cover-shooterze i pooglądać przerywniki gdzie co jakiś czas trzeba wcisnąć lub przytrzymać
> guzik aby oglądać dalej. Sam gameplay gdzie gracz wykorzystuje swój skill aby jakoś przetrwać
> i ruszyć dalej to tylko 25% gry, reszta to QTE oraz przerywniki, bliżej tutaj do nazwy
> interaktywnego filmu niż gry. Jak na razie rozczarowanie, ale potencjał jest, będę czekał
> na sequel.

NIestety ale wydawca patrzy na cyferki a tych w tym przypadku jest duzo bo byl hype nakrecony jak nie wiem co.. Najlepiej wygladaja "gra"? haha toz to nic innego jak interaktywne demo techniczne nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadają się właściciele konsol, a piszą jak by ich nie mieli ;p

W Polsce mamy bardzo atrakcyjny rynek używek :) Jeśli ma się ochotę spróbować daną grę, wystarczy przeznaczyć jakąkolwiek rynkową kwotę, przejść i odsprzedać. Nie widzę problemu, osobiście robię tak z każdą grą prócz tych z dobrym MP. Zazwyczaj wychodzi tyle co przesyłka. Jedynie TLoU szkoda mi było sprzedać bo MP świetny ale szybko można odblokować małą część broni, a reszta za kasę (nienawidzę tego, kupuję grę, chcę mieć całość jeśli chodzi o takie pierdoły). Straciłem cel i sprzedałem ale teraz trochę żałuję ;p

The Order kupię jak ogram Diablo 3, a nie zapowiada się to prędko ;p

Bez spin, kupujcie, pograjcie, wbijcie platynę, sprzedajcie :)
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem rady przebrnąć przez 50 minut walktrough na YT ,ze względu na nudne wstawki z gry pomiędzy demami:P Ani to film ,ani ciekawa gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 15:44, MartivaR napisał:

Wersja językowa zależy od ustawień w konsoli. Jeśli system w konsoli będzie po angielsku,
to i gra się tak odpali, bo na płycie takowa wersja jest. Niestety nie można tego zmienić
w samej grze na zasadzie np. angielski głos, polskie napisy.


Dzięki za info. Akurat jak zakupię PS4 to i tak na bank ustawię język systemu na angielski więc będzie dobrze.
Choć szkoda, że nie dali wyboru na zasadzie menu w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja osobiście nie zgodzę się z autorem recenzji. 6.5? Tóż tyle jej się nie należy. 7.5 - tyle moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 10:37, Kaerobani napisał:

A uzasadniłbyś chociaż dlaczego tyle się jej należy?


Może w nią zagrał? ;)

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że prowadzisz jakiś mega-anty-hype wobec gry, w którą ani nie grałeś, ani nawet tego nie planujesz. Niemal w każdym temacie związanym z The Order można natknąć się na Twoje posty krytykujące ten tytuł. Już kilka osób starało Ci się to wyjaśnić (ale jak widać bez skutku), że każdy ma swój gust i prawo do własnej oceny. Jedni twierdzą, że Thief II: The Metal Age był grą spektakularną, inni że nie i w dodatku słabszą niż część pierwsza. I uwaga - oboje mają rację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadanie o "kwestii gustu" to bzdury, bo to jest tylko knebel używany w sytuacji, gdy nie można wygrać dyskusji. Ja chcę wiedzieć czemu daje to 7.5, a nie tylko dlatego, że zagrał (jakby to miało jakąkolwiek wartość). Równie dobrze można zagrać i stwierdzić, że gra zasługuje na 3.5.

Zamiast mi udowodnić dlaczego Out of Order jest dobre to wszyscy zasłaniają się gustami, dobre sobie. :)

Nie, nie mają oboje racji - jak ktoś powie, że Thief II, w każdym calu lepszy od poprzednika jest słabszy od jedynki to chyba nie wie, co mówi. The Metal Age nie ma zaburzeń osobowości i nie zaczyna się bawić w Tomb Raidera zamiast bycia skradanką (a to anty-teza gier akcji). O znakomitej konstrukcji poziomów już nie wspominam, bo The Dark Project się do nich nie umywa. To była niezła, wręcz bardzo dobra gra, ale choć na początku podchodziłem do TDP jako najlepszej części cyklu (bo wcześniej najlepiej ją znałem), to po ukończeniu TMA i DS przekonałem się, że byłem w błędzie, bo to są gry nieporównywalnie lepsze, Sequele Idealne, a TDP, zwłaszcza w wersji Gold wkurza co najmniej kilkoma źle zaprojektowanymi etapami (zaginione miasto czy gildia Zawietrzników to koronne przykłady fatalnego designu marnującego czas gracza na bezsensowny backtracking czy szukanie cholernie dobrze ukrytych przejść). Nie wmówisz mi, że obiektywnie lepsza mechanika rozgrywki i game design są gorsze od słabszej jedynki, bo ktoś z jakiegoś powodu preferuje tę część pewnie z nostalgii (vide smugglerowskie - w The Dark Project zagrałem jako pierwsze, to najlepiej zapamiętałem), itp.

Ja nie chcę już więcej odtwórczego chłamu. Kiedyś ludzie porzucili kretyńske interaktywne filmy na rzecz Quake''a i prawdziwych gier. Ten artykuł szydzi sobie nie z jakiegoś Night Crapa czy innego podrzędnego tytułu, ale "klasyka", Wing Commandera III:
www.escapistmagazine.com/news/view/129915-Good-Old-Reviews-Wing-Commander-3-4

1886 mówię nie, Uncharted 4 mówię tak. Obym się nie zawiódł!

PS. Wy też macie jakąś paranoję, niektórzy z was zapamiętują dokładnie to, co mówiłem kiedyś tam przy okazji i próbują mi to wytknąć - czy to czasem nie zalatuje hipokryzją z waszej strony, bo wytykacie mi coś, co sami przejawiacie wobec mej osoby? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 11:46, Kaerobani napisał:

Gadanie o "kwestii gustu" to bzdury, bo to jest tylko knebel używany w sytuacji, gdy
nie można wygrać dyskusji.


Jeżeli dana osoba podchodzi do pojęcia dyskusji w Twój sposób: Moja jest tylko racja i to święta racja, to faktycznie nie ma o czym gadać... Podajesz przy tym argumenty, które w Twoim mniemaniu stanowią o sile lub słabości danego tytułu. Dlaczego zatem nie jesteś w stanie zrozumieć, że dla drugiej osoby bardziej mogą liczyć się inne elementy rozgrywki, które Ciebie np. mniej obchodzą (i vice versa). Stąd się bierze pojęcie gustu i nie ma ono nic wspólnego z możliwością (lub brakiem) wygrania dyskusji. Po prostu różni ludzie, mają różne wymagania i oczekiwania - temu też zaprzeczysz?

Podobnie Ty nigdy nie wmówisz mi, że T2 był lepszy od części pierwszej, która w mojej subiektywnej ocenie była bardziej przełomowa, klimatyczna i po prostu sprawiła mi więcej frajdy, niż TMA. I żaden Twój argument nie przekona mnie, że było inaczej. Poza tym nigdzie nie napisałem, że TDP jest "w każdym calu" lepszy od dwójki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować