Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Driveclub - gra, która zasługuje na drugą szansę

13 postów w tym temacie

Michał Ostasz

6,5 GB - tyle miejsca zajmują łącznie wszystkie patche i update'y, które przygotowało Evolution studios dla swojej gry Driveclub. To mniej niż pojemność płyty DVD, a ilość danych wystarczyła, aby tytuł ten naprawdę zmienił swoje oblicze.

Przeczytaj cały tekst "Driveclub - gra, która zasługuje na drugą szansę" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Driveclub mimo problemów na starcie wysunął się na prowadzenie wśród racerów nowej generacji"


Nigdy bym nie przypuszczał, że takie zdanie kiedykolwiek padnie :D
Czuje się, że jest alternatywa dla Gran Turismo ...
Brawo dla twórców tych wyścigów ... człowiek żałuje, że nie ma tej gry na PC ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że to od początku była gra ze znakomitymi podstawami. Po tym jak zrobili porządek z infrastrukturą sieciową, dodali zmienne warunki atmosferyczne i wyzwania to ta gra stała się po prostu świetna. Twórcy słuchają tego co gracze mają do powiedzenia i zmieniają grę. Nie było zmiany kolorów przed wyścigiem? Są. Bandy/pobocze za bardzo spowalniają? Ok, naprawiamy to. Przesada z karami za kolizje i cięcia zakrętów? Poprawiamy.

Oprócz tego dodają nowe trasy, nowe samochody. Ba, twierdzę że tu warto kupić season pass. Nie dość, że dostajemy naprawdę fajne samochody (nie to co w Forzie, gdzie dostawaliśmy dwie komety i trzy przeciętne wozy), to dodatkowo zawody dedykowane dla nowych bryczek.

Ja z czystym sumieniem mogę polecić tą grę. Nie ma co czekać na wersję PS+. Ostatnio można było dorwać cyfrowy DC za około 100 złotych. Za taką jakość? Zbrodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ewolucja Drivecluba to przypadek, który świetnie obrazuje niedoskonałości używanego powszechnie systemu ocen"

Ale odkrycie, można to samo odnieść do wielu innych gier. Jedyne dobre, że nikomu na gramie nie przyszło do głowy robić precedensu i pisać od nowa recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała prawda o DriveClub. Kupiłem na premierę pomimo recenzji i problemów z serwerami. Bo ufałem Evolution Studios (wszystkie motorstormy to były genialne gry) i nie żałuje. Evolution potrafi naprawdę zadbać o graczy i kolejne ich gry, również kupię w ciemno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(nie to co w Forzie, gdzie dostawaliśmy
> dwie komety i trzy przeciętne wozy), to dodatkowo zawody dedykowane dla nowych bryczek.


Do Forzy nawet nie trzeba dokupować Season Passa, bo te wszystkie auta, które dostajesz w DLC do DriveClub są w podstawce od premiery. Ta gra pod względem ilości aut nie dogoni ani jednej ani drugiej Forzy jeszcze przez 2 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma zamiaru gonić? Forza to zupełnie inna kategoria gier. DriveClub to można porównywać do Project Ghotam Racing, a nie Forzy. Konkurentem Forzy jest Gran Turismo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas, mimo obejrzanych gameplay''ów i przeczytanych recenzji, nie jestem przekonany, czy będę się przy tej grze dobrze bawił. Forza Motorsport 4 też miała, jak na swój czas, rewelacyjną oprawę. Wozów miała od groma, więcej niż Driveclub. Do tego różne tryby rozgrywki, Autovistę itp. A mimo to, po spędzeniu w niej ok. 20 - 30 godzin, zaczynałem ziewać z nudów. Nie zaliczyłem nawet 1/4 zawodów, nie odpaliłem choćby raz większości z tych aut. Powód? Jednostajność, monotonia rozgrywki. Zastanawiam się teraz, na jak długo Driveclub mnie wciągnie i czy warto go kupić dla ew. 20 - 30 godzin, zanim się znudzi. A może po prostu to nie są gry dla mnie. Może powinienem wrócić do serii NFS, lub TDU.

Jednak, nie przesądzając - prosiłbym o opinię kogoś, kto grał wcześniej w serię Forza, a teraz ogrywa Driveclub. Czy wrażenia z rozgrywki są porównywalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Headbangerr - Grałem w Forze 3 i 4, PGR''a, NFS''y i Gran Turismo.

I powiem ci, jeśli lubisz samochodówki, które są dynamiczniejsze to DriveClub zdecydowanie ci podejdzie. DC to zupełnie inne tempo rozgrywki, jak dla mnie dużo luźniejsze, i moim zdaniem dające więcej radochy. Bez zbędnego wydłużania rozgrywki. Po prostu stricte dynamiczne wyścigi i ostra rywalizacja na torze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jednak, nie przesądzając - prosiłbym o opinię kogoś, kto grał wcześniej w serię Forza,
> a teraz ogrywa Driveclub. Czy wrażenia z rozgrywki są porównywalne?

@Headbangerr - sam grałem i w Forzę i w Driveclub. Mrocz napisał, że Driveclubowi znacznie bliżej jest klimatem do Project Gotham Racing. W pełni się z nim zgadzam. Nie ma tutaj otwartego świata, tuningu i setek samochodów do wyboru. Jest za to techniczny model jazdy, który nie wybacza błędów i kapitalna oprawa graficzna. Zmienne warunki pogodowe naprawdę robią różnicę. Warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie będę się musiał chyba przekonać na własnej skórze, bo - patrząc na filmiki - w Driveclub już same wrażenia z jazdy zapowiadają się piekielnie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować