Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Marzec nie dla GTA V na PC - premiera gry po raz kolejny została opóźniona

51 postów w tym temacie

"GTA V na PC będzie dostępne już 14 kwietnia" - to miało być celowe czy w ramach żartu ? Już to on mieli wydać w styczniu. Powinno być dopiero 14 kwietnia. Nieźle się nabijają z graczy, którzy czekają. Z pewnością będzie jakiś % osób, które sobie oleją ich produkcję. Znów konsole najważniejsze. Może dostali w łapę, żeby lepiej się sprzedawała wersja konsolowa i do tego, żeby był lepszy zarobek ze sprzedaży konsol - no nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 20:02, vegost napisał:

Może dostali w łapę, żeby lepiej się sprzedawała
wersja konsolowa i do tego, żeby był lepszy zarobek ze sprzedaży konsol - no nie wiem.


A może chcą dopracować i dopieścić grę na maksa, aby nie powtórzyć optymalizacyjnej porażki, jaką była pecetowa wersja GTA IV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 20:02, vegost napisał:

/.../
Nieźle się nabijają z graczy, którzy czekają.

Rozumiem, czyli nie możesz przeczekać tych kilku tygodni więcej i mieć gorzej dopracowany produkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak czuje się zniesmaczony :P
Ale jest też druga strona medalu, może uda mi się dobić do 140lvl w BF4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż coś jest nie tak z tą grą że jeszcze jej nie mogą wydać. Z drugiej strony nie liczyłbym na to że aż
" tak strasznie " - ją dopracowują. W każdym bądź razie gracze PC mają prawo czuć się oburzeni, bo to
są takie nieprzyjemne zagrywki. No, ale kolejna data już niedaleko tak więc zobaczymy co do tego czasu będzie.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 18:31, juri777 napisał:

Ci z R* to albo totalne dupki albo programiści robią im strajk. Nie wiem po co już na
to czekać skoro gra będzie tak stara że nie bd sensu w nią grać.

Nie będzie sensu ze starości? Gra w gry które mają 4 lata, 6, 15 nawet. Dwa lata? Proszę cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złomiarze to raczej powinni się cieszyć nadal, że mimo wszystko w ogóle GTA V pojawi się na PC... ;)

Ponoć ci sami co pisali petycję błagalną by Rockstar wydał GTA V na PC teraz zwołują się by pisać petycję bojkotującą wydanie blaszakowe. ;DDD

Ja tam sobie spokojniutko czekam.
I tak zagram w złomiarską edycję dopiero z pół roku po premierze i szczerze mało mnie pasjonuje czy będzie to za osiem czy nawet dwanaście miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu później dostaną moje pieniądze, ich problem :D Praktycznie w jednym momencie miały wyjść GTAV, Pillars of Eternity i Project CARS. Project CARS przesunięte na 2 kwietnia, GTA na 14, teraz czekam na kiedy przesuną PoE :D
Czekam na info o przesunięciu Wiedźmina :D Nie wiem co się ostatnio dzieje, ale mało która gra wychodzi w terminie.
No ale dla mnie to nawet dobrze - jeszcze nie skończylem Unity, w kolejce czeka nowy Dragon Age (i jakieś kilkanaście innych znakomitych gier), a tutaj już PoE i pCARS zamowione, nie ma kiedy tego wszystkiego ograć :D Kupka wstydu tylko rośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Może dostali w łapę, żeby lepiej się sprzedawała
> > wersja konsolowa i do tego, żeby był lepszy zarobek ze sprzedaży konsol - no nie
> wiem.
>
> A może chcą dopracować i dopieścić grę na maksa, aby nie powtórzyć optymalizacyjnej porażki,
> jaką była pecetowa wersja GTA IV?

Dopracować do maksimum w ciągu 3 tygodni? :D Już tak mówią od września i jeszcze wtedy potrafiłem w to uwierzyć, ale kiedy ze stycznia przełożyli na marzec, to już mi tu śmierdzi kasą od Sony(to wyjaśnił vegost), albo czekają z wydaniem gry na premierę nowych GeForce''y-ów.Nie wiem ile w tym prawdy, a ile teorii spiskowej, ale na pewno nie jestem w stanie uwierzyć w ten żałosny argument o rzekomym "dopracowaniu gry"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 20:04, Gumisiek2 napisał:

A może chcą dopracować i dopieścić grę na maksa, aby nie powtórzyć optymalizacyjnej porażki,
jaką była pecetowa wersja GTA IV?


Mówią tak za każdym razem. Od stycznia minął już grubo ponad miesiąc. Rozumiem, że potrzebują pół roku na optymalizację. Wybacz, ale nie wierzę w to. Szkoda, że nie było tak w przypadku konsol. To bez wątpienia ma drugie dno. A GTA IV ? Mi chodziło b.dobrze, więc tutaj się nie przyczepię.

@Prince_Miki - produkt jest zapewne już dopracowany. Powodem może być podłoże finansowe i cholera wie jakie kontrakty między SONY a MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 19:09, Niflheim napisał:

> I niech ktoś wejdzie i powie że to
> "Dla poprawy wersji PC" a nie by zarobić na konsolach... W końcu niedawno było info
że
> na konsolach dobrze się sprzedaje...

Tak, bo akurat premiera wersji PC mocno wpłynęłaby na sprzedaż wersji konsolowych.

Ehh czytaj ze zrozumieniem, przeanalizuj fakty... Chodziło mi o to że na konsolach dobrze się sprzedaje i chcą od nich jak najwięcej kasy wydoić i nie gadaj ze tak nie jest bo w to żę chcą poprawić PC wrsje nie wierze, nie wierze w takie kłamstwa Rockstara.

@vegost

A potem będą płakać w swoich wypowiedziach jakie to piractwo jest na PC i jak sie gra źle sprzedaje, i wiecie co? Nawet nie będę spod byka jakoś patrzył na ludzi którzy "zakupią" tą grę z innych źródeł ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwroty używane przez autora, np. "Rockstar mógł szarpnąć się na coś lepszego ", czy "Z całą pewnością lepiej otrzymać grę trochę później, ale dopracowaną niż wcześniej, ale jakości Watch Dogs [...]" nie są moim zdaniem na miejscu - pierwsza parafraza ma w sobie zwrot z patologicznego słownika, w rozmowach oficjalnych nie ma mowy o użyciu "Szarpnąć się na coś"... Ponadto wyśmiewanie gier na forum z grami jest paradoksem i nonszalancją autora w stosunku do graczy, którym gra Watch_Dogs (czy też AC:U) się podobała (Mnie ta gra ujęła - motyw fabularny, możliwości gry, różnorodne sposoby przejścia misji, multiplayer, czy też sama grafika (Ultra są spektakularne) ).
Jestem ciekaw czy Autor podszedł do tej gry bezstronnie, czy przed zagraniem nastawiony negatywnie... O ile w nią grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 22:13, rekin2205 napisał:

Zwroty używane przez autora, np. "Rockstar mógł szarpnąć się na coś lepszego ", czy "Z
całą pewnością lepiej otrzymać grę trochę później, ale dopracowaną niż wcześniej, ale
jakości Watch Dogs [...]" nie są moim zdaniem na miejscu - pierwsza parafraza
ma w sobie zwrot z patologicznego słownika, w rozmowach oficjalnych nie ma mowy o użyciu
"Szarpnąć się na coś"...


Takie artykuły na portalu dla graczy to nie publikacje naukowe i myślę, że spokojnie autorzy mogą używać języka potocznego i tego typu zwrotów. Nie bądźmy tacy konserwatywni, język jest żywy, zmienia się :)

Dnia 24.02.2015 o 22:13, rekin2205 napisał:

Ponadto wyśmiewanie gier na forum z grami jest paradoksem i
nonszalancją autora w stosunku do graczy, którym gra Watch_Dogs (czy też AC:U) się podobała
(Mnie ta gra ujęła - motyw fabularny, możliwości gry, różnorodne sposoby przejścia misji,
multiplayer, czy też sama grafika (Ultra są spektakularne) ).
Jestem ciekaw czy Autor podszedł do tej gry bezstronnie, czy przed zagraniem nastawiony
negatywnie... O ile w nią grał.


Autor mial tu na myśli stronę techniczną tych gier zaraz po premierze. Było o tym głośno - Watch_Dogs wyglądało znacznie gorzej niż na trailerach i było fatalnie zoptymalizowane (nawet w tej chwili na moim GTX970 potrafi spaść animacja do 10kl/s z niewiadomych powodów), Unity miało mnóstwo blędów i też słabą optymalizację (u mnie zdarzają się kilkunastosekundowe przycinki w losowych miejscach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 20:11, Prince_Miki napisał:

Rozumiem, czyli nie możesz przeczekać tych kilku tygodni więcej i mieć gorzej dopracowany produkt?


Czekanie czekaniem. Tu chodzi o ciągłe przekładanie i to za każdym razem o parę tygodni. Niech się zdecydują czy w ogóle chcą wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyzja strategiczna, przemyślana - dokładnie tak jak poprzednie opóźnienia. Wystarczy sprawdzić marzec, czy jego końcówę, gier tam od zatrzęsienia.

Zresztą od dawna wiadomo, że R lubi sobie lecieć w kulki. Oby po premierze nie okazało się, że gra jest kulawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - wiem, że to wygląda niezbyt profesjonalnie, jednakże należy pamiętać, iż Rockstar to kawał dobrej firmy, która uczy się na własnych błędach, a takowy popełnili kilka lat temu, wydając GTA IV na PC. Były swojego czasu zapewnienia, że gra będzie dobrze zoptymalizowana, a tu figa z makiem. Kod gry był tak fatalnie zoptymalizowany, że nawet sam Rockstar przyznał, że wysokie tekstury w grze zostały stworzone dla komputerów przyszłej generacji, a to już mówi samo za siebie...

Nie wiem, jak Ty, ale ja wolałbym, aby taka sytuacja już nigdy więcej nie miała miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 22:00, Dracule-Mihawk napisał:

Ehh czytaj ze zrozumieniem, przeanalizuj fakty...


Odnośnie którego fragmentu wytykasz brak czytania ze zrozumieniem?

" I niech ktoś wejdzie i powie że to "Dla poprawy wersji PC" a nie by zarobić na konsolach... W końcu niedawno było info że na konsolach dobrze się sprzedaje..."

Tu nie ma miejsca na dwuznaczność, napisałeś że chodzi o sprzedaż wersji konsolowych.

Dnia 24.02.2015 o 22:00, Dracule-Mihawk napisał:

Chodziło mi o to że na konsolach dobrze
się sprzedaje i chcą od nich jak najwięcej kasy wydoić


Do tego się właśnie odniosłem w poprzedniej wypowiedzi - to tak apropos czytania ze zrozumieniem.

>i nie gadaj ze tak nie jest bo

Dnia 24.02.2015 o 22:00, Dracule-Mihawk napisał:

w to żę chcą poprawić PC wrsje nie wierze, nie wierze w takie kłamstwa Rockstara.



Co ma premiera na PC do sprzedaży wersji konsolowych? Miliony użytkowników konsol czekają na tę wersję wstrzymując się z kupnem na PS4/XBone, czy jak? Gra jest i będzie się tam dobrze sprzedawać, niezależnie od premiery na PC, co potwierdza historia serii. Gadasz kompletnie od rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować