Zaloguj się, aby obserwować  
Rad3onPL

Half-Life 2 : Episode Two

20 postów w tym temacie

Wiem że zakładam drugi temat ale tamten miał na wstępie głupie posty. Takwięc mamy dwa trailery oficjalny z gry ( ten z Episode One) i nowy o portalu. Sam pomysł jest genialny i po gravigunie może to być drugi najlepszy sposób na interakcję z otoczeniem. Czyli wiemy to co wiedzieliśmy już wcześniej :P Source to najlepszy i najbardziej elastyczny Engine jaki świat widział i jecze długo lepszego niezobaczy. A HL2 to najlepszy FPS w historii. Zapraszam do dyskusji o HL2 : Episode Two i nadziejach związanych z dalszym rozwojem serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście boję się, że Valve liczy teraz na nasze pieniążki. Episode One może i był fajny, ale bardzo krótki i dość drogi (4-5 godz. gry za 60 zeta - ja podziękuję). Obawiam się, że drugi dodatek będzie podobny, chociaż kto wie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 12:29, KrisK91 napisał:

Poczekam na "Pack" - taki za 100zł~ - wtedy będzie warto kupić te "epizody"... Cieszę się bardzo,
że Valve doda jeszcze Team Fortess 2 oraz Portal :)...

Dokładnie. Epizody mają być trzy, i najprawdopodobniej zostaną wydane w jakimś packu czy czymś.
Nie mam zamiaru wydawać 60 zł za 4 godziny zabawy.
Technologia Portals jest odjazdowa,ale to nie Valve ją wymyślił. Widziałem już filmik i naprawdę,wygląda to niesamowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 12:29, KrisK91 napisał:

Poczekam na "Pack" - taki za 100zł~ - wtedy będzie warto kupić te "epizody"... Cieszę się bardzo,
że Valve doda jeszcze Team Fortess 2 oraz Portal :)...

Nie, nie nie ... Valve nie ma szans tego popsuć. Gdy HL2 wychodził atutem był : Gravi gun, grafika , Fizyka.
Teraz w EP2 mamy lepszą grafikę ( widocznąna pierwszym filmiku i filmie Portal), Poral gun (absolutna rewelacja, to poprostu nowy rozdział w FPS wykorzystujący fizykę w 100%) i potwory z Xen... To będzie rewelacja na 100%.
A EP1 traktowałem jako wejście do fabuły dalszych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2006 o 12:45, Rad3onPL napisał:

Teraz w EP2 mamy lepszą grafikę ( widocznąna pierwszym filmiku i filmie Portal), Poral gun
(absolutna rewelacja, to poprostu nowy rozdział w FPS wykorzystujący fizykę w 100%) i potwory
z Xen... To będzie rewelacja na 100%.
A EP1 traktowałem jako wejście do fabuły dalszych części.

Zagraj sobie w Prey... ma bardziej zaawansowaną fizyke niż Half -Life... i to on pierwszy wykorzystał technologie portali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 12:36, Darkstar181 napisał:

> Poczekam na "Pack" - taki za 100zł~ - wtedy będzie warto kupić te "epizody"... Cieszę
się bardzo,
> że Valve doda jeszcze Team Fortess 2 oraz Portal :)...
Dokładnie. Epizody mają być trzy, i najprawdopodobniej zostaną wydane w jakimś packu czy czymś.
Nie mam zamiaru wydawać 60 zł za 4 godziny zabawy.
Technologia Portals jest odjazdowa,ale to nie Valve ją wymyślił. Widziałem już filmik i naprawdę,wygląda
to niesamowicie.

Ale nikt inny nie obmyślił jej tak dobrze jak Valve. A co było z Gravi Gunem ?? Teżprzed HL2 był taki pomysł a to Valve jąudoskonaliło do takiego poziomu że stało się to flagowym symbolem HL2. A zauważyłeś że w filmie portal jest znacznie poprawiona Grafika ?? To tylko podkreśla elastyczność Source.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 12:47, Darkstar181 napisał:


> Teraz w EP2 mamy lepszą grafikę ( widocznąna pierwszym filmiku i filmie Portal), Poral
gun
> (absolutna rewelacja, to poprostu nowy rozdział w FPS wykorzystujący fizykę w 100%) i
potwory
> z Xen... To będzie rewelacja na 100%.
> A EP1 traktowałem jako wejście do fabuły dalszych części.
Zagraj sobie w Prey... ma bardziej zaawansowaną fizyke niż Half -Life... i to on pierwszy wykorzystał
technologie portali.

Portale sąale nie tak fajowe jak w HL2. A fizyka jest gorsza niż w HL2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2006 o 12:50, Rad3onPL napisał:

Portale sąale nie tak fajowe jak w HL2. A fizyka jest gorsza niż w HL2/

No z fizyką może i przesadziłem, chciałem tylko sprostować,że Half-Life nie pierwszy używał tej technologi portali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem trailer tego PORTAL :D gra trzeba przynać wygląda ciekawie grafika też ładna ale jak oglądałem to to później już się zgubiłem typek skakał w każdym kierunku i nie mogłem dojść co gdzie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po primo portal to technologia dodana do Source a nie gra. Po drugie pray za 130zł oferuje tylko 8 godzingry a w EP1 mieliśmy 4,5 godziny gry. A Episode one kosztuje 40 zł. Więc czemu tak czepiają się długości EP1?? W dobrzej grze zawsze muszą cośznaleźć na minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zagraj sobie w Prey... [...] i to on pierwszy wykorzystał technologie portali.
Jestes w bledzie. Pierwsza gra wykorzystujaca technologie portali byla gra ''Narbacular Drop'', ktora wyszla w 2005 roku - jak widac na dlugo przed pojawieniem sie gry ''Prey''.
Do tego mozna dodac, ze jest to projekt wykonany przez zapalencow, ktorzy wykonali to jako cos w rodzaju ''pracy na zaliczenie'' ;). Wyzej wymieniona gra zostala udostepniona za darmo w sieci i mozna sie przekonac, ze jest to dokladnie to samo co zostalo zapowiedziane przez Valve ;). W koncu nie ma sie czemu dziwic -> Valve zatrudnilo programistow tej gry u siebie, by stworzyc cos na ksztalt sequela Narbacular Drop.
Jak to napisal osobnik o ksywce ''Lim-Dul'' na pewnym znanym mi forum:
to co w Preyu zajęło 10 lat rozwoju gry, w Source spapugowali w pięć minut. ;-) I to 10 razy lepiej.
Jak dla mnie sedno sprawy. Czekam na ''Portal'' z niecierpliwoscia, bo bedzie to na pewno cos nowego w komputerowej rozgrywce :)

-->> http://en.wikipedia.org/wiki/Narbacular_Drop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 13:58, Piotrek K. napisał:

Jestes w bledzie. Pierwsza gra wykorzystujaca technologie portali byla gra ''Narbacular
Drop
'', ktora wyszla w 2005 roku - jak widac na dlugo przed pojawieniem sie gry ''Prey''.


Nie do konca moge sie zgodzic. Technologia Portali byla zapowiedziana (i zaprezentowana) okolo roku 1998 we wczesnej wersji Prey.

Dnia 21.07.2006 o 13:58, Piotrek K. napisał:

to co w Preyu zajęło 10 lat rozwoju gry, w Source spapugowali w pięć minut. ;-) I to 10
razy lepiej.


Tu male sprostowanie: Prey nie byl tworzony przez 10 lat. Projekt zostal zawieszony i dopiero jakies 3 lata temu prace rozpoczeto od nowa korzystajac z idei pierwotnego Prey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście już "nowy stary" trailer Episode Two? Jest to wersja rozszerzona poprzedniego trailera i można obejrzeć go tutaj http://www.gametrailers.com/player.php?id=11952&type=wmv Myślę, że ten epizod będzie jeszcze lepszy od pierwszego. Nie mogę się już doczekać tylko ten Vortigaunt jakoś tak plastelinkowo na tym trailerze wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 13:32, KrisK91 napisał:

Niestety - Portal będzie - jak to ładnie określił Valve ''Mini Gierką"... A jak wiecie mini
gierki są bardzo krótkie :/ Coś mi się widzi, że portal będzie bardzo krótki. 2-4h :/

Portal ma być multiplayerową minigierką. To raczej tylko takie urozmaicenie dodane do epizodu będzie. Raczej nie ma co się spodziewać czegoś naprawdę rozbudowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 13:52, Rad3onPL napisał:

Po primo portal to technologia dodana do Source a nie gra.

O ile mi wiadomo, Portal będzie grą dodaną do EP2. Zbiór krótkich minigierek, przejdź, zniszcz pozamiataj. Tak jak Narbacular Drop który - mimo paskudnej grafiki - ściągnął mi kilka godzin z życiorysu. Skończyłem go kilka razy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kupić :] to jedyny FPS do którego regularnie wracam. Wykonanie jest wręcz bezbłędne, a sama gra grywalna jaka żadna inna :) (w tej kategorii). Niecierpliwie czekam na Episode 2, mam nadzieje że będzie dłuższy niż Ep1 i ciekawszy przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować