Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V w wersji na PC na nowych screenach

48 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2015 o 20:53, NeroN244 napisał:

tak ci doprowadzą tą gre do perfekcji że będzie tak samo jak w GTA IV albo gorzej.

Eh, polska mentalność w całej okazałości. Nie dziwne, że jesteśmy uważani za malkontentów. "Będzie tak samo źle, albo jeszcze gorzej"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc nie ma się co łudzić że gra jest dopracowywana za długo to trwa. Siłą faktu już za
późno na jakieś " udoskonalenia " takie coś musi trwać nie da się tego przeskoczyć w kilkanaście dni.
Z każdym nowym dniem coraz więcej osób nabiera coraz to większych wątpliwości co to tej akurat właśnie
wersji... Prawdopodobnie data kwietniowa załóżmy że jest już pewną datą, ale co do samej gry
jakoś nie spodziewałbym się że tak powiem fajerwerków... Coś tu nie gra tak jak wspomniałem
wcześniej za długo to trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Krótko mówiąc nie ma się co łudzić że gra jest dopracowywana za długo to trwa. Siłą faktu
> już za
> późno na jakieś " udoskonalenia " takie coś musi trwać nie da się tego przeskoczyć w
> kilkanaście dni.
> Z każdym nowym dniem coraz więcej osób nabiera coraz to większych wątpliwości co to tej
> akurat właśnie
> wersji... Prawdopodobnie data kwietniowa załóżmy że jest już pewną datą, ale co do samej
> gry
> jakoś nie spodziewałbym się że tak powiem fajerwerków... Coś tu nie gra tak jak wspomniałem
>
> wcześniej za długo to trwa.

No rzeczywiście. Bo przecież grę na PC tworzy się w raptem kilka miesięcy. Weź waćpan pod uwagę, że GTA V PC nie jest konsolowym portem jak to miało miejsce w przypadku IV, która była nadzwyczajnie spartolonym portem z konsol zrobionym na szybko w pół roku. V na PC powstaje z myślą o PC (proponuję poczytać Rockstar Newswire jak ktoś potrzebuje dowodów) tak samo jak Max Payne 3 na PC powstawał specjalnie dla PC. Swoją drogą ekipa odpowiedzialna za produkcję MP3 dla komputerów macza również paluchy w produkcji GTA V, więc moim skromnym zdaniem o optymalizację to się można najmniej martwić. Bardziej mnie ciekawi ile minut od premiery minie zanim serwer GTA Online padnie na kilka ładnych godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby spokojnie pograć w GTA IV na przyzwoitych ustawieniach trzeba byłoby mieć komputer tak gdzieś za 3000 zł. To samo teraz albo i więcej. Coraz większe wymagania. Wydaje mi się że optymalizacja czwórki polegała na tym że sprzęt nie nadążał za ładowaniem tekstur, co było widoczne gdy jechało się szybko. Te przelatywanie przez drogi która wracały na swoje miejsce. Więc wcale nie trzeba było mieć jakiegoś potwora aby gta latało. Ja do dziś mam komputer z 2008/9 roku i rzeczywiście gry wychodzące dziś chodzą gorzej mimo zamkniętego świata bo wiadomo, nowsza technologia, tekstury w wysokich rozdzielczościach, te tesselacje i inne dziwne rzeczy. GTA 4 nie było wcale takie źle zrobione. Troszkę wyolbrzymianie. 2-rdzenie mocne, karta graficzne ze średniej półki i jakoś jadę do dziś. Wiedźmin 2 miał dużo gorszą optymalizacje. W sumie nowsza gra no ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś się nie śpieszy do GTA V na PC gdyż posiadam na PS4. Pewnie kupię wersje PC tylko dla lepszej grafiki ale Multi to napewno odpada. W multi pewnie będzie to samo co z GTA IV na PC, co lobby to jakiś modder co respi sobie fury z neonami bądź robią zoo na lotnisku. Oczywiście na Konsoli też są modderzy ale jest ich znacznie mniej. Przez jakieś 1000 godzin przegranych na PS3 i na PS4 spotkałem może ze 2 razy moddera.

No ale zobaczymy, może R* coś zrobi z modderami na PC i GTA V będzie grywalne przez neta :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu ma niezłe poczucie humoru. Wiadomo, ż gta online nie padnie bo mało osób kupi grę. To nie będzie to co się działo na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > tak ci doprowadzą tą gre do perfekcji że będzie tak samo jak w GTA IV albo gorzej.
>
> Eh, polska mentalność w całej okazałości. Nie dziwne, że jesteśmy uważani za malkontentów.
> "Będzie tak samo źle, albo jeszcze gorzej"...

typowo polskie to jest pisanie przy każdym krytycznym komentarzu tych debilizmów o polskiej mentalności, cebulo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2015 o 12:20, czopor napisał:

typowo polskie to jest pisanie przy każdym krytycznym komentarzu tych debilizmów o polskiej mentalności, cebulo.

To nie debilizm, tylko suche fakty. Gdyby miało być z GTA V "tak samo źle jak z GTA IV lub jeszcze gorzej", to Rockstar wydałby wersję na PC tuż po premierze wersji konsolowej. Zresztą, widzę, że ta dyskusja nie ma sensu, skoro posuwasz się do epitetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, detale to te piece mają :) Tylko zamiast cieszyć się z tego że im grę dopicowali, psioczą że późno :) ciekawy jestem porównania graficznego, czy ps4 osiąga chociaż średnie ustawienia z pc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda. Tip-top ograłem wersję na X360 i tutaj progres jest spory, widać różnicę (w stosunku do PS4 i XboxOne już nie - IMO te wersje są tożsame z jakimiś niedużymi niuansami na korzyść jednej lub drugiej platformy). Wiadomo - PC przy całym swoim bagażu wad, może jednak całkiem sporo. W 4K akurat nie zagram, ale i tak powinno być dobrze. No nic, czekam na kwiecień, żeby po raz kolejny zanurzyć się w tym świecie :). Trzymam kciuki, żeby po tylu obsuwach R* nie położył optymalizacji i żeby pecetowi cziterzy nie zarżnęli multi już pierwszego dnia. To będzie miód-malina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > typowo polskie to jest pisanie przy każdym krytycznym komentarzu tych debilizmów
> o polskiej mentalności, cebulo.
> To nie debilizm, tylko suche fakty. Gdyby miało być z GTA V "tak samo źle jak z GTA IV
> lub jeszcze gorzej", to Rockstar wydałby wersję na PC tuż po premierze wersji konsolowej.
> Zresztą, widzę, że ta dyskusja nie ma sensu, skoro posuwasz się do epitetów.

To nie epitet, tylko fakt. Jak zaczniesz posługiwać się innym językiem niż polski i odwiedzisz zagraniczne fora, zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem, ostrzegałem, dawałem ostatnią szansę. Ale miarka sie przebrała. Odpoczniesz sobie od forum. BAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tu ma niezłe poczucie humoru. Wiadomo, ż gta online nie padnie bo mało osób kupi
> grę. To nie będzie to co się działo na konsolach.
>

Jak optymalizacja będzie świetna (a powinna być skoro grę tworzą 3 lata i współpracują z zespołem odpowiedzialnym za MP3) to sprzedaż na pewno będzie lepsza do niesławnego GTA IV co w zupełności wystarczy by serwer przestał reagować na próby połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ani trochę nie prosiłem o te wyjaśnienia i nie wiem po co mi je wypisałeś, no ale dobra.
> Głównie miałem na myśli, że to, czego chcesz, a czego nie, nijak ma się do gwarancji,
> że Rockstar zoptymalizuje GTA V lepiej niż GTA IV. Oczywiście działa to też w drugą stronę
> - czemu miałoby tym razem nie być lepiej? Nadal jest to jednak wyłącznie snucie domysłów,
> szanse są fifty-fifty. ;)
Albo się totalnie nie znasz, albo chcesz specjalnie wprowadzić zamęt. R* uczyni V najlepszą częścią GTA na PC. Czemu? Świetne wymagania sprzętowe, co wiąże się z dobrą optymalizacją. Nawet gdyby były lekko zaniżone, to i tak większości V będzie śmigać jak ta lala. Po drugie, R* nadużył kilkukrotnie ostatnio cierpliwości graczy, więcej szans nie dostanie. Teraz albo nigdy. Jeśli to zepsują, to włożoną kasę w produkcję wersji PC po prostu stracą, bo nikt tego nie kupi, specjalnie, na złość twórcom. Po trzecie, gdyby mieli dać produkt na odwal, to rzuciliby go najpóźniej w styczniu, tak jak było zaplanowane. Po czwarte, za wersję PC odpowiada studio, które robiło MP3, który był po prostu bardzo dopracowany. To kolejny powód, by uwierzyć im na słowo, że będzie dobrze. A teraz argumenty przeciwko… R* ma nas gdzieś i przesuwa premierę w nieskończoność, bo im się nudzi. Dziecinada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność - nie o GTA mi się rozchodzi, tylko o podejście Prince_Mikiego, który przedstawia własne przewidywania jako potwierdzone fakty - lepsze i pewniejsze niż "fakty" poparte przewidywaniami osób o odmiennym zdaniu. A czy Rockstar ma takie czy inne metody - to nieistotne. Nie sieję żadnego zamętu, mam całkiem neutralne stanowisko - jedyne co napisałem, to że gra albo się uda, albo nie (i to jest pewne - niezależnie od tego, o jakiej grze mówimy, nie ma innych, oprócz tych dwóch możliwości). Zamęt siałbym, gdybym z równą pewnością co Miki przepowiadał porażkę GTA V, ale tego nie robię... bo mam na ten temat inne zdanie po prostu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2015 o 18:26, theZoSo napisał:

Zamęt siałbym, gdybym z równą pewnością co Miki przepowiadał porażkę GTA V, ale tego nie robię... bo mam na ten temat inne zdanie po prostu. ;)

Przepraszam, przepraszam, ale czy Ty mi w tej chwili insynuujesz sianie zamętu? Posiadanie swojego zdania nie jest równoznaczne z sianiem zamętu. Sam podpisuję się pod tym, co napisał kolega Karesh. Jak wspominałem wcześniej - Rockstar dostałby niezły kubeł pomyj, jakby znów olał sprawę i wydał tak źle zoptymalizowaną grę, jak GTA IV, a tak duża firma z pewnością chce tego uniknąć - stąd te moje "przewidywania". Poza tym wystarczy tylko spojrzeć na oficjalne wymagania sprzętowe "piątki", które niewątpliwie są przyjemnym zaskoczeniem. Wniosek jest bardzo prosty - oni po prostu za wszelką cenę nie chcą zawieść graczy pod względem jakości ich produktu i to jest pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2015 o 17:55, Karesh napisał:

[...]


Mniej więcej zgadzam się z tym co napisałeś, aczkolwiek zastanawia mnie jedno.

Jak wyglądała sprzedaż GTA V na nowe konsole w styczniu i w lutym w porównaniu do okresu 18.11 - koniec 2014. Oczywiście ów wykresów raczej nigdy nie zobaczymy, ale dałoby to pogląd czy sprzedaż na nowych konsolach ma jakiś wpływ na te obsuwy.

Bo szczerze takie mikro przesunięcia są strasznie nieprofesjonalne i ciężko to tłumaczyć rzeczywiście dopracowywaniem gry, a szczgólnie gdy to już drugi raz w tak krótkim odstępie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda hipoteza jest warta tyle samo, aż do momentu jej potwierdzenia, bądź zaprzeczenia stosownymi faktami. Skomentowałem tylko to, że swoją hipotezę postawiłeś ponad inną hipotezą (zresztą nie tylko Ty), nie mając poza tym nic, co by ją faktycznie lepszą hipotezą czyniło. I tyle. Nie jest to sianie zamętu z Twojej strony (nie wiem czy w ogóle da się siać zamęt, pisząc pozytywnie :P ), nic nie insynuuję. Przekaz jest dosłownie taki sam, jak napisałem, a napisałem, że to ja siałbym zamęt, gdybym faktycznie wypisywał tu o grze same negatywy i był święcie przekonany o ich niepodważalności, czego nie robię. GTA V raczej okaże się grą dobrą, ale do momentu premiery jestem tego tak samo pewny, jak tego, że wyjdzie z niego lipa. Coś jak kot Schrödingera. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować