Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozkmina na weekend: Jak powinno się robić znajdźki

23 postów w tym temacie

> > Z tego co wiem, to przeciwnicy się respili, a kapusie pojawiali się losowo, więc
> nawet
> > jak jakiegoś znokautowałeś, to po jakimś czasie i tak masz szansę na wyciągnięcie
> tych
> > samych informacji od innego.
>
> Aaaa przepraszam, możesz mnie oświecić jak się ta wypowiedź ma do tytułu wątku? Chyba
> coś mnie ominęło.
>
> Co do znajdziek to ja pamiętam że były one nawet w Wolfenstein3D, tak, tym z 1992 nie
> New Order, i tam sprawiało mi wielką frajdę szukanie hidden doors i robienie levelu na
> 100/100. Co ciekawe wtedy nie było żadnych map czy radaru, albo się miało zapał i szukało
> wszystkiego albo po prostu leciało do przodu. Dziś to jakieś żarty, radar, lokalizator,
> wszystko się błyszczy i świeci. Tak jakoś to wszystko spłycono że zrobienie znajdziek
> teraz nie daje mi satysfakcji takiej jaką miałem 20 lat temu ze zrobienia levelu w W3D
> na 100%.
To chyba odnosi się do mojej wypowiedzi o tym, że w Arkham City znaczniki znajdziek były uzależnione od ludzi Riddlera, których można było przypadkiem znokautować za wcześnie. Więc owszem, ma to wiele do tematu znajdziek. Swoją drogą dobrze wiedzieć. Miałem się zabierać do kolejnego przejścia całej serii.
> > A mi się w Shadow of Mordor znajdzki podobały, opowiadały historie mordoru i o dawnych
>
> > ludach i wierzeniach.
> Szkoda tylko, że były od razu zaznaczone na mapie, więc ciężko je nazwać znajdźkami,
> to bardziej ... podnieśniki?
W sumie przy dużych mapkach znajdźki powinny być zaznaczone, tylko jakoś z rozumem. Dobre były maski w FarCry'u 4, bo ich naprawdę czasem trzeba było szukać na danym terenie. Albo znajdźki, które wymagają rozwiązania jakieś zagadki. Tylko Bardziej w stylu Batmana, Zagadek Nostradamusa w AC:Unity, czy tych znajdziek Obiektu 16. W Watchdogs niektóre kody QR były ciut przesadzone, bo trzeba było przelecieć pół miasta szukając właściwego kąta podejscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować