Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Electronic Arts zamyka Maxis!

28 postów w tym temacie

No cóż, może gdyby studio mogło się skoncentrować na produkcji fajnych gier, takich jak simcity 4, zamiast wypuszczać korporacyjne buble typu simcity 2013, to byłoby inaczej.

Szkoda, że legenda musi odejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

typowe dla EA, kolejne już legendarne studio, które EA zajeżdża ile się da, a jak się nie da więcej to zamyka.

mam nadzieje, że kiedyś EA upadnie, to będzie wielkie święto.

przynajmniej, cieszę się, że ja, do tego ręki nie przyłożyłem, od lat specjalnie nie kupuję gier EA ... i nie zamierzam tego zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wręcz jest niepojęte.. EA ciagle głupie decyzje każe realizować developerą przez co tytuły te to są kiszki i potem zamyka niewinne studia bo gra to crap ;/

Jak chcesz by Twoje studio zostało zarżnięte jak prosiak na dożynki, sprzedaj je EA a oni zniszczą Twoją pracę raz dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 23:34, Shade napisał:

PO co siejecie panikę? EA zamyka jedno ze studiów MAXIS, a nie całego Maxisa. Pepsi sprostuj
news. Poza tym EA poszukuje pracowników dla Maxis Studio :)


W newsie jest napisane, że chodzi o studio w Emeryville. Inna sprawa jest taka, że to właśnie to studio było "HQ" Maxisa. To co zostało to The Sims Studio w Redwood Shores, EA Salt Lake i Maxis Helsinki, które zajmuje się robieniem The Sims na telefony i tablety. A więc niewiele z samego Maxis, a dużo z "EA The Sims".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te studio po odejściu słynnego założyciela wykonywało już tylko polecenia wydawcy. Rzemiosło było świetne, tylko EA nawymyślało głupot.

Ja żałuję. Gry Maxis lubię, szanuję (zawsze wtrącają jakieś zabawne żarciki). I choć czwórka nie była udana, to miło wspominam trójkę czy SimCity. Szkoda, RIP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potęga korporacyjnego product managera - kretyna nie zna granic. Hej EA - może zamiast zamykać studia czas pozwalniać product managerów którzy znają się "na wszystkim" a już najbardziej na swojej niekompetencji i obrony własnego stołka "do ostatniej kropli korporacyjnej krwi"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> typowe dla EA, kolejne już legendarne studio, które EA zajeżdża ile się da, a jak się
> nie da więcej to zamyka.
>
> mam nadzieje, że kiedyś EA upadnie, to będzie wielkie święto.
>
> przynajmniej, cieszę się, że ja, do tego ręki nie przyłożyłem, od lat specjalnie nie
> kupuję gier EA ... i nie zamierzam tego zmieniać.
>

Brawo. Ja tak samo nie wspieram finansowo EA. To co robi to porażka wydawanie pociętych gier i miliardy dlc które najczęściej nie wnoszą nic to ich polityka czekam na dzień w którym zbankrutują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż spojrzałem w kalendarz, ale do 1 kwietnia jeszcze trochę czasu. Z tego, co wygooglowałem zamykana jest główna siedziba w Emeryville, a fani simsów (jeśli jeszcze tacy są :) mogą raczej spać spokojnie. W każdym razie ''szkoda'' to pierwsze słowo, które mimowolnie cisnęło mi się na usta. Dzięki za SimCity 2 i 3k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zmykają to studio? Wcześniej nie było żadnych informacji na gram.pl że mają problemy finansowe. The Sims 4 nie przyniosło zysków? Trochę to wszystko jest dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2015 o 09:54, arekbis napisał:

Dlaczego zmykają to studio? Wcześniej nie było żadnych informacji na gram.pl że mają
problemy finansowe. The Sims 4 nie przyniosło zysków? Trochę to wszystko jest dziwne

Przeczytaj najpierw informację na gramie. Za The Sims odpowiadają głównie inne studia podane w newsie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że tworzyli crapishe pokroju The Aims 4 i SimCity najnowsze to decyzja prawidłowa. Do tego dochodzą kłamstwa ze strony Maxis o niemożliwym trybie offline i rozszerzeniu terenu pod budowe miast itp.. Wszystko co związane z EA może przestać istnieć. Przecież oni nie tworzą niczego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze objawy wciskania swoich pomysłów przez główny zarząd EA to oczywiście Origin jak uśmiercili serie Wing Commander i Ultima swoim mądrym zarządzaniem i ustalaniem daty wydania gry nie słuchając się w ogóle opinii ekip i doradców(czyt. część zarządu niższego szczebla która wbrew pozorom miała doświadczenie w tworzeniu gier Duh!) wiedzących o wiele więcej w branży niż oni sami. Przez co kluczowi członkowie ekipy odeszli. I po pewnym czasie studio zostało zamknięte.

Potem mamy Bullfrog jak Peter odszedł. Ostatnia gra ich gra to DK2 który co prawda był sukcesem wbrew obiegowej opinii. Ale gdy mieli się wziąć za DK3 to EA wpadło na genialny pomysł i odstawiło znaczącą część ekipy na inne projekty i przez to nad grą siedziało góra 3 osoby. Oczywiście te oddzielne projekty skończyły tak samo jak Utima 9 albo zostały skasowane.

Potem przyszło czas na ukochane przez graczy Westwood gdzie już przy Tiberiun Sun ekipa przyznała że EA ostro wcinało się w projekty. Po premierze Yuri''s Revenge gdy pracowali nad Generals EA zamknęło studio i dała okazję ekipie pracy jako EA Los Angeles czyli 60% stanu osobowego Westwood odeszła z firmy bo miało dosyć. Przy premierze Battle for middle Earth 1 EA LA opuściły niedobitki Westwood i został praktycznie jedynie koleś grający Kain''a i paru grafików z czasów RA2.

No i teraz Maxis gdzie podobna sprawa jak z Bullfrog i Westwood hmm. Kto nastepny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować