Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jestem niewolnikiem daily-questów

22 postów w tym temacie

Kamil Ostrowski

Jeżeli nie nastawię budzika, a zazwyczaj tego nie robię, wstaję około dziewiątej rano, czasami trochę później. Idę pod prysznic, bez którego raczej nie otworzę oczu, robię sobie zieloną herbatę (polecam zamiast kawy!), do tego jakieś muesli z jogurtem albo zwykłe płatki z mlekiem, jeżeli nie mam danego dnia parcia na zdrowe żywienie. Siadam przed komputerem, odpalam Spotify, sprawdzam czy są jakieś nowe seriale, włączam przeglądarkę i Hearthstone. Nie chce mi się jakoś szczególnie, ale daily-questy same się nie zrobią.

Przeczytaj cały tekst "Jestem niewolnikiem daily-questów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zasadniczo staram się być stonowany i nie czepiam się artykułów, newsów, autorów itd. Nie hejtuję gier, nie walę fanbojstwem po oczach - słowem, jestem bardzo spokojnym użytkownikiem serwisów internetowych...

... ale tutaj powstrzymać się nie mogłem. Ja wiem, że felietony rządzą się swoimi prawami itd., ale jaki jest cel tego powyższego? Poza pokazaniem, że autor rano ma luz? :P

A przechodząc do samej treści - studiująca siostra namówiła mnie na SW:TOR i zawsze miałem wyrzuty sumienia, że nie robiłem jakiegoś daily, bo przecież takie okazje ulatują :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cool story bro.

Więcej takich prywatnych wycieczek, a za niedługo z polskich stron o grach będę odwiedzał tylko ten z -online w nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard robil to juz duzo wczesniej w WoWie. W specjalnych strefach (w ktorych mnostwo osob spedzalo czas po osiagnieciu max poziomu - ja pamietam glownie Tol''Barad) codzienne byly inne zadania do zrobienia za tokeny, hajs itp. Hearthstone jest po prostu ekstremalnym przypadkiem, w ktorym stosunek waluty zarabianej przez gracza grajacego 3h w jeden dzien jest bardzo niski w porownaniu z kims kto gra godzine w kazdy z kolejnych trzech dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzalne, nudne i robione na autopilocie questy tego typu to norma w większości gier sieciowych. Szczególnie dla tych którzy skupiają się na PvE, bo głównie do tego cała ''zabawa'' się sprowadza.

Zresztą nie od dziś wiadomo, że większość lubi to co sprawdzone, przewidywalne i jednocześnie proste i przyjemne. Skoro kogoś kręci wykonywanie dzień po dniu, tydzień po tygodniu tego samego - cóż ma do tego pełne prawo.

Ja olewam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"rozpisywałem się na ten temat szerzej dwa tygodnie temu"
Link prowadzi do strony głównej.

Cóż mogę powiedzieć mam dokładnie to samo tylko u mnie jest to Guild Wars 2 + Heroes of the Storm. Dobrze że w grach Blizza można chociaż skumulować 3 zadania a w GW jak nie zrobisz to przepada.

Przyznać też trzeba że gdyby nie daily i nagrody za lewelowanie postaci to wielu postaci w Heroes of the Storm bym nie spróbował a tak grałem już prawie wszystkimi i niektóre mnie zaskoczyły bo z opisu wydawały mi się kompletnie nie dla mnie a potem grało się nimi super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety jakoś te daily zbytnio nie kręcą. Grając ostatnio w WoWa miałem właśnie tak że dotarłem do endgame''u WoDa i pozostało mi tylko robienie questów z karczmy, zbieranie zasobów z garnizonu i inne takie i najzwyczajniej mi się to po paru dniach przejadło i przestałem to robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Fang - link już poprawiony.

@Kaerobani - chociażby fakt, że dokonuje się nieprzemyślanych zakupów, skoro wydaje się pieniądze, a się z czegoś nie korzysta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety o takich rzeczach mogę tylko przeczytać a nie wprowadzić w życie, reszta graczy idzie do pracy... a tam zatrzęsienie daily questów. A jak z jakiegoś powodu padnie serwer z virtualkami to jak niespodziewany raid na bossa.
p.s. też kiedyś zliczałem swoją kupkę wstydu, aż doszedłem do wniosku, że nie ma czegoś takiego. Są tylko dobre gry i słabe gry. W dobre gram, słabe odkładam na bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram tylko te daily questy XD jakoś nie widze opłacalności gry jak niemma daily questa bo tak 10 zlota a tak za daily questa 300 a czasu na 30 gier nie mam wiec według mnie to fajny pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Been there, done that... i to dość, można by powiedzieć stojąc z boku, ekstremalnie. Brzydkie, pobugowane Runes of Magic, "darmowa" kalka WoWa. Ale wiadomo, społecznością mmo stoi, dobra gildia, zacni ludzie i przy saperze online by człowiek spędzał czas w tak dobrym towarzystwie. Z rana daily, malatiny, eventy i co tam wlezie co można raz dziennie, a sporo tam tego, 4h przed śniadaniem! Akurat miałem ten okres w życiu, co to bez pracy zarobi się i więcej co z nią, "drobnymi" robótkami". Niby elastyczne godziny pracy, ale wieczorem wszak instancje z ekipą, wojny między-serwerowe, pogadanki, śmichy chichy i gra sama w sobie... dnia brakuje. A niedokończonych "robótek" na stole coraz więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @Kaerobani - chociażby fakt, że dokonuje się nieprzemyślanych zakupów, skoro wydaje się
> pieniądze, a się z czegoś nie korzysta :)
Moja żona ma taką kupkę w szafie. Nie widzę problemu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2015 o 18:48, Kaerobani napisał:

Dlaczego "kupka wstydu" tak się nazywa?

To się chyba wzięło od tego, że są gry, w które po prostu "wypada" zagrać i jak się nie grało, to jest wstyd. Tak jakbyś na przykład nie obejrzał Ojca Chrzestnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowalem z grania online zeby sie wlasnie od czegos takiego uwolnic. Ze ja musze, musze byc o odpowiedniej godzinie online, musze byc do konca bo druzyna czegos nie skonczy, musze farmic zeby nie byc do tylu, musze zrobic daily bo mi przepadnie...chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować