Zaloguj się, aby obserwować  
Rockatansky

Upadek mistrza (?)

31 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2015 o 18:28, KrzysztofMarek napisał:

Nie będę kruszył kopii, ale, moim zdaniem, jakiś czas mógłby grać lepiej. Tyle, że za
wszystko trzeba płacić - po tym nastąpiłby spadek formy i, niestety, wejście w nałóg,
z którego wyjście... no cóż, wyjście jest naprawdę dużo trudniejsze, mało komu się to
udaje i to po miesiącach, jeśli nie latach kuracji.


Pic w tym, że to nie był gracz jednego turnieju, tylko wieloletni członek sceny e-sportowej.
Kruszyć kopii i ja nie zamierzam, aczkolwiek jestem pewien, że nawet na krótką metę by mu to wiele nie dało a wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2015 o 18:32, Pietro87 napisał:

/.../ aczkolwiek jestem pewien, że nawet na krótką metę by
mu to wiele nie dało a wręcz przeciwnie.

Zatem masz cytat z wikipedii:

Po dostaniu się do organizmu amfetamina wzmaga przekaźnictwo noradrenergiczne i dopaminergiczne. Jednocześnie hamuje wychwyt zwrotny i nasila uwalnianie tych przekaźników, prowadząc do zwiększenia koncentracji, polepszenia funkcji wykonawczych i czuwania (oddziaływanie na obszar górno-boczny kory przedczołowej) oraz wzmaga nadpobudliwość psychoruchową (wzmożenie aktywności dopaminergicznej na poziomie jąder podstawy).

Wikipedia nie jest ostatecznym autorytetem, ale tyle, to i ja pamiętam ze studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2015 o 18:27, meryphillia napisał:

Hubi_Koshi >>> To były testy, a nie użycie konkretnie w celu poprawy
zdolności bojowych.
Testy, które jednogłośnie wykazały, że narkotyki nie wpływają na poprawę owych zdolności,
a wręcz odwrotnie moga stać się przyczyna niepowodzenia misji...

Na serio, jeśli masz zamiar pisać, że amfetamina poprawia koncentrację z pozycji "z tego
co mi wiadomo", to lepiej żebyś jednak przestał...

[wzrusza ramionami] Zasugerowałem po prostu bo kiedyś o tym czytałem, nie ma się co zaraz unosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym, że nie działa to w formie jednostannej i długotrwałej...

Jednym z efektów zażycia amfetaminy jest też nadbobudliwość i stan euforyczny, które skutecznie eliminuja koncentrację na danej czynności.
Oczywiście wiele tutaj zależy od otoczenia i sytuacji w której się znajdujemy i indywidualnej reakcji organizmu na narkotyk.
Łatwiej jest się na czyms skoncentrować siedząc samemu w pokoju i mając niewiele absorbujących elementów dookoła, ale już trudniej dokonać tego samego na imprezie z kilkuset osobowym tlumem co najmniej, nawet jesli naszym celem jest tylko granie w grę komputerową.

Gdyby amfetamina miała tak wspniały wpływ na polepszenie wydajności człowieka, to już dekady temu pozbawiono by ją efektów negatywnych i sprzedawano w aptekach z powodzeniem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2015 o 18:51, meryphillia napisał:

/.../ > Gdyby amfetamina miała tak wspniały wpływ na polepszenie wydajności człowieka, to już
dekady temu pozbawiono by ją efektów negatywnych i sprzedawano w aptekach z powodzeniem.
;)

Ma taki wpływ, jaki ma i nie da się z tym nic więcej pozytywnego zrobić. Mimo upływu dziesięcioleci, nic nie dało się zrobić. Dlatego ją wycofano.
Podobnie, morfina jest najsilniejszym środkiem przeciwbólowym, ale powoduje uzależnienie psychiczne i fizjologiczne. Heroina (dwuacetylomorfina) była próbą pozbawienia morfiny właściwości uzależniających (stąd nazwa "heroina", ze niby taka bohaterska) ale nic z tego nie wyszło - do dzisiaj. Nawet metadon uzależnia, chociaż ma skutki uboczne mniejsze, niż morfina czy heroina.
I faktycznie, był okres, kiedy amfetaminę sprzedawano w aptekach. Potem przestano. Zresztą i dzisiaj się ją stosuje w niektórych, rzadkich i coraz rzadszych, przypadkach - należy do grupy "amin budzących". A to, ze akurat tego terminu nie znajdziesz w wikipedii, nie znaczy nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2015 o 18:51, meryphillia napisał:

Gdyby amfetamina miała tak wspniały wpływ na polepszenie wydajności człowieka, to już
dekady temu pozbawiono by ją efektów negatywnych i sprzedawano w aptekach z powodzeniem.
;)


Niestety świat nie działa w tak prosty i piękny sposób.

Idąc Twym tokiem rozumowania psychodeliki powinny być wszędzie legalne. A nie są. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Wiele lat temu jeden z mądrych ludzi powiedział dobitne słowa, które są moim ulubionym cytatem przy takim pytaniu. ;)

"I believe with the advent of acid we discovered new way to think and it had to do with piecing together new thoughts of mind. Why is it that people think it''s so evil? What is it about it that there is scares people so deeply? Because they are afraid that there is more to reality than they have ever confronted. That there are doors that they''re afraid to go in and they don''t want us to go in there either because if we go in, there we might learn something that they don''t know. And that makes us a little out of their control."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o przykład z grona ludzi znanych, a to kim on tam jest, to nie wiem, bo nie słucham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę, to co z tego, że był mistrzem w tego Quake''a, jak sama scena już odchodzi do lamusa. Wątpię, że miał jakiekolwiek dalsze możliwości rozwoju, kasa też już nie ta co kiedyś i w pewnym momencie zaczął kombinować. Tylko, że narkotyki to już nie jest byle co i zwykłe szaraczki nie mają raczej czego w tym biznesie szukać. Co najwyżej miejsca w pierdlu ;). A z tym wygrywaniem turniejów na amfie to się trochę uśmiałem ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować