Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wirtualne skutki realnych dramatów

7 postów w tym temacie

Serio, nie lubię tabu. Jest to jedena z form ograniczających dostęp do informacji.
Rozumiem, że wielu ludzi mogłoby poczuć się "urażonymi" widząc terrorystów lub niszczące się wieże w grze, bo mogli stracić kogoś tam bliskiego. Ale i tak wnerwia mnie taki obrót spraw.
Zmienianie tego wszystkiego tylko po to, aby ktoś nie "poczuł się urażony". Połowa gier by nie istniała jakbyśmy patrzyli pod kątem tolerancji wszelkich zachowań. Na przykład taki fallout przytacza tematy niewolnictwa, upadku cywilizacji, itp. i miałby nie wyjść tylko dlatego, że pojawiają się w nim takie aspekty? Ba! Dlaczego pojawiają się takie gry jak Call of Duty lub Battlefield skoro jest tam pokazywane mordowanie ludzi, często nawet z zimną krwią, a o terrorystach nawet nie wspominając, których się spotyka na swojej drodze. I to nagle jest ok?
Naprawdę potrafię zrozumieć uczucia wobec tragedii, utraty kogoś bliskiego, ale naruszanie wielu spraw tylko dlatego, żeby ktoś "nie poczuł się urażony" jest po prostu słabym wytłumaczeniem. Nie żyjemy w bajkowym świecie i wiemy ile dewiacji i potworności na nim się odbywa. Ale dlaczego mamy to zatajać? Żeby co?
Rozumiem, że tak jak Rain można zmienić fabułę z gry o samotności na grę o nadziei - takie coś podtrzyma ludzi w kryzysie - gratuluje twórcom. Mieli dobry pomysł. Ale zmiany dotyczące WTC? Serioooooo? Kolor radiowozów? Może jeszcze powinni zmienić kolor taxówek bo żółty kojaży się ze zdradą i żółcią wypływającą ze zwłok?

Tabu to coś o czym nie mówimy, ale dlaczego? Szybciej byśmy sobie poradzili z problematyką tabu, gdybyśmy gadali o wszystkim. Dlaczego nie można pokazywać wizerunku Mahometa? Dlaczego nie można mówić o tym, że nie lubi się gejów bo automatycznie jesteś zrównywany ze śmieciem, który nie jest tolerancyjny? Dlaczego nie można odstawać swoimi poglądami od reszty, bo nagle uznają cię za dziwnego i nic nie znaczącego? Dlaczego nie można mówić otwarcie o tym co nam się nie podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > samolot uderzył w Pentagon? Źródło?
> Ty tak serio, czy tylko udajesz głupiego? ;-;


Myślę ze nie udaje głupiego. W pentagon wleciała rakieta klasy Granit pochodząca z zatopionego Kurska. Wskazuje na to grom dowodów ale lemingi dalej twierdzą ze to samoloty. Polecam wywiad z Dimitriem Khalezovem odnosnie WTC oraz Pentagonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować