• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
mbacior

CS:GO upgrade sprzętu

Pytanie

Witam, potrzebuję porady przy optymalizacji CS''a. Dodam, że posiadam już jeden porządny sprzęt, ten będzie dla brata, więc opcja wymiany wszystkiego nie wchodzi w gre. Oto specyfikacja:

Procesor
AMD Phenom X3 Triple Core
Model 8450
Zegar (GHz) 2,1
Podstawka AM2+

Płyta główna
Producent Gigabyte GA-MA770-DS3
Chipset AMD 770
PCIExpress x16 (liczba) 1
Sloty pamięci (liczba) 4
Wolne gniazda pamięci (liczba) 2
Gniazda P-ATA (liczba) 1
Złącza SATA (liczba) 6
Wolne złącza SATA (liczba) 5

Pamięć
Pojemność (GB) 4
Typ DDR2 800
Liczba modułów 4

Karta graficzna
ATI Radeon HD 4850 lub HD 5670 (mogę zamienić)

Główny cel to stabilne min 60 FPS, jak będzie na low to nic się nie stanie. Co według Was można jeszcze z niego wycisnąć za rozsądne pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 16.03.2015 o 20:37, mbacior napisał:

Główny cel to stabilne min 60 FPS, jak będzie na low to nic się nie stanie. Co według
Was można jeszcze z niego wycisnąć za rozsądne pieniądze?

Pewnie zmienić procesor, płytę i pamięci RAM. Cenowo nie wyjdzie tak źle (G3220 + MSI H81M + 4GB jakichś kości 1600 MHz, jakieś 500 zł sumarycznie).

Potencjalnie to dużo szybsza platforma - ten Phenom X3 ogranicza dokładnie każde GPU które pojawiło się po 2009 roku. G3220 miejscami wyprzeda go o 170%. Sama jego wymiana powinna dać wyraźny wzrost wydajności nawet bez wymiany samej akrty graficznej - obecnie HD4850 nie jest nawet w pełni wykorzystywany, nie przy tak słabym procesorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na allegro są już gotowe zestawy tych trzech komponentów po 555 zł.
HASWELL G3220 6,0GHz + ASUS H81M-K + 4GB Kingston KVR16N11S8/4 USB3 SATA3 O coś takiego Ci chodziło?

Nie jestem pewny czy wolno załączać linki na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2015 o 12:37, mbacior napisał:

Na allegro są już gotowe zestawy tych trzech komponentów po 555 zł.
HASWELL G3220 6,0GHz + ASUS H81M-K + 4GB Kingston KVR16N11S8/4 USB3 SATA3 O coś takiego
Ci chodziło?


Mniej więcej:
http://puu.sh/gGPYB/5977f0763f.jpg
Tutaj ceny z morele.net
Ten sam procesor i płyta, za to dużo lepszy RAM. W tej samej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A 2 rdzenie wystarczą? Słyszałem że silnik z GO używa głównie procesora.

Dodatkowo jakie jest Twoje zdanie na temat kupowania używanych zestawów płyta+procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.03.2015 o 19:03, mbacior napisał:

A 2 rdzenie wystarczą? Słyszałem że silnik z GO używa głównie procesora.

Sensowne 4 rdzenie to dopiero Core i5 a tego nie dostaniesz za mniej niż 650 zł. Phenomy i AMD FX w cenie do 300 zł są zazwyczaj wolniejsze niż ten G3220. Core i3 mógłby być ciekawym wyborem ale to wydatek powyżej 400 zł.
Poza tym:
http://pclab.pl/art38245-7.html
"Jeśli flagowy, jak go nazywa AMD, ośmiordzeniowy procesor AMD FX przegrywa z jednym z najsłabszych układów w ofercie Intela, dwurdzeniowym Pentium, to zdecydowanie coś tu jest nie tak i trudno polecić ten sprzęt komukolwiek, kto zamierza grać w nowego Counter-Strike''a."


A od czasu tego testu procki Intela zrobiły się szybsze. Ogólnie jednak CS:GO nie ma wygórowanych wymagań - R7 250X za 300 zł + G3220 za 200 starczają do stabilnych 60 FPS w 1920x1080 + wysokich detali. Nie wiem jak sobie poradzi HD4850 - to mimo wszystko dużo wolniejszy układ - ale pewnie nadal w niskich będzie płynnie.

Dnia 21.03.2015 o 19:03, mbacior napisał:

Dodatkowo jakie jest Twoje zdanie na temat kupowania używanych zestawów płyta+procesor?

Nie mam nic do używek. O ile nie są stare jak świat i wciąż mają gwarancję. Ale jeśli jest to sprzęt, jak to często na Allegro bywa, "ma tylko 12 miesięcy, daję na niego 30 dni gwarancji rozruchowej" to wolałbym go uniknąć - ciężko mi sobie wyobrazić by sprzedawcy się nie chciało nawet poszukać faktury gwarancyjnej (bądź napisać do sklepu gdzie go kupił czy by mu nie wysłali kopii) - w końcu wpłynęłoby to korzystnie na cenę. No chyba że kręcił do oporu a płyta główna spadła mu ze schodów. Albo sprzęt kupował na Cyprze i tylko tam działa gwarancja - wtedy fakt, nie ma co się trudzić z załatwieniem faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować