Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Final Fantasy Type-0 HD - zwiastun premierowy

7 postów w tym temacie

Z serii Final Fantasy grałem tylko w pierwszą część. To były lata 90-te, a mi ojciec przysłał z USA konsolę Nintendo NES na takie duże cartrige. Gra była (i nadal jest) genialna, wprowadziła masę świetnych rozwiązań i do dzisiaj ją niesamowicie wspominam, choć nie wszystko wtedy rozumiałem i długo nie za bardzo umiałem w to grać.

Ostatnio nachodzi mnie ochota pograć w FF, ale w jakąś nowszą część. Nie za bardzo potrafię się zorientować, które są nowe, które dobre i które warto.
Będę wdzięczny za poradę, z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z serii Final Fantasy grałem tylko w pierwszą część. To były lata 90-te, a mi ojciec
> przysłał z USA konsolę Nintendo NES na takie duże cartrige. Gra była (i nadal jest) genialna,
> wprowadziła masę świetnych rozwiązań i do dzisiaj ją niesamowicie wspominam, choć nie
> wszystko wtedy rozumiałem i długo nie za bardzo umiałem w to grać.
>
> Ostatnio nachodzi mnie ochota pograć w FF, ale w jakąś nowszą część. Nie za bardzo potrafię
> się zorientować, które są nowe, które dobre i które warto.
> Będę wdzięczny za poradę, z góry dzięki.
Najlepsze są te od 4 do 9 (a moim zdaniem najlepsze z nich to 6, 9 i 4). Unikaj X, X-2 i trylogii XIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tytuły w żaden sposób nie są ze sobą powiązane. Inne światy, systemy walki, postaci. Final Fantasy to po prostu nazwa "marki" jak Need for Speed czy Call of Duty. Jedynie IV (FF4 After years - sequel), VII (crysis core - prequel na psp) X (X-2) i XIII (XIII-2 i XIII-3) mają bezpośrednie kontynuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Tytuły w żaden sposób nie są ze sobą powiązane. Inne światy, systemy walki, postaci.
> Final Fantasy to po prostu nazwa "marki" jak Need for Speed czy Call of Duty. Jedynie
> IV (FF4 After years - sequel), VII (crysis core - prequel na psp) X (X-2) i XIII (XIII-2
> i XIII-3) mają bezpośrednie kontynuacje.

Pod świat oraz ciągłość fabularną w FFVII podchodzi jeszcze film, gra na komórkę Before Crisis ( mówiąca o TURKS ), no i action RPG DIrge of Cerberus ( wydane na PS2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma unikać X? To była jeszcze wersja w starym stylu. Co do 4 to masz wersję 3D z 3D, oraz możesz poszukać starej wersji z emulatorem na snesa. Nie lubię tych nowych finali przerabianych na 3D ze sterowaniem jak na komórki.

Oprócz tego poszukaj jeszcze Chrono Tigera, inny świat i lekko inne rozwiązanie ale świetny tytuł, do którego zaprzągnięto rysownika Dragon Balla, więc czuć jego kreskę.

Od 12 za to ff strasznie się popsuło i odchodzi od jrpg na rzecz real time rpg, co czuć zwłaszcza w 15.
Unikaj za to koniecznie 11 i 14 bo to mmorpg w światach finala.

Co do kolejności to już wiesz, dodam tylko, że każda część ma pewne wspólne rzeczy, np zawsze jest koleś CID, chocobosy, summonery (pod różnymi nazwami), mogsy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować