Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Szykuje nam się zremasterowana wersja Alana Wake`a?

28 postów w tym temacie

No nie… powstaje tyle śmieciowych remake''ów, a oni pytają się, czy warto odświeżyć tak świetną grę jak Alan Wake. Dałbym się pociąć, żeby móc zagrać w tę grę na PS4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś świetnie napisał w komentarzu pod postem dotyczącym jakiegoś innego remastera, że obecna genercja konsol jest generacją wszelkiej maści remasterów, remaków i innych tego typu operacji. Niestety to jest smutna prawda. Na każdym kroku pojawiają się gry sprzed paru lat w nieco lepszej rozdzielczości i może z godziną dodatkowej rozgrywki. To już jest kompletna przesada, twórcy wymyślili nowy sposób nabijania kasy, tym bardziej opłacalny, że po prostu jest teraz niesamowicie mało tytułów AAA na rynku, więc ludzie nie mają za bardzo wyboru i wolą pograć w odgrzewany kotlet niż nie grać wcale. Ile świetnych tytułów i pomysłów na tym traci? Wydaje mi się, że generacja PS4/XONE jest nieprzemyślana i pójdzie w odstawkę znacznie szybciej niż się tego spodziewamy. Sam posiadam PS4 i jestem raczej graczem weekendowym, ale lubię popykać w tytuły wysokobudżetowe. W tym roku czekam wyłącznie na 2 tytułu jak Bloodborn i Wiedźmin 3, bo na horyzoncie nie widzę nic naprawdę ciekawego co mogłoby być faktycznie nazwane grą innowacyjną, nowoczesną i po prostu rozbudowaną. Oczywiście mogę się mylić, no ale pożyjemy, zobaczymy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze dwóch odpowiedzi:
- Free Xbox One Console
- Nothing

A tak na poważnie.
Oczekiwałbym kolejnej części Alana Wake i w takiej sytuacji, zrozumiałbym dodawanie ( A free copy of Alan Wake Remastered Edition ) - gdyby taka istniała.
Jeżeli kiedykolwiek miałaby powstać kolejna część, żeby tylko nie była jak Alan Wake''s American Nightmare.
Mniej sieczki, więcej klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś świetnie napisał w komentarzu pod postem dotyczącym jakiegoś innego remastera, że
> obecna genercja konsol jest generacją wszelkiej maści remasterów, remaków i innych tego
> typu operacji. Niestety to jest smutna prawda. Na każdym kroku pojawiają się gry sprzed
> paru lat w nieco lepszej rozdzielczości i może z godziną dodatkowej rozgrywki. To już
> jest kompletna przesada, twórcy wymyślili nowy sposób nabijania kasy, tym bardziej opłacalny,
> że po prostu jest teraz niesamowicie mało tytułów AAA na rynku, więc ludzie nie mają
> za bardzo wyboru i wolą pograć w odgrzewany kotlet niż nie grać wcale. Ile świetnych
> tytułów i pomysłów na tym traci? Wydaje mi się, że generacja PS4/XONE jest nieprzemyślana
> i pójdzie w odstawkę znacznie szybciej niż się tego spodziewamy. Sam posiadam PS4 i jestem
> raczej graczem weekendowym, ale lubię popykać w tytuły wysokobudżetowe. W tym roku czekam
> wyłącznie na 2 tytułu jak Bloodborn i Wiedźmin 3, bo na horyzoncie nie widzę nic naprawdę
> ciekawego co mogłoby być faktycznie nazwane grą innowacyjną, nowoczesną i po prostu rozbudowaną.
> Oczywiście mogę się mylić, no ale pożyjemy, zobaczymy;)
A ja powiem to tak ja mam XO i owszem denerwujace jest to ze sa same remastery. Ale nie zapominajmy ze duzo tytulow zostalo przelozonych na pozniej bo tworcy jeszcze raczkuja z ta technologia. Nie zapominajny o the division nowy rainbow six czy o nowych grach w swiecie gwiezdnych wojen. A przeciez juz od dawien dawna co roku mamy nowego assassinss creda czy call of duty i nikt nie narzekal. A ja akurat lubie w nie grac ale to jest tylko moja opinia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 11:29, karpiu141 napisał:

A ja powiem to tak ja mam XO i owszem denerwujace jest to ze sa same remastery. Ale nie
zapominajmy ze duzo tytulow zostalo przelozonych na pozniej bo tworcy jeszcze raczkuja
z ta technologia.

Z jaką technologią? X64? Przecież to jest rozwinięcie X86 znanego od kilku dekad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 11:36, hans_olo napisał:

> A ja powiem to tak ja mam XO i owszem denerwujace jest to ze sa same remastery.
Ale nie
> zapominajmy ze duzo tytulow zostalo przelozonych na pozniej bo tworcy jeszcze raczkuja

> z ta technologia.
Z jaką technologią? X64? Przecież to jest rozwinięcie X86 znanego od kilku dekad!

Bardziej chpdzi o dev kity z ktorymi tworcy jeszcze sie nie oswoili zobacz ile jest postow ze z kazda aktualizacja ich staja sie coraz latwiejsze w uzyciu i odblokowywuja coraz wieksza moc sprzetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na listę potencjalnych bonusów życzyłbym sobie i głosującym... Alan Wake Remastered Edition. Nie głosujcie na content który zostałby wycięty z gry lub robiony będzie gdy gra pójdzie do tłoczni. Jeżeli mamy na to wpływ - mówmy nie takim procederom. Taki bonus to żaden bonus.

Remaster to paradoksalnie najlepsze rozwiązanie - dostajemy drugą grę w bonusie. Pełnowartościowy tytuł, poprzedni twór Remedy i bardzo dobrą pozycję w prywatnej bibliotece. Dla tych którzy nie mieli okazji zagrać - będzie okazja by poznać najbardziej klimatyczny tytuł poprzedniej generacji. Co więcej będzie to również znak dla MS by zainwestował w kontynuację na którą wszyscy przecież czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś świetnie napisał w komentarzu pod postem dotyczącym jakiegoś innego remastera, że
(ciach)

Podpisuje się pod tym obiema rękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś świetnie napisał w komentarzu pod postem dotyczącym jakiegoś innego remastera, że
> obecna genercja konsol jest generacją wszelkiej maści remasterów, remaków i innych tego
> typu operacji. Niestety to jest smutna prawda. Na każdym kroku pojawiają się gry sprzed
> paru lat w nieco lepszej rozdzielczości i może z godziną dodatkowej rozgrywki. To już
> jest kompletna przesada, twórcy wymyślili nowy sposób nabijania kasy, tym bardziej opłacalny,
> że po prostu jest teraz niesamowicie mało tytułów AAA na rynku, więc ludzie nie mają
> za bardzo wyboru i wolą pograć w odgrzewany kotlet niż nie grać wcale. Ile świetnych
> tytułów i pomysłów na tym traci? Wydaje mi się, że generacja PS4/XONE jest nieprzemyślana
> i pójdzie w odstawkę znacznie szybciej niż się tego spodziewamy. Sam posiadam PS4 i jestem
> raczej graczem weekendowym, ale lubię popykać w tytuły wysokobudżetowe. W tym roku czekam
> wyłącznie na 2 tytułu jak Bloodborn i Wiedźmin 3, bo na horyzoncie nie widzę nic naprawdę
> ciekawego co mogłoby być faktycznie nazwane grą innowacyjną, nowoczesną i po prostu rozbudowaną.
> Oczywiście mogę się mylić, no ale pożyjemy, zobaczymy;)

No ja trylogię Mass Effect (na PC) przechodziłem z 5 razy, ale bardzo chciałbym zobaczyć odświeżoną jedynkę, bo różni się mechaniką od reszty aż nadto. Na przykład podam, że kolega chciał przejść trylogię, ale zrezygnował z pierwszej części właśnie przez mechanikę gry. Dlatego nie polecam zaczynać trylogii od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 10:54, Garinn napisał:

Ile świetnych tytułów i pomysłów na tym traci?

Nic nie traci, bo nad remasterami nie pracuje dział kreatywny, tylko głównie część (nie całość) działu technicznego, czyli programiści i testerzy. Assety (zawsze są tworzone w jakości wyższej niż są w oryginalnej grze), scenariusz, logika gry, muzyka - to wszystko już istnieje. W dodatku zrobienie remastera to parę tygodni roboty.
I ciekaw jestem, gdzie jest mało nowych AAA na rynku - ja widzę ich całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 15:39, vegost napisał:

Remastering gry z 2010 roku ? Naprawdę ? Niedługo będą robić odświeżenie gier rok po
premierze.


Sony już to zrobiło z The Last of Us. Taka generacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wolałbym Alana 2, albo Quantum na PC
Quantum pewnie będzie :).

Tak swoją drogą zwisa mi to czy wydadzą remastera czy potem jeszcze ULTRA HD remastera ale to jest porażka co w tej generacji się dzieje, exy średnie, multiplatformy powtarzalne zero innowacyjnych rozwiązań, do tego remaster za remasterem a nowe marki można na palcach jednej ręki policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie tutaj masakra. Nabijanie kasy jest wtedy kiedy nie masz wielkiego wyboru. Tutaj jest prosty wybor, nie chcesz? Nie kupuj. Juz pisalem to wczesniej i napisze jeszcze raz, remastery bardzo dobrze sie sprzedaja wiec to oczywiste ze beda je robic. To ze w Polsce sie to nie podoba nie znaczy ze wszedzie tak jest.

Ja mam Alana Wake na PC i mialem kilka podejsc do tej gry i nigdy nie skonczylem prologu, jakos mnie nie wciagnela. Co do Remastera ja jestem za, nie wszyscy grali w to gre wiec napewno znajdzie sie ktos kto chetnie kupi na nowa generacje konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 21:22, Dracule-Mihawk napisał:

> Wolałbym Alana 2, albo Quantum na PC
Quantum pewnie będzie :).

Tak swoją drogą zwisa mi to czy wydadzą remastera czy potem jeszcze ULTRA HD remastera
ale to jest porażka co w tej generacji się dzieje, exy średnie, multiplatformy powtarzalne
zero innowacyjnych rozwiązań, do tego remaster za remasterem a nowe marki można na palcach
jednej ręki policzyć.



Remaster Quantum Break na PC dobry, ale juz Alan Wake zle? Zdajesz sobie sprawe ze te remastery nie maja zadnego wplywu na wydawanie nowych gier?

Nowych marek powstalo sporo od poczatku tej generacji.

Quantum Break
Scalebound
Sunset Overdrive
Driveclub
The Order 1886
Until Dawn
Bloodborne

To tylko tak na szybko.

Exy srednie sa ze dwa, a dobrych/bardzo dobrych, mozna wymienic 10+. Przykro mi ale nie masz racji - niech zgadne, nowa generacje ogladales na półkach w Media-Markt? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować