Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Krzyżówki" klas i stron w World of Warcraft

93 postów w tym temacie

Heh.. Patrze że czepiacie się pomysłu Blizzarda. Macie jakieś lęki przed nowym światem? Rozumiem że nauczyliście się grać tak jak jest i wam jest dobrze. Ale teraz alliance z shamanami będzie wam mogło skopać zadki. Dobrze by było jakby wprowadzili instancje 60 osobowe bo tak ktoś będzie musiał odpaść jak shamanow wwezma... :P
Blizzard postanowił wiele zmienić, a to po to żeby nadać grze świerzości i nowości, nawet starzy weterani będą musieli części od nowa się nauczyć. Jak widać warcraft jak rzeczywistość zmienia się zaskakująco i w nieoczekiwanej chwili. Pozostaje nam czekać na beta testy i sruu... Chociaż czy dadzą polakom potestować? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, czy ja wiem czy wiecej graczy w hordzie. porobilem sobie postacie zeby hordy stolice obadac, i tak duzo jak w if ich nie widzialem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wiecie, nie jestem zwolennikiem WoWa ale dorzuce swoje pare groszy.
Przedewszystkim: nie podoba mi się ten "mix".
Obecnie granie po stronie Hordy/Przymierza rożniło się własnie tylko tymi dwona klasami (pvp/pve).
Jedni mają szamanów drudzy paladynów. Wymuszało to odmienna taktyke gry dla obu stron. Blizzard powinien się skupić na własnie jak wiekszym odcieciu i porożnieniu dwóch nacji a nie przeciwnie. Jesli się pojawi dodatek i to ma zmienić to zdaje się bardzo smutne, aby obojetnie kim się grało, z kim - a były ciągle te same kombinacje, rozwiązania.
Gadanie "to przestańcie grać" jest conajmniej nie trafione ze wzgledu na abonament który gracze płaca. Dlaczego? Proste, wiele osób przeznaczyło swój czas, pieniadze na stworzenie alterego w świecie który im się spodobał. Swiecie z odpowiednimi zasadami i panującym tam jakimś pozadkiem. Jesli przestali by grać, mają poczuć się oszukami , placili taki okres czasu pielegnując swoje postacie a tutaj taki babol.
Jesli ktokolwiek sądzi, że wprowazdenie balansu do pvp poprzez ujendolicenie wszystkiego to jest w totalnym blędzie. Balans jest, ale cierpi rozgrywka. Z tym pewnie nie zgodzą się gracze twierdzący, że wszystko co robi Blizz jest super, ale ja się na tym ociupinke powiedzmy znam. Mam pewne doświadczenie w kwesti wprowadzania balansów do gier sieciowych, oczywiście nie na miare WoWa czy innych popularnych MMO ale to już nie jest wazne. Ludzie są Ci sami, a to, że tutaj ich więcej, a tutaj mniej to już jest mniej ważne.
Wprowadzenie balansu poprzez możliwość zagrania takich samych taktyk/posiadania takich samych rozwiazań jest elementem ktory drastycznie psuje rozgrywke. Jakże ciekawiej byłoby gdyby styl gry hordy i przymierza byl calkowicie inny i wymagał w ogole innego podejscia? To tak jakby w W3 lub w SC wszystkie rasy miało calkowicie TO SAMO a rożniły się tylko wyglądem. Smutne.

Pozdrawiam fanów WoWa, fani GW są z wami! :-)
PS: Specialnie pominałem kwesti eklimatu, bo to jest już zalezne od każdego gracza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 10:09, Radzisz napisał:

Ale teraz alliance z shamanami będzie wam mogło skopać zadki.


Ja zawsze grałem po stronie aliantów a równouprawnienie nie podoba mi się kompletnie. Więc tu nie trafiłeś:)

Dnia 23.07.2006 o 10:09, Radzisz napisał:

Blizzard postanowił wiele zmienić, a to po to żeby nadać grze świerzości i nowości, nawet starzy
weterani będą musieli części od nowa się nauczyć. Jak widać warcraft jak rzeczywistość zmienia
się zaskakująco i w nieoczekiwanej chwili. Pozostaje nam czekać na beta testy i sruu... Chociaż
czy dadzą polakom potestować? :(


No właśnie. Czy to jest wiele? Jeśli masz na mysli cały dodatek to pewnie będzie tego wiele. Ale w przypadku tej konkretnej modyfikacji to uważam, że to żadna zmiana tylko pójście po namniejszej linii oporu. A już napewno nie jest to ani świerzość ani nowość. Obie klasy są już dobrze znane.
Nie zgodze się też co do nieoczekiwanej chwilii. No chyba, że dodatek już wyszedł a ja nic o tym nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bede obstawac przy swoim - uwazam to za totalnie kretynski pomysl. Juz wprowadzenie Draenei rozchrzanialo lore - i na ten temat byly blue posty na blizzowym forum (z przeprosinami). Dolozmy do tego paladynow w Hordzie i shammies w Ally, a otrzymamy totalny burdel. Coraz mniej mi sie to podoba, co oni ostatnio wyrabiaja :(

Tak, jakby nie szlo zrobic np Death Knightow. Albo wymyslic czegos, co chociaz troszke bedzie wspolgrac z istniejacym stanem rzeczy.

A poza tym wspolczuje klasom ktore beda musialy zredukowac ilosc spotow na raidy zeby wpuscic palasi. Bajzel bedzie i tyle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wyobrażam sobie undeada paladyna, śmiechu warte. Coż za krety... pomysł aby robić coś takiego, teraz każdy bedzie mogł być każdym, bez sensu, postacie będą różniły się tylko wyglądem i to nie bardzo bo twarzy jest tylko kilka, sprzęt i ciuchy takie same (wojna klonów). I tak, jak na razie największe porażki to gnom wojownik czy, o zgrozo, krasnolud hunter, ktoś musiał sporo się napalić odurzających środków projektując to. Teraz nie widzę sensu wybierania rasy, czy nie lepiej je zliwidować w takim razie i zostawić tylko wybór Przymierze lub Horda, a prfesje i tak każdy jak chce, durnota. Denerwuje mnie jeszcze to, że na początku zapowiadano iż max level zostanie podciągnięty do 75! A tutaj teraz gadają jakby od zawsze miałbyć tylko 70. Z własnego dośwwiadczenia wiem, że kod gry bez większego trudu jest przystosowany do tego aby max level mogł być 90! Z ostatnim dodatkiem też kicha, był sobie najazd truposzy i co... skończył sie, zniknęli? A było takie fajne urozmaicenie. Ktoś coś kręci, znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko dodam ze gram w wow od poczatku i szczerze powiedziawszy mysle ze ten dodatek plus nowe klasy to cos swiezego w tej grze. a tak do konca to jeszcze nie wiadomo jakie bedzie mial umiejetnosci pal u hordy i szaman u aliance pisza cos ze beda jakies dodatkowe wiec ja bym sie tak nie podgrzewal z komentarzami typu ze przestane grac itd. Pogramy na test i wtedy poleca komentarze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Galder Grasfiord>>>
Gnom wojownik Ci przeszkadza? Przecież nie musi być tankiem, a używając swoich niewielkich gabarytow może byc dobrym fury warkiem, dmg dealerem ;) A Hunter Dwarf, no kurde to żeś troche pojechał... A niby kim jest ten dwarf ze spluwa i niedźwiedziem na okładce gry? Paladynem? Nie mówiąc już o strzelcach z war3.

Mix klas... No nie, co za idiotyczny pomysł. Jak już ktoś wyżej napisał, to tak jakby w starcrafcie mozna było rushować goliathami albo carrierami, bo wszystkie rasy by były takie same, bez specyfiki i własnej taktyki. BG zrobi sie jeszcze nudniejsze. Powinni zmniejszyć moce shamanów (nikt mi nie powie że nie jest przepakowany, już na 20 lvlu za bardzo wymiata, a z tego co widziałem ostatnie patche tylko zmniejszaly mu cd i czas rzucania zaklec oraz wydatki na mane), pomyśleć jak tu uatrakcyjnić gre magiem (tworzenie żarcia to nie wszystko), bo teraz shadow priest może być lepszym dmg dealerem niż mage, paladynom polepszyć retribution, pogorszyć holy (sam jestem paladynem, talenty w holy i ret i najbardziej ofensywne jest... holy, czyli niby pve a nie pvp build), dodać jakąś nową klase itp.
I do cholery, czemu draenei akurat muszą być rasą paladynów? Czy to oznacza jakieś bonusy do klasy? Sam tworzyłem wprawdzie postać nie patrząc na bonusy rasowe (dwarf pala, human ma lepsze dla pala dodatki), no ale i tak nie jest to przyjemne.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 18:08, allman napisał:

mam pytanie. Czemu nie moge zrobic postaci Draenei albo Blood Elf?


Może masz tylko podstawke World of Warcraft? Jeśli tak, to musisz dokupić dodatek Burning Crusade. Jeżeli grałeś dotychczas trollem, to chce Ci pwoiedzieć że też bardzo je lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować