Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Ranking na najlepszego RPG-a obstaw swój ulubiony

811 postów w tym temacie

To jest wciąż action-RPG z bardzo dużym naciskiem na action, ale wciaż cRPG. Chociaż w tej serii z każdą częśćią jest gorzej i gorzej i coraz mniej z każdą częścią tam RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka może i tak. Dwójka i trójka natomiast strukturę mają jak typowy post-gearsowy shooter z możliwością w miarę dowolnego podróżowania po świecie, elementami gier 4X (zbieranie surowców, badania, itp.), trójka to już w ogóle kpina, bo każdy element tam jest "sub-par".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2013 o 23:03, iselor86 napisał:

Gratuluję. Co nie zmienia faktu że gotikiem, grą z potencjałem acz tragicznym wykonaniem,
jarają sie głównie "dzieci neostrady" z Polski i Niemiec (na Insimilionie uknuty został
nawet termin "dzieci Gothica" do opisania fanów tego tytułu)

Mniemam ze posiadasz jakies badania, ktore swiadcza o tym fakcie? Czy oceniasz wszystkich fanow danej gry na podstawie spotkania kilku/kilkunastu na roznych forach?

Dnia 07.08.2013 o 23:03, iselor86 napisał:

Pewnie jesteś młodszy ode mnie jakieś 10 lat. Bardzo też chce wiedzieć co sprawiło że
jedno z najwybitniejszych osiągnięć cRPG - Arcanum - nie zasługuje u ciebie na pierwszą
piątkę?


Tak, wiem ze to nie do mnie, jednak mimo to postaram sie odpowiedziec. Odpowiadam, moze arcanum nie zasluguje na pierwsza piatke po prostu dlatego ze kolega ma inny gust i ta gra mu sie nie podobala? Bo widzisz, rozni ludzi, to rozne gusta i naprawde nie trzeba roznosic kogos na strzepy tylko dlatego ze dana gra mu sie nie podobala. Analogicznie nie mozna tez jechac po calej spolecznosci danej gry (w tym przypadku gothic) tylko dlatego ze spotkalo sie na forach kilku przychlastow z gimnazjum ktorzy tam cos pokrzyczeli i zrobili chlew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 23:03, iselor86 napisał:

Gratuluję. Co nie zmienia faktu że gotikiem, grą z potencjałem acz tragicznym wykonaniem,
jarają sie głównie "dzieci neostrady" z Polski i Niemiec (na Insimilionie uknuty został
nawet termin "dzieci Gothica" do opisania fanów tego tytułu)

No tak samo jak Baldur''s gatem, planscapem i icewindem....

Dnia 07.08.2013 o 23:03, iselor86 napisał:

> Po Twojej wypowiedzi, pelnej samozachwytu i jadu w stosunku do innych graczy, zastanawiam
Mam, mój drogi mam. Po prostu nie lubię pieprzenia głupot wśród dzieciarni, która wypowiada
się o czymś o czym nie ma pojęcia.

Po twoich postać pełnych ignorancji do opinii innych mam ku temu srogie wątpliwości ;]

Dnia 07.08.2013 o 23:03, iselor86 napisał:

Pewnie jesteś młodszy ode mnie jakieś 10 lat. Bardzo też chce wiedzieć co sprawiło że
jedno z najwybitniejszych osiągnięć cRPG - Arcanum - nie zasługuje u ciebie na pierwszą
piątkę? I jak przyznałeś grałeś w Might and Magic IX. Poprzez ten tytuł nie da się oceniać
serii, bo to tak jakby oceniać Terminatora tylko na podstawie Terminator: Ocalenie.

Tak? To podaj swój wiek cwaniaczku i przekonamy się, ciekawe czy pamiętasz czasy amigi, pegasus, comodore itd, zapewne nie bo wtedy to co najwyżej byłeś w planach swoich rodziców. Według mnie bo gry wybierałem takie które mi pasują a nie jakiemuś zadufanemu typowi (patrz ty) który myśli że każdy musi lubić gry takie jakie on. grałem i jakoś mnie nie zachwycił więcej czasu i nocek nie przespanych miałem przy Dragon Age''u niż przy tym sorry.

Dnia 07.08.2013 o 23:03, iselor86 napisał:

Podstawą (c)RPG jest MECHANIKA. Jeśli dalej twierdzisz w zaparte że nie proszę o przykłady
cRPG bez mechaniki i zerknięcie do literatury choćby "Gry fabularne - nowe zjawisko kultury
współczesnej" Jerzego Szeji.

I pokaż mi jaka tu mechanika istnieje że Diablo uważasz za RPG''a. To że masz drużynę dwuosobową jesli liczyć samego gracza i to przydupas twój jest sterowany przez AI to nie znaczy że to RPG, dialogów prawie w ogóle nie ma, fabuła no powiedzmy jakaś jest pokaż mi co wskazuje że Diablo to RPG? Udowodnij mi to tak że będzie mi trudno złamać twoje argumenty i dowody.

Dnia 07.08.2013 o 23:03, iselor86 napisał:

Ja też tracę czas bo tylu głupot nie wyczytałem już dawno. Zanim zaczniesz się kiedyś
o czymś wypowiadać - trochę to poznaj, potem opowiadaj swoje bajki. Dalej też nie jesteś
w żaden sposób odnieść się do tego co napisałem np. dlaczego te a nie inne tytuły i dlaczego
np. ME 2 jest wyżej od ME 1?

Tak dla mnie jest wyżej od ME 1 i co pobijesz mnie? No to ty piszesz brednie i nie potrafisz uszanować czyjegoś zdania przez Ciebie zrobił się tu syf i cała uwaga jest skupiona wokoło Ciebie. Po 2 nigdzie nie napisałeś bym ci wyjaśnił dlaczego podobały mi się te tytuły chyba że w natłoku spamu zniknęły. To ty zanim się zaczniesz wypowiadać na forum naucz się co to tolerancja i akceptacja zdania innej osoby bo to ty nie wiesz o czym piszesz, wypowiadasz się na tematy o których bladego pojęcia nie masz, z resztą nie tylko ja jestem takie zdania, przecież od dziś według twojej definicji każdy kto nie zgadza się z Twoim zdaniem i nie podziela Twojej topki RPG''ów jest gimbusem.

Dnia 07.08.2013 o 23:03, iselor86 napisał:

Brednie. W takim wypadku Wiedźmin i Divine Divinity też, a ME to tylko stzrelanka "z
elementami".

Brednią to jest porównywanie gier dwóch różnych gatunków a innej grze przypisywanie na siłę gatunku którym nie jest... Człowieku mam wrażenie że jesteś fanboyem tytułów które wymieniłeś i nie możesz przeboleć zdania innych osób, wypisujesz brednie których się czytać nie da.

Dnia 07.08.2013 o 23:03, iselor86 napisał:

A tak przy okazji myślę że Złota Era cRPG skończyła się na upadku Troiki. No, ale zobaczymy
co będzie wychodziło w przyszłości.

Oczywiście, każdy RPG który teraz wychodzi jest be i fuj tylko twoje zamyślone RPG''i są cool. Normalnie brak mi już słów do ciebie.


TigerXP Guzik posiada, sam sobie pewnie taki papierek wypisał odręcznie i myśli że to coś znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o co innego. Kilka razy podchodziłem do gotika i pomimo potencjału odrzuca mnie amatorszczyzna twórców, tak pod względem interfejsu, dialogów, interakcji, mechaniki. Naprawdę się starałem, choć były gry które irytowały mnie bardziej (choćby Harbinger czy Arcatera).

Z Gothiciem problemu by nie było, gdyby nie to że jego zwolennicy to zazwyczaj faktycznie w większości młodzi gniewni z internetu w okolicach gimnajzum, którzy, jak się okazuje przy dogłębnym wywiadzie - znają max. 10 tytułów ale wszelki atak na gotika lub brak go na liście jest uznawany za przejaw debilizmu. Oczywiście, znam ludzi, którzy są pod trzydziestkę i lubią Gothica. Tyle że traktują go jako DOBREGO cRPG - nie arcydzieło, cud Apolla, nic z tych rzeczy. Po prostu ci ludzie lubią Gothica ale widzą że porównując go do takiego Might and Magic VII czy Vampire the Masquarade Bloodlines dostaje po tyłku. Gorzej gdy ktoś nie ma odniesienia, ale traktuje gotika jako najlepszy tytuł mimo że zna max. 10 gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 23:13, iselor86 napisał:

To jest wciąż action-RPG z bardzo dużym naciskiem na action, ale wciaż cRPG. Chociaż
w tej serii z każdą częśćią jest gorzej i gorzej i coraz mniej z każdą częścią tam RPG.


Czyli jak zrobią grę wyścigową, w której po danym rajdzie dostaje się XP, leveluje i można sobie podnosić jakieś umiejętności to już to będzie cRPG, a nie ścigałka?

Jestem przeciwny tej paranoi z zaliczaniem wszystkiego, co zapożyczyło sobie jakiś erpegowy mechanizm (w dzisiejszych czasach to już prawie standard; nawet w grach MOBA czy sieciowych strzelankach) do gatunku cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 23:20, Eternal101 napisał:

Tak? To podaj swój wiek cwaniaczku i przekonamy się, ciekawe czy pamiętasz czasy amigi,
pegasus, comodore itd, zapewne nie bo wtedy to co najwyżej byłeś w planach swoich rodziców.


27.
.
>To że masz drużynę

Dnia 07.08.2013 o 23:20, Eternal101 napisał:

dwuosobową


cRPG młocie nie wymaga drużyny do cholery, ile mam powtarzać?! Jesteś głupi czy co?

Dnia 07.08.2013 o 23:20, Eternal101 napisał:

dialogów prawie w ogóle nie ma,


Podobnie jak np. w Might and Magic, Beholderach, w zasadzie TESach i 90% gier jakie wychodziły przed Baldurem:)

>fabuła no powiedzmy jakaś jest

Dnia 07.08.2013 o 23:20, Eternal101 napisał:

pokaż mi co wskazuje że Diablo to RPG?


Jest mechanika czyli rozwój postaci. Jest ekwipunek. Są questy, w tym poboczne. Setting, czyli świat to rzecz naturalna.

Dnia 07.08.2013 o 23:20, Eternal101 napisał:

wypowiadasz się na tematy o których bladego pojęcia nie masz


Pisałem licencjat z cRPG - faktycznie, pojęcia nie mam.

Dnia 07.08.2013 o 23:20, Eternal101 napisał:

Brednią to jest porównywanie gier dwóch różnych gatunków


Z tego samego gatunku - z innych podgatunków.

>a innej grze przypisywanie na

Dnia 07.08.2013 o 23:20, Eternal101 napisał:

siłę gatunku którym nie jest



Jest. Naucz się pisać poprawnie.

Dnia 07.08.2013 o 23:20, Eternal101 napisał:

Oczywiście, każdy RPG który teraz wychodzi jest be i fuj tylko twoje zamyślone RPG''i
są cool.



Jakie? Zamyślone? Nie znam takich. Po drugie po Troice świetne cRPG wydał Obsidian (np. Neverwinter Nights 2), dostaliśmy Jade empire, serię Drakensang, niedawno Legend of Grimrock, jest Mass Effect...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 23:28, Strange101 napisał:

> To jest wciąż action-RPG z bardzo dużym naciskiem na action, ale wciaż cRPG. Chociaż

> w tej serii z każdą częśćią jest gorzej i gorzej i coraz mniej z każdą częścią tam
RPG.

Czyli jak zrobią grę wyścigową, w której po danym rajdzie dostaje się XP, leveluje i
można sobie podnosić jakieś umiejętności to już to będzie cRPG, a nie ścigałka?


Nie. muszą być questy, fabuła i setting.
Jesteś kolejną osobą która wg jakiejś dziwnej definicji chce pozbyć miana cRPG wszystkiego co wyszło przed Baldurem, bo np. w Might and Magic nie ma odgrywania roli z dzisiejszego punktu widzenia.

Dnia 07.08.2013 o 23:28, Strange101 napisał:

Jestem przeciwny tej paranoi z zaliczaniem wszystkiego, co zapożyczyło sobie jakiś erpegowy
mechanizm (w dzisiejszych czasach to już prawie standard; nawet w grach MOBA czy sieciowych
strzelankach) do gatunku cRPG.


Nie wystarczy jeden element RPG. Muszą być wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 23:34, iselor86 napisał:

Nie. muszą być questy, fabuła i setting.


Więc GTA:SA (w tej edycji postać miała statystyki i je rozwijała) wg tej definicji jest cRPG.

Dnia 07.08.2013 o 23:34, iselor86 napisał:

Jesteś kolejną osobą która wg jakiejś dziwnej definicji chce pozbyć miana cRPG wszystkiego
co wyszło przed Baldurem, bo np. w Might and Magic nie ma odgrywania roli z dzisiejszego
punktu widzenia.


A co jeszcze kryształowa kula Ci powiedziała? Nie wysnuwaj niestworzonych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 23:32, iselor86 napisał:

27.

No to troszku ci brakuje by być starszym ode mnie aż o 10 lat ;]

Dnia 07.08.2013 o 23:32, iselor86 napisał:

cRPG młocie nie wymaga drużyny do cholery, ile mam powtarzać?! Jesteś głupi czy co?

Nie obrażaj mnie gdyż ja nie obraziłem ciebie, po tym poście to chyba ci się cyferka pomyliła i zamiast 1 wpisałeś 2 na początku ;].

Dnia 07.08.2013 o 23:32, iselor86 napisał:

Podobnie jak np. w Might and Magic, Beholderach, w zasadzie TESach i 90% gier jakie wychodziły
przed Baldurem:)

Nie ma? Hahahahahahaha widać nie grałeś w żadną z tych gier skoro sądzisz że nie ma dialogów... -.-

Dnia 07.08.2013 o 23:32, iselor86 napisał:

Jest mechanika czyli rozwój postaci. Jest ekwipunek. Są questy, w tym poboczne. Setting,
czyli świat to rzecz naturalna.

Hmm w Darksiders też są questy, eq, poboczne jakiś tam rozwój postaci a nadal jest to slasher/gra akcji z ELEMENTAMI RPG.

Dnia 07.08.2013 o 23:32, iselor86 napisał:

Pisałem licencjat z cRPG - faktycznie, pojęcia nie mam.

Chyba Ci nie zaliczyli skoro takie brednie pisałeś.

Dnia 07.08.2013 o 23:32, iselor86 napisał:

Z tego samego gatunku - z innych podgatunków.

Nie, nie z tego samego gatunku tylko dwóch różnych gatunków, gatunku RPG i Hack''n''Slash tyle w temacie.

Dnia 07.08.2013 o 23:32, iselor86 napisał:

Jest. Naucz się pisać poprawnie.

Nie jest i to ty się naucz pisać, akceptować zdanie innych i skończ być takim cholernym ignorantem... -.-

Dnia 07.08.2013 o 23:32, iselor86 napisał:

Jakie? Zamyślone? Nie znam takich. Po drugie po Troice świetne cRPG wydał Obsidian (np.
Neverwinter Nights 2), dostaliśmy Jade empire, serię Drakensang, niedawno Legend of Grimrock,
jest Mass Effect...

Czy ty rozumiesz że to według MNIE! Są to najlepsze gry a nie best games ever? Czy nadal tego nie pojmujesz i będziesz mi wciskał że mam lubić i ubóstwiać gry które ty sobie wymyślisz? I co z tego że wydał obsidian Dungeon Siege też wydał i jakoś zachwytu tym tytułem nie ma, straciłem tylko kasę na grę nudną jak flaki z olejem. NWN ograłem i jest to gra super ale nie na tyle by zagościć w moim top 5 gier. Rozumiesz? Bo jaśniej się naprawdę nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 23:45, Eternal101 napisał:

> Jest mechanika czyli rozwój postaci. Jest ekwipunek. Są questy, w tym poboczne.
Setting,
> czyli świat to rzecz naturalna.
Hmm w Darksiders też są questy, eq, poboczne jakiś tam rozwój postaci a nadal jest to
slasher/gra akcji z ELEMENTAMI RPG.



Wg mnie, dziś, w czasach wszechobecnego eklektyzmu, gry przyporządkowywać do gatunków powinniśmy nie na podstawie obecności danych elementów w rozgrywce, ale tego, na które położono największy nacisk. Ale tu też nie ma co popadać w paranoję, gatunki hybrydowe (np. RTS/cRPG) też istnieją i to jako odrębne byty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 23:58, Strange101 napisał:

> > Jest mechanika czyli rozwój postaci. Jest ekwipunek. Są questy, w tym poboczne.

> Setting,
> > czyli świat to rzecz naturalna.
> Hmm w Darksiders też są questy, eq, poboczne jakiś tam rozwój postaci a nadal jest
to
> slasher/gra akcji z ELEMENTAMI RPG.


Wg mnie, dziś, w czasach wszechobecnego eklektyzmu, gry przyporządkowywać do gatunków
powinniśmy nie na podstawie obecności danych elementów w rozgrywce, ale tego,
na które położono największy nacisk. Ale tu też nie ma co popadać w paranoję,
gatunki hybrydowe (np. RTS/cRPG) też istnieją i to jako odrębne byty.


No tak a diablo to Hack''n''slash z elementami RPG tak jak Spellforce RTS z elementami RPG:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym rankingu widze Diablo przed Tormentem to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera...
Zreszta Torment powinien byc w tym rankingu na miejscu 1, ewentualnie ex aequo z Baldurami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 11:16, Kamiloos napisał:

Jak w tym rankingu widze Diablo przed Tormentem to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera...
Zreszta Torment powinien byc w tym rankingu na miejscu 1, ewentualnie ex aequo z Baldurami.


O przepraszam jasnie pana. Juz zmieniam swoja liste! I pomyslec ze ja glupi pisalem o swoich ulubionych grach, a nie jasnie pana, klaniam sie w pas i jeszcze raz przepraszam, chłoste przyjme z honorem i szczerym usmiechem na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 12:03, TigerXP napisał:

O przepraszam jasnie pana. Juz zmieniam swoja liste! I pomyslec ze ja glupi pisalem o
swoich ulubionych grach, a nie jasnie pana, klaniam sie w pas i jeszcze raz przepraszam,
chłoste przyjme z honorem i szczerym usmiechem na twarzy.


A czy ja cos mowie o jakiejs Twojej liscie? :P

"Ogólny ranking na najlepszego RPG''a wg forumowiczów gram.pl :"

To chyba nie jest Twoja prywatna lista :P

Co nie zmienia faktu, ze powinienes zmienic liste :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 23:32, iselor86 napisał:

/.../ > cRPG młocie nie wymaga drużyny do cholery, ile mam powtarzać?! Jesteś głupi czy co?
/.../

Byłoby dobrze, gdybyś TY sobie zapamiętał jeszcze rzymską maksymę "de gustibus..." co w wolnym tłumaczeniu na język polski znaczy, że nie to ładne, co ładne, tylko to, co się komuś podoba.
Masz ponoć 27 lat. No to ja mogę mówić do Ciebie "chłopczyku", a to z racji tego, że jestem od Ciebie sporo ponad dwa razy starszy.
Licencjat z cRPG pisałeś. Ładnie, ale wcześniej, jakieś parę lat przed Twoim narodzeniem, jedna pani napisała doktorat z gry w palanta. No i jak sądzisz, wpłyneło to cokolwiek na granie w palanta? To na jakiej podstawie Ty sądzisz, że Twoja definicja cRPG jest jedynie słuszna? A czy to klasyfikowanie na podgatunki ma jakikolwiek sens? Do czego się przydaje?
Gry najprościej jest podzielić na takie, w które dobrze się gra i takie, w które gra się kiepsko. I będzie to klasyfikacja całkowicie subiektywna, ale każdemu wystarczy. Diablo 1 było objawieniem po Doomie, Morrowind był objawieniem po Diablo, a Gothic 1 objawieniem po Morrowindzie. No i co z tego, że Ty sądzisz inaczej? Dokładnie nic - to nie jest Twój wybór i nie Twoja klasyfikacja. Ty masz swoją. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 23:32, iselor86 napisał:

cRPG młocie nie wymaga drużyny do cholery, ile mam powtarzać?! Jesteś głupi czy co?

Ostrzeżenie za obrażanie rozmówcy.

Listy podawane w tym temacie zawierają, i mają zawierać, subiektywnie wybranych faworytów piszących tu osób, w związku z tym każdy ma prawo podać swoje ulubione gry RPG i nie musi się nikomu tłumaczyć dlaczego na tej liście nie ma gry X albo dlaczego gra Y jest niżej niż gra Z.

Do wszystkich którzy tu od wczoraj wojują:
Kłótnię o to co powinno być zaliczane do gatunku RPG a co nie proponuje zakończyć, nawet jeśli ktoś poda pozycję która nie jest powszechnie uznawana za "czysty" RPG lub nawet jakikolwiek RPG to nikomu żadna krzywda z tego powodu się nie stanie a gra po prostu nie wejdzie do rankingu wyparta przez bardziej popularne tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować