Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Ranking na najlepszego RPG-a obstaw swój ulubiony

811 postów w tym temacie

Jak zawsze cieszy mnie Planescape: Torment na zasłużonym 1. miejscu. Cieszy mnie też to, że grałem w obie gry z pierwszych miejsc, a dwie kolejne ze ścisłej czołówki leżą w szufladzie (ewentualnie na koncie na gogu) i czekają na ogranie. Cieszy mnie też całkiem wysoka pozycja Alpha Protocol bo w warstwie RPG ta gra jest świetna :) Dziwi mnie za to obecność Jagged Alliance 2, co prawda mamy tam dużą swobodę i rozwój postaci, ale ja bym tego nie nazwał erpegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No ja też nie wiem co tam Jagged alliance robi. P:T zasłużone miejsce, oprócz tego cieszy mnie wysoka pozycja morrowinda, bo ile ja się nagrałem w tę pozycję, to głowa mała :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 00:31, Budo napisał:

/.../ > No ja też nie wiem co tam Jagged alliance robi. P:T zasłużone miejsce, oprócz tego cieszy
mnie wysoka pozycja morrowinda, bo ile ja się nagrałem w tę pozycję, to głowa mała :))

Morrowinda przeszedłem całego. I doskonale wiem, co znaczy słowo "całego". To znaczy, ze byłem w każdym miejscu tej gry, zrealizowałem wszystkie zadania, byłem jednocześnie członkiem dwóch Rodów (tylko w drugim nie mogłem wybudować siedziby, mimo posiadania zezwolenia) i nie było miejsca, w którym bym nie był. Nawet we wrakach oddalonych od brzegu, do których zwykle nikt nie zagląda.
I doskonale wiem, co masz na myśli, pisząc, że "głowa mała". Fakt, to jeśli nie najlepsza, to jedna z najlepszych gier w ogóle, nie tylko RPG. Porównywalna może być, moim zdaniem, tylko seria Gothic (nie pojedyncza gra, tylko seria). Ale już Oblivion, to nie ta klasa, niestety, nawet Skyrim tylko prawie dorównał Morrowindowi. Prawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Widzisz, według mnie akurat Oblivion był lepszy od Skyrima. Subiektywna opinia, ale główny wątek był naprawdę dużo lepszy... Skyrim wydał mi się dość miałki, zbytnio konsolowy i robiony pod grafikę/efekty. Ale nie mówię, że gra słaba. Mimo to morro to ciągle dla mnie najlepsza odsłona serii (przynajmniej z tych trzech).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 20:56, Budo napisał:

/.../

Widzisz, według mnie akurat Oblivion był lepszy od Skyrima. Subiektywna opinia, ale główny
wątek był naprawdę dużo lepszy... Skyrim wydał mi się dość miałki, zbytnio konsolowy
i robiony pod grafikę/efekty. Ale nie mówię, że gra słaba. Mimo to morro to ciągle dla
mnie najlepsza odsłona serii (przynajmniej z tych trzech).

Eh a jak dla mnie Skyrim to zdecdowanie najlepsza odslona tej serii najciekawszy swiat , najfajniejszy klimat a reszta tez trzyma bardzo dobry poziom pozniej morro ktory tez jest bardzo dobry a oblivion dla mnie wyklada sie kompletnie na level scallingu i nieciekawym ( w porownaniu do skyrima i morrowinda ) świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 20:56, Budo napisał:

/.../

/.../


Dla mnie dokładnie taki jest Oblivion - stworzony by pokaząć możliwości XBoxa 360 (i pomyślec, że na tą samą konsolę wyszedł Skyrim), z wątkiem dotyczącym zamykania kilkunastu takich samych bram, ogromną ilością gliczy i level scalingiem. Nie mówiąc już o traficznym projekcie graficznym.
Skyrim to wspaniałe góry i świat gry stworzony tak, by gracz widział określone scenerie z określonego miejsca fabularnego- szczyt na którym mieszkają Szarzobrodzi widoczny jest najlepiej z Białej Grani. Ogromna ilość przedmiotów, stabilna gra, efektowny system magii i ''shoutów'', poruszenie coraz bardziej zakorzenionego motywu upadania świata Tamriel itp. Mogę tak dłużej, ale po co przynudzać :) Dodam tylko odświeżony teren z Bloodmoona, choć to zaleta wynikająca po części z sentymentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 21:35, Budo napisał:

Zgadzam się, że level scalling to był chory pomysł :))

Dobrze że są mody niwelujące go w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować