Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Ranking na najlepszego RPG-a obstaw swój ulubiony

811 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2006 o 13:32, krzysiek-blitek napisał:

sorry ale cRPG i RPG (jesli chodzi ci o gry na komputer)to to samo ponieważ cRPG to computer
roller(nie wiem jak to się pisze) playning game


Pudło..
Proponuję zagrać w prawdziwe fabularne RPG. Poczujesz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze cRPGi (kolejność od najmniej do najbardziej rewelacyjnego tytułu):

Gothic I i II - pierwsze cRPG, w którym od razu czuło się, że nie jest się pępkiem świata i byle ścierwojad (co jak co najsłabszy potwór w grze, no może poza chrząszczem :-) ) mógł nieźle dokopać.

Arcanum - moim zdaniem najciekawszy wykreowany przez twórców świat. To połączenie magii i technologii z XIX wieku, powodowało, że w ten tytuł tak świetnie się grało, przy okazji posiadał najbardziej nieprzewidywalne zwroty akcji, pod koniec gry ze wszystkich cRPGów w jakie grałem.

Fallout 1 i 2 - klimat, grywalność, muzyka i fabuła. Klimat przygód na wypalonych wojną atomową pustkowiach byłych Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jak można nie lubić tych klasyków?

Baldur''s Gate I i II - muzyka, historia, klimat z epickich sesji Advanced Dungeons & Dragons 2nd Edition. Świetne pozycje.

Planescape: Torment - klimat, świetna muzyka i przede wszystkich scenariusz, fabuła i historia w tej grze, które były genialne! Ponadto intrygujący świat Planescape i klimat Advanced Dungeons & Dragons 2nd Edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę wpisywać w tym temacie wyłącznie swoje typy na najlepsze gry RPG i krótko zargumentować, dlaczego te gry. Dopuszczalne są wymiany zdań na temat swoich typów.


Ogólny ranking na najlepszego RPG''a wg forumowiczów gram.pl :
1.1v
1. seria Gothic
2. seria Baldur''s Gate
3. TES III Morrowind i seria Fallout
4. seria Diablo
5. Planescape Torment
6. seria Icewind Dale
7. seria KoToR
8. Neverwinter Night
9. Arcanum
10. Dungeon Siege
11. Sacred

Pozostałe na dalszych miejscach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I Morrowind - duży świat, ogrom modów, fajna oprawa.
II Gothic2 - świat, Gothic , klimat
III Gothic - klimat, świat, klimat, fabuła.
IV Silent Storm [ też w pewnym sensie RPG] - pomysł, fizyka, możliwości.
V - Fable - dopracowanie , bohater, bajkowość
VI - NWN [ nie grałem,ale musi być fajne, teraz kupię]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niechcem sie czepiać ale jeżeli chodzi o RPG, to głosuję na Warhammer Fantasy RolePlaying Game. A jeżeli chodzi o cRPG to Morrowind. Uzasadniać nie muszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I. Gothic 2 - Gothic, świat , fabuła, poprostu wszystko
II. Gothic - to gothic, znowu wszystko włącznie ze znakomitą fabułą
III. Fable - orginalność, fabuła
IV. Morrowind - świat
V. Baldurs Gate II - to przecież Barduls Gate, nie trzeba chyba uzasadniać takiego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz to przypnij na górze strony regulamin i pierwszy ogólny ranking RPG, który niedawno zamieściłem.

Proszę wpisywać w tym temacie wyłącznie swoje swoje typy na najlepsze gry RPG i krótko zargumentować, dlaczego te gry. Dopuszczalne są wymiany zdań na temat swoich typów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multi:

TYLKO World of Warcraft - klimat, świat, współpraca, gildie = całkowicie nowe doznanie


Single:

Gothic I (i ew. II) - interakcja, realizm i kompleksowość świata, elementy zręcznościowe, dosyć ciekawy rozwój postaci
Baldurs Gate 2 - arcyciekawy świat, bardzo dobry system rpg (d&d), multum questów i postaci


Jocker:

Arcanum - interesująca gra, trochę niedoceniona. Spory świat, ciekawy rozwój postaci, niepotykane połączenie magii i techniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. KOTOR - za to, że to najlepsza gra!!! Ma świetną fabułę i grywalność :).
2. Seria Gothic - za swobodę i interakcję ;).
3. Baldurs'' Gate II - za klimat
3. Icewind Dale z dodatkiem - jak wyżej :P

I wkrótce może też:
Frater - za klimat, grywalność i różne bajery =).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Seria Baldurs Gate za długość gry, ilość pobocznych zadań oraz niesamowitą grywalność( przeszedłem te gry po kilka razy)
2.Seria Gothic Fabuła, klimat oraz grafika.
3.Icewind Dale 2 Klimat, oraz D&D 3.

Lubie jeszcze wiele innych gier RPG, ale te które wymieniłem zdecydowanie najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wcześniej napisałem trochę zbyt ogólnikowo i krótko to tym razem chce przedstawić w formie rankingu + uzasadnienie.

1. Seria M&M(6,7,8) - za wspaniały klimat, fabułę, system tworzenia postaci, za wybór dobra, bądź zła w grze i za płaskie smoki, jak to bywało w każdym MMiku, ahh ta grafika :).
2. Seria Baldur''s Gate - MUZYKA i FABUŁA to najważniejsze elementy gry, jeden z najlepszych gier BI, twórców genialnych RPGów :).
3. Planescape Torment - Tu nie trzeba nic mówić, klimat i fabuła gry mówią same za siebie. Kto nie grał, niech ogromnie żałuje.
4. Morrowind - wielki świat z wielowątkową fabułą, muzyka, klimat, kreowanie postaci to co lubię :).
5. Fallout - dlaczego jest za Morrowindem? Szczerze mówiąc to sam nie wiem, jakoś nie jestem fanem postnuklearnych światów, ale faktem jest, że gra jest bardzo innowacyjna, nadrabia wspaniałym klimatem.
- Długo, długo nic, żartuje :)
10. Seria Gothic - miejsce dziesiąte, bo nie zasługuje by być tak blisko tamtych gier :). Po prostu to jest dobra gra na zręcznościówkę, a nie na rpga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować