Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Ranking na najlepszego RPG-a obstaw swój ulubiony

811 postów w tym temacie

1. Saga Baldur''s Gate.
2. Planescape: Torment
3. Final Fantasy 7
4. Diablo 2
5. Spellforce i Capitalism 2 :)
6.TES III Morrowind
7. Icewind Dale 2
8. Lionheart i Arcanum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. TES III Morrowind- za ogromną swobodę działania, świetny klimat i oryginalnie rozwiązaną kwestię levelowania (bez durnych punktów doświadczenia)
2. TES IV Oblivion- podobnie jak wyżej, tylko klimatu zabrakło :(
3. Gothic- za klimat i "szary" świat.
4. Jade Empire- za oryginalny świat, niezłą fabułę i genialnie zrealizowaną walkę wręcz.

PS Widzę, że wszyscy ostro argumentują swoje typy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Icewind Dale II
2. Baldur''s Gate II i I
3. Fallout
4. Planescape Torment
5. TES III: Morrowind
6. Temple of Elementar Evil
7. Arcanum
8. KotOR

Kolejność losowa, wymieniłem po prostu ulubione gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Seria Gothic
2.Oblivion
3.KotOR
4.Morrowind
5.Fable
6.Dungeon Siege

Kolejność od najlepszej...;R (Mam nadzieje, że do tego rankingu wkrótce dojdzie nasz Wiedżmin.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem Dark Messiah na najwyższych ustawieniach i uważam że ta gra jest najlepsza !!!! Byłem w wielkim szoku że taka gierka istnieje ! Grafika oparta troche z Half-Life 2 ... piękna, Oblivion jest daleko w tyle! Wszystko, pożary, cienie, wielkość scenerii, błyszczące zbroje jak prawdziwe. Ale prowadzenie walki w grze to wisienka to na tym lukrowym torcie. Jest bardzo różnorodna gama ciosów, kombosy (przy tym zwolnienie), można kopnąć przeciwnika a on się przewróci, a nawet może spaść i się zabić. Ta gra bije na cycki wszystkie poprzednie RPG. Można nawet dosiąść konia jeśli się nie chce piechtą podróżować. O fabule to za dużo nie powiem bo nie wiem, ale ten atak na zamek na początku gry wywarł na mnie piorunujące wrażenie, wogóle nie wiadomo co się działo.. oszałamiające, świetne ! Głównym atutem tej gry która przewyższa wszystkie inne RPG jest grafika i prowadzenie walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Gothic(seria)
2.Gothic - Mroczne Tajemnice(nie należy do serii skoro nie ma originału)
3.TES IV Oblivion
4.Fable
5.Diablo(seria)

Kolejność ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Fallout 1 i Fallout 2
2. Planescape Torment
3. Final Fantasy (seria)

innych nie trawie, za szybko nudzą - Gothica wogóle nie lubie - przepraszam :P

dlaczego te typy?
1. Fallout - klimat i klimat i klimat, oraz ogólnie system, świat no i perki ;)
2. to książka w którą można pograć
3. walną bym cała serie Squaresoft (Enix) ale listy nie starczy dlatego wrzuciłem te najbardziej znaną, a dlaczego to? światy, różnorodność, klimacik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 20:09, Grizzly. napisał:

Piszcie też dlaczego ta gra wam się podoba, a nie tylko wymieniacie...

Napisałem, że mile widziane są powody dla których dana gra rpg nam się podoba - ale nie można nikogo zmuszać. Choć faktycznie wymienienie kilku gier trochę się mija z celem. Ja wychodzę z założenia, że jak jest przyczyna, to musi być powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Baldur''s Gate II i I- za klimat i fabułe
2)Ghotic- za fabułe
3)NWN2- za rozgrywkę i klimat
I to tyle jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienię dwa:
TES III Morrowind - jeszcze żadna inna gra nie wciągnęła mnie tak bardzo jak Morrowind.
KotOR - za fabułę, klimat, a także za to, że jest to jedna z niewielu gier gdzie można wybrać swoją ścieżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 19:46, Grizzly. napisał:

Wczoraj widziałem Dark Messiah na najwyższych ustawieniach i uważam że ta gra jest najlepsza
!!!!
Byłem w wielkim szoku że taka gierka istnieje ! Grafika oparta troche z Half-Life
2 ... piękna, Oblivion jest daleko w tyle! Wszystko, pożary, cienie, wielkość scenerii, błyszczące
zbroje jak prawdziwe. Ale prowadzenie walki w grze to wisienka to na tym lukrowym torcie. Jest
bardzo różnorodna gama ciosów, kombosy (przy tym zwolnienie), można kopnąć przeciwnika a on
się przewróci, a nawet może spaść i się zabić. Ta gra bije na cycki wszystkie poprzednie RPG.
Można nawet dosiąść konia jeśli się nie chce piechtą podróżować. O fabule to za dużo nie powiem
bo nie wiem, ale ten atak na zamek na początku gry wywarł na mnie piorunujące wrażenie, wogóle
nie wiadomo co się działo.. oszałamiające, świetne ! Głównym atutem tej gry która przewyższa
wszystkie inne RPG jest grafika i prowadzenie walki.


Chciałem zauważyć że Dark Messiah to nie jest RPG! To jest gra akcji z elementami RPG-a! I przecież w RPG-ach to grafa nie jest najważniejsza. Liczy się głównie fabuła i świat.
Sorrki za dwa posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 19:58, mefjak napisał:

1. Fallout 1 i Fallout 2
2. Planescape Torment
3. Final Fantasy (seria)

innych nie trawie, za szybko nudzą - Gothica wogóle nie lubie - przepraszam :P

dlaczego te typy?
1. Fallout - klimat i klimat i klimat, oraz ogólnie system, świat no i perki ;)
2. to książka w którą można pograć
3. walną bym cała serie Squaresoft (Enix) ale listy nie starczy dlatego wrzuciłem te najbardziej
znaną, a dlaczego to? światy, różnorodność, klimacik...


Ja też uwielbiam FF ale nie można porównywać go do cRPG''ów tu wymienianych. To są zupełnie inne gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Fable: Zapomniane Opowieści (w 2008 będzie na tym miejscu prawie na pewno Fable 2) za bycie dobrym lub złym, taki świat kontrastów, kreacja postaci od dziecka do starości
2.Baldur''s Gate - jeden z moich pierwszych RPGów, za całą historię i Forgotten realms
3.KOTOR - lubię Star Wars, ma bardzo dobrą fabułę
4.Diablo 2 za losowe mapy, setki fajnych wrogów i przedmiotów i super zabawę w Battlenecie
4.Gothic 1 za klimat
5.Gothic 3 możliwość wyboru strony konfliktu, świat, wiwle wyborów
6.Gothic 2 (i NK) gorzej niż reszta Gothiców, ale też dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Arcanum - przypowieść o maszynach i magii - za nie przespane noce i stracone dnie :))
2. Gothics - miał (a raczej ma) tę niezwykłą rzecz którą zwiemy "grywalnośćą" oraz niezwykły klimat koloni wiezienenj (w dwójce już tego nie odczówałem) eria Baldur''s Gate
3. Wszyskie gry w universum Star Wars (oczywiście o rpg mi chodzi)
4. Planescape Torment - za wspaniałą fabułę
5. Seria Fallout - sam nie wiem za co :D po prostu mi sią wspaniale grało w ten tytuł.
6. SpellForce wraz z dodatkami - jak dla mnie gra wymiata, niesamowita grafika(jak na tamte czasy oczywiście, choć teraz też nie wymięka), wspaniała grywalność, elementy rts (choć ubogie...ale są)
7. Fable: Zapomniane opowieści - choć gra u prawdziwych rbg''owców wzbudza śiech mi przypadła do gustu.
8. Baldur''s Gate II - za wszystko :D
9. I na ostatnim miejscu, seria Tes...Umieszczam ją tu tylko z powody opini innych graczy, jak dla mnie nudnawa...

11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Sacred - gdy kiedyś czytałem o tej grze recenzję pomyślałem "Nudnawa, głupia". Gdy zobaczyłem w sklepie kupiłem ją...i tak mi się spodobała, że nawet bardziej niż Diablo 2 :] Sorki, że kogoś uraziłem :P Za grywalność, fabułę i ogrom świata i za to, że było co w tym świecie zwiedzać :D
2. No i jak TES 3 Morrowind ZE - zajefajna gierka...ogrom świata, fabuła, grafika (na swój sposób może się spodobać :P), grywalność, ogrom questów miodzio :D
3. SpellForce - grywalność, grafika (wtedy to było coś ;))
4. Gothic - grywalność, fabuła
5. Gothic 2 - choć gorsza niż 1 to i tak mi się spodobała...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować