Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Ranking na najlepszego RPG-a obstaw swój ulubiony

811 postów w tym temacie

Hmm może coś tu kiedyś skrobnąłem ale warto by to odświeżyć...
1 KotOR-y no chyba komentarz niepotrzebny :>
2 NWN - za fabułę i niesamowicie grywalny tryb multi (no cóż pod tym względem nei znam grywalniejszego RPGa)
3Gothici (1&2 część 3 mi jakoś nie podchodzi.może przez tę niesamowitą wielkość FPSów ?)
4 Jade Empire - znakomita fabuła i walka wręcz udowadniająca że i w RPGu da się zrobić porządny system walki
5 Spellforce. No cóż ogromny + za fabułę i ogromną wręcz grywalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Gothic -> zalety jedynki, więcej terenu, misji i klimatu.
2.KotOR -> rewelacja, to co lubię: RPG + Star Wars połączone w świetnej grze
3.Gothic -> bo nic nigdy tak mnie nie zachwyciło i pozytywnie zdziwiło

I to moja wielka trójka. Reszty albo nie pamiętam, albo nie grałem, albo mnie nie zachwyciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Baldur''s Gate 2: Shadows of Amn + Tron of Bhaal - ciekawa i rozbudowana fabuła, GENIALNY soundtrack, miodne dialogi i wiele sposobów na wykonanie questów,wszystko to wzbogacone IDEALNĄ polonizacją gry - po prostu ideał cRPG 11/10 ?:)
2. Planescape: Torment - świetna, zaskakująca fabuła, ciekawy i specyficzny klimacik miasta Sigil oraz świata Planescape, ciekawe postaci i wreszcie cała masa questów i ciekawych zwrotów akcji 10-/10
3. Icewind Dale + Heart of Winter + Trials of the Luremaster - po prostu doskonały hack&slash, wzbogacony świetną muzyką Jeremy Soule''a i ciekawymi walkami - choć z nieciekawą fabułą... 9/10
4. Baldur''s Gate + Tales of the Sword Coast - klasyk :) 9-/10 (patrząc pod kątem terazniejszości)
5. Star Wars: Knights of the Old Republic - pierwsze cRPG osadzone w świecie GW, z bajeczną grafiką, porządnym udźwiękowieniem oraz bardzo dobrą, choć nie do końca tak zaskakującą fabułą... Zaraz zapomniełem o czymś... A tak! MIÓD! Leje się strumieniami! 9-/10
6. Icewind Dale 2 - jak wyżej, ale fabuła już lepsza 8-/10
7. Star Wars: Knights of the Old Republic II: Sith Lords - podobnie jak wyżej, bardziej rozbudowany i więcej akcji, niestety o wiele słabsza fabuła i masa bugów :/ 8-/10
8. Elder Scrolls III: Oblivion - pomimo braku najważniejszych dla RPG cech, słabej fabuły i ogólnego braku tego "czegoś", tytuł ten cechuje doskonała grafika, OGROMNY świat gry, a także cała masa questów i "smaczków" - chociaż po dłuższym czasie zaczyna nieco przynudzać... 8-/10

NWN nie znalazł się na tej liście z prostego powodu - zdecydowałem się zbojkotować te marne niby-cRPG z bardzo średnią grafiką i udźwiękowieniem i ogólnie brakiem tzw klimatu. W inne RPG nie miałem okazji na PC pograć. Aktualnie gram w NWN2, ale chyba też nie zagości na tej zasczytnej liście :> Cała nadzieja w Fallout 3 i SW KotOR 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Baldur''s Gate II + Tron Bhaala
2. Baldur''s Gate + Opowieści z Wybrzeża Mieczy
3. Star Wars: Knights of the Old Republic
4. Icewind Dale 2
5. Icewind Dale
6. Star Wars: Knights of the Old Republic II: Sith Lords
7. Planescape: Torment
8. Neverwinter Nights
9. Fallout
10. Neverwinter Nights 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Baldur''s Gate - całość to porpostu coś czego żaden fan rpg nie może pominąć. Gry, które zmieniły oblicze komputerowego rpg.
2. Star Wars: Knights of the Old Republic - znajdzie się tutaj tylko pierwsza część, poprostu pozycja obowiązkowa dla fanów rpg a w szczególności uniwersum Star Wars. Świetna fabula i wykonanie. Druga część jakoś mi nie podeszła, czegoś tam brakowało.
3. Planescape: Torment - poprostu klasyk, nic dodać nic ując.
4. Final Fantasy - trochę inne rpg, ale nie mogłem się powstrzymać. Ogromny świat, za każdym razem zaskakująca fabuła i wyśmienite wykonanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Final Fantasy VII, VIII, IX, X, XII (w inne nie grałem :P)
Dlaczego ?
FF to seria RPG, która rządzi od 20 już lat. Wciąż jest na topie. Czym się charakteryzuję ? Epicką fabułą, ciekawym systemem, rozmachem, wspaniałą muzyką i tym "czymś" czego nie mają komputerowe RPGi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Baldur''s Gate 2 - Moim zdaniem najlepsza gra RPG wszechczasów
2.Morrowind
3.Diablo
4.Baldur''s Gate
5.Gothic 2

Mam nadzieję, że kiedyś będzie nam dane zagrać w Baldus''s Gate 3 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. The Elder Scrolls III: Morrowind
2. The Elder Scrolls IV: Oblivion
3. The Elder Scrolls II: Daggerfall
4. The Elder Scrolls: Arena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Baldur''s Gate 2
2. Diablo (cała seria)
3. The Elder Scroll IV: Oblivion
4. Neverwinter Nights
5. Planescape Torment
6. Fallout
7. Gothic 2
8. The Elder Scroll III : Morrowind
9. Świątynia Pierwotnego Zła (przez wielu mocno zjechana, ale dla mnie bardzo dobra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Baldur''s Gate 2
2. Diablo (cała seria)
3. The Elder Scroll IV: Oblivion
4. Neverwinter Nights
5. Planescape Torment
6. Fallout
7. Gothic 2
8. The Elder Scroll III : Morrowind
9. Świątynia Pierwotnego Zła (przez wielu mocno zjechana, ale dla mnie bardzo dobra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.The Elder Scrolls Oblvion-świetna gra, która rozwija pomysły zawarte w morrowindzie, ma ciekawa fabułę, ogrom pobocznych questów i przede wszystkim klimat.
2.Gothic 2-doskonała kontynuacja świetnej gry jaką był i jest gothic.Gra posiadając wspaniałą fabułę i klimat,można w nią grać bez końca.
3.Baldur''s Gate-b. dobra gra, wciąga zaskakuje i intryguje.To ze grafika nie jest najlepsza nie jest wadą, w tej grze liczy się przede wszystkim dobra fabula i równie dobry klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Seria Gothic
2.Seria Neverwinter Nights
3.Seria Diablo
4.Planescape Torment
5.Seria Baldur''s Gate
6.The Elder Scrolls IV: Oblivion
7.Morrowind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2007 o 01:43, Sith66 napisał:

1.Gothic -> zalety jedynki, więcej terenu, misji i klimatu.
2.KotOR -> rewelacja, to co lubię: RPG + Star Wars połączone w świetnej grze
3.Gothic -> bo nic nigdy tak mnie nie zachwyciło i pozytywnie zdziwiło

I to moja wielka trójka. Reszty albo nie pamiętam, albo nie grałem, albo mnie nie zachwyciło.

Twoja wielka trójka jest nawet spoko, ale czemu powtarzasz Gothic 2 razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować