Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bloodborne - recenzja

86 postów w tym temacie

Wczoraj też trochę pograłem ( no, dobra, sporo ) i z pozycji nowicjusza mam trochę podobne zdanie do tego, co pisze ozoqq.
Przede wszystkim, gra jest mało czytelna. Dopiero po dłuższym czasie zorientowałem się, że za " tętnienia krwi " można kupić sprzęt i wyposażenie ( których jest skandalicznie mało, przynajmniej w pierwszym sklepie ).
Niestety, za chiny nie wiem, skąd wziąć " wglądy ", za które można dokonywać zakupów w kolejnym sklepie.
Jak zmienić broń na coś innego? Na początku dokonałem chyba niewłaściwego wyboru, wybierając " zdradziecką broń " i od tej pory nie mogę jej zmienić na nic innego. Udało mi się ją ulepszyć na 3 poziom, ale nie mam już więcej specjalnych kamieni na kolejne ulepszenie.
Samo poruszanie się po tym świecie jest mało intuicyjne, brak mapy. Do tego bossa, o którym pisze przedmówca ja doszedłem dwiema drogami

Spoiler

( skrót jest przez taki budynek, gdzie trzeba wejść do góry po schodach i kolejnymi schodami wyjść na most )

, niestety, tylko raz udało mi się pokonać oba wilkołaki, dzięki jakiemuś bugowi w grze ( uciekłem do pomieszczenia z którego przyszedłem, a one zacięły się na schodach ;) ), o boosie już nie wspominając. Chyba będę musiał się teraz skupić tylko na nim, bo już nie mogę praktycznie nigdzie iść.
W kwestii oprawy graficznej, nie jest to najpiękniejsza gra na PS4 - jest lepiej niż w przypadku DS ale to przede wszystkim zasługa klimatycznych lokacji, samego klimatu związanego z miejscem akcji, oraz dużej szczegółowości otoczenia, nie jest to jednak Destiny czy Infamous. W sumie to gra mogłaby bez problemu wyjść na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, gra jest mało czytelna. Dopiero po dłuższym czasie zorientowałem się, że za " tętnienia krwi " można kupić sprzęt i wyposażenie ( których jest skandalicznie mało, przynajmniej w pierwszym sklepie ).

To chyba jest nabardziej oczywista rzecz w grze, poza tym pierwszy npc już o tym mówi. A wyposarzenie pojawia się wraz z postępami.

Jak zmienić broń na coś innego? Na początku dokonałem chyba niewłaściwego wyboru, wybierając " zdradziecką broń " i od tej pory nie mogę jej zmienić na nic innego.

Każda broń w tej grze jest dobra, nie ma uniwersalnego wyboru. Broni szukaj w mieście albo stwórz nową postać i wybierz sawcleaver jest najlepszy dla noobów.


Udało mi się ją ulepszyć na 3 poziom, ale nie mam już więcej specjalnych kamieni na kolejne ulepszenie.

To i tak się ciesz żę tyle ulepszyłeś tak szybko.

Samo poruszanie się po tym świecie jest mało intuicyjne, brak mapy.

No, powinna być jeszcze strzałka nad głową.

Do tego bossa, o którym pisze przedmówca ja doszedłem dwiema drogami

Jak ogarniesz poruszanie się po świecie i nauczysz się tego że to nie jest gra dla noobów, to zorientujesz się że w miejscu w którym jesteś można znaleźć znacznie więcej skrótów.

Chyba będę musiał się teraz skupić tylko na nim, bo już nie mogę praktycznie nigdzie iść.

Możesz, za bossem nic nie ma, więc nie licz na to że odblokujesz jakąś kolejną drogę. Ale przynajmniej dostaniesz więcej sprzętu do kupienia.

W sumie to gra mogłaby bez problemu wyjść na PS3.

Uncharted 4 też by mogło wyjść, mało tego GTA5 mogłoby wyjść na PS2. Tylko wyobraź sobie jakby to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2015 o 12:51, Shinigami napisał:


Ciekawe iluż zapalonych fanów Souls kupiło konsolę właśnie dla tego tytułu :)


Ja osobiście znam 3 ;) tylko dla tego tytułu. Więc jak na moje otoczenie 3 to bardzo dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2015 o 14:37, goorloo napisał:


Każda broń w tej grze jest dobra, nie ma uniwersalnego wyboru. Broni szukaj w mieście
albo stwórz nową postać i wybierz sawcleaver jest najlepszy dla noobów.

Łatwo powiedzieć, żeby zacząć grę od nowa, skoro przegrałem już kilka godzin. W sklepach nic innego nie będzie? Gdzie znaleźć broń w mieście?

Dnia 25.03.2015 o 14:37, goorloo napisał:




Dnia 25.03.2015 o 14:37, goorloo napisał:

Możesz, za bossem nic nie ma, więc nie licz na to że odblokujesz jakąś kolejną drogę.
Ale przynajmniej dostaniesz więcej sprzętu do kupienia.

Coś musi być, na filmiku na GOLu gość ma już drugiego bossa, do którego drogę otworzył przełącznikiem, który u mnie jest nieaktywny - " zablokowane przez urządzenie ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć, żeby zacząć grę od nowa, skoro przegrałem już kilka godzin. W sklepach nic innego nie będzie? Gdzie znaleźć broń w mieście?

Spoiler

NP w kanałach (dostajesz się tam przez wejście obok klatek z psami do miejsca tego dostaniesz się skręcając w lewo od domku z kolesiem na wózku inwalidzkim).



Coś musi być, na filmiku na GOLu gość ma już drugiego bossa, do którego drogę otworzył przełącznikiem, który u mnie jest nieaktywny - " zablokowane przez urządzenie ".

Spoiler

Nic tam nie ma, przynajmniej póki co a dojść tam możesz bez pokonywania pierwszego bossa, skrót o którym piszesz (zablokowany na początku) odblokowujesz przechodząc kanałami o których piszę wyżej. Pierwszy boss może sobie zostać tam gdzie jest :)



Łatwo powiedzieć, żeby zacząć grę od nowa, skoro przegrałem już kilka godzin.

Kilka godzin w tej grze to tak jak kilka minut w każdej innej. Jeśli czujesz się niekomfortowo z wybraną bronią (niech zgadnę, wybrałeś laskę zmieniającą się w bicz?) to zacznij od nowa, albo idź tam gdzie pisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię to ze mną też będzie trzech, przynajmniej w najbliższej okolicy. Mimo wszystko poczekam na patche, te ekrany wczytywania muszą poprawić, do tego dość widoczny stuttering, przynajmniej z tego co przez godzinę gry widziałem u znajomego.

Mimo wszystko do ceny konsoli pewnie doliczę 1TB SSHD - co by jeszcze trochę maszynę przyspieszyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 15:21, goorloo napisał:



Spoiler

NP w kanałach (dostajesz się tam przez wejście obok klatek z psami do miejsca tego
dostaniesz się skręcając w lewo od domku z kolesiem na wózku inwalidzkim).




Spoiler

Nic tam nie ma, przynajmniej póki co a dojść tam możesz bez pokonywania pierwszego
bossa, skrót o którym piszesz (zablokowany na początku) odblokowujesz przechodząc kanałami
o których piszę wyżej. Pierwszy boss może sobie zostać tam gdzie jest :)



Hmmm ...
Spoiler

byłem w kanałach, tzn. na górnym poziomie i trochę niżej, skąd znalazłem inne przejście na most z bossem, ale nie znalazłem nic, żeby otworzyć / użyć tego przełącznika do windy.



Jeśli czujesz się niekomfortowo
z wybraną bronią (niech zgadnę, wybrałeś laskę zmieniającą się w bicz?) to zacznij od
nowa, albo idź tam gdzie pisałem wyżej.


Wybrałem taką siekierkę / tasak, zwie się to topór tropiciela. Po pokonaniu bosa doszedł mi jeszcze mieczomłot, który jest dosyć słaby, zbyt wolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 17:29, lis_23 napisał:

Wybrałem taką siekierkę / tasak, zwie się to topór tropiciela. Po pokonaniu bosa doszedł
mi jeszcze mieczomłot, który jest dosyć słaby, zbyt wolny.


Mieczymłot ten taki duży na plecach prostokąt ?:P troche jak młot Thora ?:P.. jest MEEEGA potęzny.

Jak ktoś napisał w sumie nie ma słabych broni. Każdą gra się inaczej. Szybka zmiana z młotu na miecz jest użyteczna przy walce z różnymi typami przeciwników na raz. Młodem np. ogłuszasz i ciachasz szybkim mieczem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie zajęło mi 20 sekund i tak wiem, ze ten zrzut pochodził z jakiegoś fragmentu video przeciętnej jakości, dlatego nie napisałem, że jeden jest technicznie lepszy od drugiego :) Są lepsze źródła, ale nie o to mi chodziło- LoF w konsolowej wersji nie wygląda tak dobrze jak na wskazanych grzałkach Nvidii, jest co nieco przycięty i jako taki śmiało może rywalizować z Bloodborne i vice versa.
A bez popity łykam wrażenie, jakie wywiera na mnie obrazek nr.2, łatwiej mi się wczuć w takie akurat klimaty;


@KannX: jeżeli ten "podpicowany" zrzut zrobiono za pomocą opcji Share czy coś w tym rodzaju to w rzeczywistości gra wygląda o wiele lepiej ;D O screenach promocyjnych do DC mówiono to samo, ale poza lepszym AA żaden nie podskoczy do tego, co oglądam na moim ekranie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, kolejne godziny z Bloodborne. Jest grubo. Nie mogę się oderwać. Po pierwszej walce z trzecim bossem mogę stwierdzić, że gra daje ogromną satysfakcję.
Jeszcze tylko muszę nauczyć się walczyć z

Spoiler

innymi tropicielami

. Niby po drugim bossie powinno iść gładko, a jednak tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 21:09, ozoqq napisał:

Po pierwszej
walce z trzecim bossem mogę stwierdzić, że gra daje ogromną satysfakcję.
Jeszcze tylko muszę nauczyć się walczyć z

Spoiler

innymi tropicielami

. Niby po drugim
bossie powinno iść gładko, a jednak tak nie jest.



Heh, też mam właśnie drugiego bossa /

Spoiler

tropiciela

( w końcu udało mi się doń dojść i jest chyba gorszy, trudniejszy od pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mega klimatyczną postacią. Obłęd w mowie, szybkość szaleńca, nieprzewidywalne ruchy. Z początku, gdy wypowiadał '' jesteś zbyt dumny, by pokazać swoją prawdziwą twarz '' pomyślałem, że to zwykłe japońskie pieprzenie, ale w świetle jednej naszej statystyki i drugiej formy tego bossa wpakował to się doskonale w stworzone uniwersum.Szczerze, to po The Order myślałem że długo będę czekał na równie klimatyczną grę z wilkołakami i stylem wiktoriańskim ale Bloodborne wjeżdża w temat na pełnej, bez wazeliny. Iść już spać czy siadać na kolejną godzinkę?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba która przegrała kilkaset godzin w każdy z "soulsowych" tytułów pozostało trzymać kciuki że być może kiedyś zrobią konwersje na ps3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 10:12, Kaerobani napisał:

A czy do tego czasu nie kupisz sobie PS4?


Jeżeli nie wyjdzie to pewnie tak jak z PS3, jak wszystko potanieje pod koniec generacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 nie wyjdzie, szkoda kasy i zachodu i w sumie nie wiem skąd takie oczekiwania skoro mamy teraz proces zupełnie odwrotny - hity z poprzedniej konsoli "remasteruje" się na następną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 10:18, takbakon napisał:

Jakoś mnie nie wkręca ta gra


Mnie również. Jestem fanatykiem Dark Souls''ów, obie części przeszedłem po parę razy, ale od Bloodborne się odbiłem. Zupełnie inny styl zabawy, zbyt wiele rzeczy zwyczajnie mnie drażni i przeszkadza w zabawie. Od braku estusów i konieczności farmienia buteleczek przed walkami z bossem, przez mniejszą ilość sprzętu i uzbrojenia, trudności z nawiązaniem współpracy z graczami, aż po brak możliwości parowania tarczą i konieczności zręcznościowego fikania, skakania, dzikiego wstrzeliwania się w ułamki sekund podczas walk z bossami. Myslę, że odpuszczę sobie tę grę i nie będę się zmuszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2015 o 23:46, PrinceLaCroix napisał:

przez mniejszą ilość sprzętu i uzbrojenia,


Też mam parę zarzutów co do Bloodborna, ale z tymi dwoma kompletnie nie można się zgodzić.
To fakt że jest mniej egzemplarzy broni, ale każda mocno się różni od siebie i każda ma dwie formy, a więc tak naprawdę jedna broń to dwie...W Soulsach było i owszem więcej broni, ale ile tak naprawdę broni było warto używać? Nie tak wiele. W BB każdą bronią można walczyć i walczyć skutecznie.To akurat zmiana na lepsze, wywalono zapychacze.

Dnia 06.04.2015 o 23:46, PrinceLaCroix napisał:

trudności z nawiązaniem współpracy z graczami

W BB jest łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej by nawiązać współpracę z graczami i swoimi znajomymi(dodanie hasła), także nie wiem o co chodzi? Nowy system sprawdza się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować