Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opinia: Gramy w milczeniu – polemika z Wysokimi Obcasami

75 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2015 o 22:39, BlueV3lv3t napisał:

Na tej samej zasadzie seksistowskie są niektóre serie Need for Speed czy Mass Effect
3 (grę reklamowano głównie poprzez męskiego Sheparda, femshep nie gościł na materiałach
promocyjnych gry).


A gry, których kampanie marketingowe oparte są na postaciach kobiecych są seksistowskie czy nie?

Dnia 03.04.2015 o 22:39, BlueV3lv3t napisał:

Nie, innym jest sam fakt realizacji scen seksu w Wiedźminie. Kobiety są tam sprowadzone
do przedmiotów, przy pomocy których gracz zdobywa kartę.


Ciekawe, że moja znajoma bardzo lubiła ten element gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem artykułu w Wysokich Obcasach, nie będę się więc wdawał w polemikę na jego temat.

Ale mnie też wkurza w grach spłycanie kobiecych postaci do chodzącej pary cycków w absurdalnie skąpym wdzianku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 17:26, Kresegoth napisał:

> > A tak na serio wątpię, żeby chociaż większość czytelniczek WO brało na serio
wypociny
>
> > autorki artykułu. No, może poza pseudofeministkami.
>
> To napisał facet.
> Ja obstawiam, że facet feminista, zeby się przebić, musi być bardziej feministyczny
w
> swoich poglądach, niż kobieta feministka i stąd mamy takie artukuły.

Odniosłem takie samo wrażenie. Argumentacja na poziomie feminazistek. Pierwszym skojarzeniem
wręcz było, że rośnie nam polski odpowiednik Anity Sarkeesian.


Jedna uwaga - gość nie rośnie nam na odpowiednika Anity Sarkeesian, bo tekst, który autor tego wpisu komentuje to istna kopia jej myśli i wszystkich tez postawionych w jej filmikach na YT.
Moją polemikę z szczegółami znajdziesz tutaj: http://yetiograch.pl/media/gramy-w-milczeniu-belkot-z-wysokich-obcasow/
Jakby co chodzi o te same filmiki, w których korzysta z cudzych materiałów z Youtube''a i w których udowadnia, że nawet nie grała w opisywane tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 16:27, One_of_the_Many napisał:

E tam, nie ma się co przejmować takim gadaniem. Mimo usilnych starań takich "redaktorów"
gry komputerowe stają się coraz bardziej popularne i są już kolejnym medium tak jak książki
czy film.

Co nie zmienia faktu, że ten na pewno w tym nie pomaga, zwłaszcza, że rozsiewa kłamstwa.
>I są ich różne rodzaje, o czym coraz więcej ludzi się przekonuje na własną

Dnia 02.04.2015 o 16:27, One_of_the_Many napisał:

rękę. I nie potrzebują durnych artykułów pełnych uogólnień dokonanych na podstawie skrajnych
przykładów.

Autor podawał przykłady, ale nie podawał cytatów. Pozwolę sobie odesłać Ciebie do mojej polemiki, z prostego powodu - ja odpowiadam na konkretne fragmenty tekstu. To nie są skrajny przypadki - to są konkretne przekłamania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 16:45, NemoTheEight napisał:

"Oberwało się również Larze Croft - za nadmierną seksualizację, objawiającą się przede
wszystkim nienaturalnie dużym biustem." Autorce tekstu w WO polecam PayDaya2. Są tam
2 kobiety, z czego jedna ma mały biust, a druga nadwagę. Obie są w pełni zakrywających
ciała garniturach.

O tym autor by nie napisał, bo nie pasuje to do jego tezy. I poza tym, on sam nie stworzył nic. Korzystał jedynie z wiedzy pani Anity.

Dnia 02.04.2015 o 16:45, NemoTheEight napisał:

A tak na serio wątpię, żeby chociaż większość czytelniczek WO brało na serio wypociny
autorki artykułu. No, może poza pseudofeministkami.

Większość czytelniczek WO to "normalne kobiety", zajmujące się domem, pracą i innymi tego typu. To nie są graczki. Ich pierwszym kontaktem z "poważnymi" grami (jeżeli 10% grało w opisane w tekście gry, to będzie to BARDZO dużo) będzie ten artykuł.
Więc tak, pewnie wiele z nich potraktuje ten tekst serio. Bo skąd mają wiedzieć, że jest inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 08:11, Pyromanceri napisał:

Jedna uwaga - gość nie rośnie nam na odpowiednika Anity Sarkeesian, bo tekst, który autor
tego wpisu komentuje to istna kopia jej myśli i wszystkich tez postawionych w jej filmikach
na YT.

(...)
>Jakby co chodzi o te same filmiki, w których korzysta z cudzych materiałów z Youtube''a i w których udowadnia, że nawet nie grała w opisywane tytuły.

No właśnie stąd to moje skojarzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co wdawać się w polemikę? Któż nie kolekcjonował kart w Wiedźminie za zaliczanie kolejnych kobiet, nie korzystał z usług striptizerki czy prostytutki w GTA, nie wpatrywał się w coraz krąglejsze kształty Lary Croft? W pierwszym Gothicu kobiety służą wyłącznie zaspokajaniu potrzeb mężczyzn, zabawianiu ich oraz myciu podłogi. Seksizm na pewno jest lepszy od wszędobylskiej poprawności politycznej i niech dalej redaktorzy tych g%$nianych pisemek, którzy na oczy gry nie widzieli, chyba, że przez szybkę w sklepie, wpisują jakie to gry są "zue". Dobra nasza. W końcu zakazany owoc smakuje najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 14:09, sebogothic napisał:

A po co wdawać się w polemikę? Któż nie kolekcjonował kart w Wiedźminie za zaliczanie
kolejnych kobiet, nie korzystał z usług striptizerki czy prostytutki w GTA, nie wpatrywał
się w coraz krąglejsze kształty Lary Croft? W pierwszym Gothicu kobiety służą wyłącznie
zaspokajaniu potrzeb mężczyzn, zabawianiu ich oraz myciu podłogi. Seksizm na pewno jest
lepszy od wszędobylskiej poprawności politycznej i niech dalej redaktorzy tych g%$nianych
pisemek, którzy na oczy gry nie widzieli, chyba, że przez szybkę w sklepie, wpisują jakie
to gry są "zue". Dobra nasza. W końcu zakazany owoc smakuje najlepiej.


I sprawia problemu przy wykrywaniu spożycia.
Na mój gust powinniśmy robić wszystko by gry nie były stawiane w jednym szeregu z substancjami jednoznacznie uważanymi za złe. Polityczna poprawność w ostatnich latach zatacza coraz szersze kręgi i ma coraz większy wpływ na ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochani. Poprawność polityczna to nie jest jakiś totalitarny twór mający na celu ciemiężenie niepokornych i plugawienie wspaniałej idei wolności słowa. PP służy temu, by zwyczajnie nie obrażać ludzi. Wiele osób myli "niepoprawność" ze zwyczajnym chamstwem, niektórzy powołują się na terror poprawności politycznej po to, by kultywować własną bigoterię, zaściankowość, kseno- czy homofobię.

Zobaczyłem, że niektórzy w tym wątku wychodzili z takimi tezami, że najbardziej ciemiężoną grupą społeczną są biali mężczyźni. WTF. Rzadko spotykam się z równie głupimi pomysłami. Pamiętam, jak kiedyś moja jedna znajoma twierdziła, że w Polsce katolicy są dyskryminowani - jest to prawie tak samo absurdalne. Kiedyś nieopatrznie wdałem się w dyskusję na temat jedzenia mięsa, i tam też się spotkałem z pomysłem, że to zjadacze mięsa są dyskryminowani, i żarcie boczku miałoby niby być oznaką niepokorności. Takie teksty chyba nie zasługują na komentarz z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać dłuższy komentarz, ale mi się odechciało. Niech sobie piszą o seksizmie, dyskryminacji itp. itd. I tak nie przestaną.

Zwłaszcza, że takie bzdury zadomowiły się już i na uniwersytetach, co więcej - idą na tego typu "badania" naprawdę niemałe pieniądze (a z tymi nie jest wcale wesoło w wielu dużo poważniejszych dziedzinach).

Ja codziennie dyskryminuję kobiety: zarówno swoją jak i te spotykane w pracy, sklepie i gdziekolwiek indziej. Przepuszczam je w drzwiach, pytam czy pomóc gdy np. widzę, że niosą coś ciężkiego, ustępuję miejsca w komunikacji miejskiej...

Jestem cholernym seksistą - traktuję je inaczej tylko i wyłącznie dlatego, że są odmiennej płci.

Tylko czemu nie mają nic przeciwko?

Masochistki jakieś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 01:10, artuur napisał:

Ja codziennie dyskryminuję kobiety: zarówno swoją jak i te spotykane w pracy, sklepie
i gdziekolwiek indziej. Przepuszczam je w drzwiach, pytam czy pomóc gdy np. widzę, że
niosą coś ciężkiego, ustępuję miejsca w komunikacji miejskiej...

Jestem cholernym seksistą - traktuję je inaczej tylko i wyłącznie dlatego, że są odmiennej
płci.

Tylko czemu nie mają nic przeciwko?

Rozminąłeś się trochę z tematem tej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jakkolwiek lubię gry z tej serii, kreację Asari uważam za wręcz skandaliczną."

Kreacja Asari jest nie tyle skandaliczna, co wręcz znakomita i świetnie wpisuje się w kanon. Przecież to nic innego, jak rasa wykorzystująca seksualność innych nacji do manipulowania nimi i zdobywania władzy. Autorzy przy tworzeniu Asari mogli wzorować się na Wielkich Matronach z świata Diuny, Franka Herberta. Owa nacja składała się z kobiet, których główną bronią było programowanie umysłów mężczyzn poprzez skomplikowane praktyki seksualne. Ocena kreakcji Asari poprzez stosowanie dzisiejszej poprawności politycznej jest niczym innym, jak kulą w płot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się czepiają Lary ale chciałem zauważyć że wzorem faceta w grach w tamtych czasach był Duke. Mężczyźni powinni go bojkotować bo nie pokazuje normalnego faceta tylko chore wyobrażenie stworzone tylko po to aby kobiety miały się do czego ślinić (

Spoiler

ironia

).

"kreację Asari uważam za wręcz skandaliczną"

Nie zgodzę się według mnie Asari są bardzo fajnie przedstawione. Zauważ że Asari są pokazane jako jedna z (o ile nie naj) potężniejszych ras w tym uniwersum (oczywiście mam namyśli rasy humanoidalne). Żyją najdłużej, są inteligentne, mają bardzo mocno rozwinięta biotyke. Czemu? Bo mają największą pule genetyczną. Czemu? Bo mogą się rozmnażać ze wszystkimi innymi rasami i brać od nich to co najlepsze. Niedziwne że ich gatunek (zresztą jak wszystkie inne żywe istoty) stara się wykorzystać jak najlepiej mechanizmy które otrzymał od natury a ten wymaga epatowaniem swoją seksualnością. Te które były w tym najlepsze przekazały geny następnemu pokoleniu a to następnemu prosta ewolucja. Dlatego Asari w ogóle nie myślą o tym jak o prostytucji i dla inny ras mogą wydawać się rozwiązłe ale po prostu wykorzystują swoje atuty do swoich celów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brednie i krypto-głupota, wulgarność należy usuwać nie z powodu, że ma jakieś skojarzenia (wulgaryzmu mają w większości odwołania do wiadomo jakiej tematyki) czy, że kogoś urażą ale z powodu ich (słów, zachowań) chamstwa, prostactwa, brzydoty - nie eleganckiego podejścia. A co do kobiet to w GTA 5 są policjantki - nawet promowały tą grę, a w online można wcielić się w postać kobiety (w tym w stroju policjantki).
https://www.youtube.com/watch?v=zHznjgY5oJY

Zresztą GTA ma wiele innych ważniejszych głupot, czy problemów których nie powinno być (nie wspominając o zachowaniach i rzeczach które powinny się w grze znajdować) np. Wade który wpadł do kanalizacji-bardzo nie śmieszny i nie smaczny pomysł itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować