• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0


************************************ HELP ME *******************************************


Mam poważny problem z ORGINALNĄ GRĄ WIEDZMIN ... kupiłem ją mojemu siostrzencowi pod choinke i musze szybko dowiedziec sie jak to zrobić ...

Instaluje gre , Uruchamiam powownie kompa , Właczam , Ogladam wstep i w menu głównym BRAK NAPISÓW ... co mam zrobic ...???


****************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sporo ludzi miało z tym problem, każdy miał kartę GF z serii 8500 lub 8600.
1. Najnowsze sterowniki (najlepiej te beta, 169) i w ustawieniach panelu nVidia wybierasz High Performance (Wysoka sprawność).
2. Wyłączyć rozmycie tła (efekt ten pojawia się tylko w cut-scenkach i rozmowach, toteż wtedy najbardziej gra się krzaczy).
3. Program nHancer, jest tam profil do Wiedźmina i znacznie usprawnia współpracę Wiedźmina ze sterownikami nVidia (u mnie zwiększyło wydajność o 3-4 FPS).
Jeżeli to nie pomaga to sprawdź temp. karty w czasie występowania anomalii, jeżeli jest przegrzanie należy zmienić chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Gra robi mi w PC spore spustoszenie. Uniemozliwia mi prawidłową pracę w sieci innych programów, takich jak, np.: COD4. Co robic?

Pozdrawiam
Manek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no to ja. dostałem na gwiastkę wiedzmina. instaluje włączam , leci intro , potem zawiecha , odwiesza sie , leci dalej dochodzi do enu. i oto jak menu wygląda:

mój komp:
procek: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 5200+, MMX, 3Dnow (2CPUs)
Ram:2045 Ram
Grafika :GeForce 8600GT 256 mb
Muzyka: Realtek HD Audio output
230 gb wolnego miejsca na dysku
czasem normalnie wygląda, leci wprowadzenie dochodzi do momentu gdzie jesteśmy na polu treningowym i musimy tych bandytów rozwalić i w tym momencie się wiesza i rozpikselowuje i nie da się grać pomocy.

20071226164538

20071226164701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2007 o 16:48, Xanas napisał:

no to ja. dostałem na gwiastkę wiedzmina. instaluje włączam , leci intro , potem zawiecha ,
odwiesza sie , leci dalej dochodzi do enu. i oto jak menu wygląda:

mój komp:
procek: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 5200+, MMX, 3Dnow (2CPUs)
Ram:2045 Ram
Grafika :GeForce 8600GT 256 mb
Muzyka: Realtek HD Audio output
230 gb wolnego miejsca na dysku
czasem normalnie wygląda, leci wprowadzenie dochodzi do momentu gdzie jesteśmy na polu treningowym
i musimy tych bandytów rozwalić i w tym momencie się wiesza i rozpikselowuje i nie da się
grać pomocy.


Zainstaluj najnowsze sterowniki, przeinstaluj grę, zaktualizuj system. Może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2007 o 12:55, Araziel77 napisał:

Ja bym typował, że problem może leżeć w sterownikach od karty graficznej bądź w DirectX. Reinstaluj
te sterowniki i potem grę i może coś pomoże. A save''ów na razie się nie pozbywaj, bo może
będzie potem ok.

Ja z kolei mam problem (powiedzmy, że to malutki problem) z rozmywaniem tła. Otóż w demie działało
ono u mnie przez cały czas gry. W pełnej wersji jednak efekt ten działa tylko w filmikach i
rozmowach. Nie wiem, w czym problem, reinstalowałem nawet sterowniki od karty graficznej, ale
nadal tak się dzieje. Co prawda czasem zadziała to rozmywanie, np. gdy po spiciu Geralta idę
spać do karczmy, to gdy bohater wstaje, to przez chwilę jest ten efekt rozmycia, ale nie taki,
jak przy upiciu. Tak po prostu z ciekawości chcę spytać, czy jest jakiś sposób, by gra działała
cały czas z rozmytym tłem, bo fajnie to podczas walki wygląda :P



Reinstalowałem teraz i działało,potem ktoś napisał na gg,wywaliło mnie,reinstalka,nie działa,druga reinstalka,znów działa,ktoś znowu pisze na gg,znowu to samo,reinstalka raz,reinstalka druga i trzecia i nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja mam taki problem, na viscie gra czasami bez powodu wywala do windowsa lub kompletnie zawiesza lapka... wiecei co z tym zrobic? dodam ze nie instalowałem jeszcze patcha w wersji 1.2 i bez tego hotfixa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem i liczę na Waszą pomoc.

Kończę już grę. Nie miałem żadnych większych problemów przez całą rozgrywkę (czasem mi tylko wywalało grę do Windowsów). Tym razem jednak trafiłem na coś wyjątkowego.

Jestem na Lodowych Pustkowiach i na ekranie dzieją się dziwne rzeczy (brak tekstur, smużenie itp.). Wracałem do poprzednich stanów gry, restartowałem grę i nic nie pomaga. Wrzucam zrzut ekranu żeby zobrazować problem

20071226184043

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2007 o 18:23, Marcin08 napisał:

ja mam taki problem, na viscie gra czasami bez powodu wywala do windowsa lub kompletnie zawiesza
lapka... wiecei co z tym zrobic? dodam ze nie instalowałem jeszcze patcha w wersji 1.2 i bez
tego hotfixa...


zainstaluj tego patcha i poprawkę oraz najnowsze sterowniki ze strony nv. korzystaj z F5 po wykonaniu każdej ważniejszej czynności bo i tak prawdopodobnie będzie Cię wywalać. wypatruj tutaj jakiegoś nowego rozwiązania bo dotychczasowe zawodzą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2007 o 16:48, Xanas napisał:

no to ja. dostałem na gwiastkę wiedzmina. instaluje włączam , leci intro , potem zawiecha ,
odwiesza sie , leci dalej dochodzi do enu. i oto jak menu wygląda:



przeczytaj posta Xargo16 nad Tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Bezio1
Tez mialem problem z artefaktami w grze( mam radeona x800 ) mi pomoglo zainstalowanie najnowszych mozliwych sterownikow ( w moim przypadku catalyst 7.13 czy jakos tak;)) mam nadzieje ze pomoglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie. Kolega pożyczył mi Wiedźmina bo chciałem zobaczyć czy mi pojedzie bo uważam że nie było sensu ściągać dema. Jednak miał pirata ale co tam. Zainstalowałem i zacząłem grać na wersji 1.0 no i tak mnie wciągnęło że po jakimś czasie doszyłem do IV aktu. Pomyślałem że warto tak świetną grę kupić i tu sie powoli nasuwa moje pytanie. Czy jak kupie oryginał i zainstaluje oraz zaktualizuje do aktualnej wersji to czy będą działały savy z wersji 1.0 bo nie mam zamiaru grac od początku ?

PS.: Na screenach widać że Geralt ma te coś do wkładania miecza na plecach (chyba pochwy się to nazywały ale mniejsza z tym) ale podczas gry nic takiego nie widzę. Czy to bug ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a mi teraz gra dziczeje po patchu 1.2 wcześniej wszystko OK a teraz defgrementowałem dysk instalowałem z patchem 1.1 i to samo ale CD-projekt nic nie wypuści chyba olewka będzie teraz to z grą nic tnie się i wywala do windows i takie tam np. nie ma ekwipunku jest ale przezroczysty i mapy nie ma ale co tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2007 o 23:00, KamcioBoy napisał:

Mam pytanie. Kolega pożyczył mi Wiedźmina bo chciałem zobaczyć czy mi pojedzie bo uważam że
nie było sensu ściągać dema. Jednak miał pirata ale co tam. Zainstalowałem i zacząłem grać
na wersji 1.0 no i tak mnie wciągnęło że po jakimś czasie doszyłem do IV aktu. Pomyślałem że
warto tak świetną grę kupić i tu sie powoli nasuwa moje pytanie. Czy jak kupie oryginał i zainstaluje
oraz zaktualizuje do aktualnej wersji to czy będą działały savy z wersji 1.0 bo nie mam zamiaru
grac od początku ?

PS.: Na screenach widać że Geralt ma te coś do wkładania miecza na plecach (chyba pochwy się
to nazywały ale mniejsza z tym) ale podczas gry nic takiego nie widzę. Czy to bug ?


ale lecisz stary ~ zastanawiałeś się chociaż o czym piszesz łaskawco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 07:41, tybanus napisał:

a mi teraz gra dziczeje po patchu 1.2 wcześniej wszystko OK a teraz defgrementowałem dysk instalowałem
z patchem 1.1 i to samo ale CD-projekt nic nie wypuści chyba olewka będzie teraz to z grą
nic tnie się i wywala do windows i takie tam np. nie ma ekwipunku jest ale przezroczysty i
mapy nie ma ale co tam


dlaczego olewka? już drugi patch wyszedł więc widać, że team się stara - ja wierzę, że będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować