Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Wcześniej
 2. A więc tak jakby ktoś w przyszłości szukał - jeżeli nie zainstaluje się jakiegoś programu do backupu nie ma szans na odzyskanie danych.
 3. Muradin

  Forum umiera? - może czas na zmiany

  Już to tłumaczyliśmy w kilku miejscach, więc jeszcze raz: Aktualnie gramsajty są wyłączone i czekają na kolejny etap przebudowy serwisu. Głównie dlatego, że powodowały one problemy ze stabilnością nowych modułów. Gdy będziemy gotowi na nowe otwarcie dla blogów, to zapewne damy wszystkim znać ;)
 4. Olamagato

  Gry na bardzo starego laptopa

  Stare, ale może się komuś przyda. Wszystkie gry na Windows 95 oraz Windows 98/SE. Z gier, które wciąż używam na te stare systemu to np. Star Wars Rebelion (w UK Supremacy), Roque Squadron, Worms 2 itp. Były już pierwsze gry na 3D takie jak C&C Generals, Knights of The Old Republic, Baldurs's Gate 1 i 2, Icewind Dale 1 i 2. Generalnie prawie wszystkie RPG na silniku Infinity i podobnych. Poszukaj gier z konkretnych lat przed rokiem 2003. Generalna zasada, to szukać gier sprzed roku wydania laptopa oraz nie później niż dwa lata po wieku premiery karty graficznej na peceta.
 5. po wyborach: No i w p... wylądował i cały misterny plan też w p... "Akwarium" Wiktor Suworow "...sowiecki szpieg, zakonspirowany w Niemczech , zwierzał się ze swego marzenia. Skromnego marzenia - żeby już po wszystkim , kiedy wyzwolicielska Armia Czerwona przetoczy się pancernym cielskiem przez syte i rozbawione miasta Zachodu, zostać komendantem łagru, najlepiej w malowniczych górach Szwarcwaldu. I mieć w nim wszystkich, z którymi jako szpieg pracował i którzy mu oddawali nieocenione usługi, pacyfistów, postępowych intelektualistów, lewaków - wszystkich swoich ochotniczych pomagierów , co to nigdy nie zaznali sowieckiego piekła, ale dla jakiejś intelektualnej perwersji albo w geście znudzonych dobrobytem dzieciaków gotowi byli mu służyć. Umieścić ich wszystkich w osobnym sektorze, nie dawać ani kęsa i tylko codziennie patrzeć. "Niech pożerają się nawzajem. Niech każdego dnia ustalają, kto z nich jest najsłabszy. Niech każdy boi się zmrużyć oka, żeby nie udusili go we śnie i nie zjedli. Wtedy może zrozumie..." Który skrzywdziłeś - Czesław Miłosz Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, Gromadę błaznów koło siebie mając Na pomieszanie dobrego i złego, Choćby przed tobą wszyscy się skłonili Cnotę i mądrość tobie przypisując, Złote medale na twoją cześć kując, Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli, Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta Możesz go zabić - narodzi się nowy. Spisane będą czyny i rozmowy. /.../
 6. POZDRO-Grizzly

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  heh to był kiedyś fajny temat.. Dzisiaj rozbawił mnie ten mem
 7. POZDRO-Grizzly

  Forum umiera? - może czas na zmiany

  dlaczego nie ma już gramsajtów?
 8. Muradin

  Forum umiera? - może czas na zmiany

  Te z ostatniego etapu powinny się pojawić w następnych tygodniach (nie wiem czy nie na przestrzeni 2-3 tygodni max). Co do reszty, to gdy będziemy gotowi zaprezentować nowe funkcjonalności to damy znać na sto procent jakimś grubszym tekstem przedstawiającym kilka nowych ficzerów
 9. Melchah

  Forum umiera? - może czas na zmiany

  Ok, to czekam na efekty. A kiedy ma nastąpić wprowadzenie zmian?
 10. Muradin

  Forum umiera? - może czas na zmiany

  Mamy zarys tego, jak ma to wyglądać i tego się trzymamy, ale potem gdy zaczęliśmy te plany weryfikować doszliśmy do wniosku, że to trochę naczynia połączone i nie ma sensu pewnych rzeczy włączać po trochu. Ostatnio robione to było dawno temu i efekt był taki, że ostatecznie nie zostało to w żadnym stopniu ukończone. Dlatego też zamiast dać część elementów społecznościowych z tego etapu numer dwa chcemy dać komplet. Ewentualnie zostawić kilka elementów, które nie wpływają znacząco na user experience i mogą poczekać z tydzień albo dwa. Tak jest w przypadku "głównej" - tutaj jeszcze jest kilka rzeczy, które dorzucimy, zanim zabierzemy się za kolejny etap prac. Co do logowania się za pomocą innych poświadczeń - niby spoko, ale ostatnio z tym nie mieliśmy zbyt dobrych doświadczeń. Jeśli będziemy wiedzieli, że będzie to działać bezproblemowo to może... A Disqus na bank odpada. Kiedyś próbowaliśmy i niestety wyszło naprawdę słabo. To jedna z tych decyzji, która chyba najmocniej uderzyła w nasze community i no... to nie była dobra decyzja.
 11. Melchah

  Forum umiera? - może czas na zmiany

  To akurat boli. Nie widać, kiedy ktoś odpowie na komentarz, czy ktoś coś dopowiedział, a jak starszy temat to już w ogóle tyłek zbity. I nie ma czarnej listy, raportowania. Forum te opcje ma. Zresztą, nie muszę Ci tłumaczyć, bo sam wiesz, o co chodzi. A może dodacie taką funkcjonalność jak powiadamianie na głównej, pod komentarze? Macie plany? Jest jeszcze coś takiego jak Disqus, dużo portali z tego korzysta i można się logować na kilka sposobów, ale nie znam się na prowadzeniu stron. Nie wiem czy to można stosować tylko do komentarzy, czy całe strony na tym działają. Wiem jedynie, co by mi się przydało jako użytkownikowi 😁.
 12. Muradin

  Forum umiera? - może czas na zmiany

  Odpowiedź jest prosta - integracja tematu w tym momencie byłaby karkołomna i mocno spowolniłaby resztę rzeczy, które mamy zaplanowane. Oficjalnie, gdy etap "gram główny" zostanie ukończony, to zaczynamy myślenie nad całą resztą. To tyczy się również forum i gramsajtów/blogów, bo docelowo chcemy, aby wszystko ze sobą w jakiś sposób współgrało i działało w tej nowej wersji społeczności. Tak, też uważam, że nie ma sensu cały czas myśleć o przeszłości, bo zwyczajnie można się po prostu zakręcić i w tym zatracić. Oczywiście, nie można o niej zapominać i nadal jest naszą częścią, ale jeśli non stop będziemy się cofać, to nigdy nie pójdziemy do przodu. Na ten moment jesteśmy zadowoleni z tego, że to co wprowadziliśmy już ponad miesiąc temu przyjęło się z pozytywnym odbiorem. Wiadomo, nie wszystko jeszcze zostało oddane w stu procentach, wiele rzeczy wprowadzać będziemy stopniowo, ale docelowo ten "rdzeń" nas zadowala i co najważniejsze - Was również. Komentarzy pod newsami zaczyna być więcej, ogólna aktywność rośnie i jest jak najbardziej ok. A chcemy, aby było jeszcze lepiej i wiemy, że to dopiero początek drogi. Cholernie trudno było do tego miejsca dotrzeć i dlatego też zależało nam na tym, aby to wszystko spiąć tak, aby z jednej strony spełniało założone przez nas cele, a z drugiej zadowalało użytkownika. Wiadomo, wraz z tym, że dzieje się więcej, ruch jest większy, to i content jest nieco bardziej urozmaicony. Możliwości możliwościami, ale morale również wzrasta, a wraz z tym zwyczajnie pojawia się siła do dalszego działania. Dlatego mimo wszystko, ze swojej strony, ale również i redakcji - dziękuję tym, którzy nadal z nami są mimo różnych kolei losu
 13. Melchah

  Forum umiera? - może czas na zmiany

  O dżizasie przenajsłodszy... Co się tu porobiło z forum?! Wraca człowiek po latach, jak syn marnotrawny, a tu pogrom. Przejrzałem na szybko ostatnie aktywności, posortowałem wątki po datach ostatnich postów i często daty kończą się na 2019 roku. Ostra jazda. Widzę, że przeszliście na to samo oprogramowanie do obsługi forum co Codemasters. A jaki burdel przy tym zrobili ze starymi wątkami to głowa mała. Kategorie już nie są według tytułów gier a całych serii. Wyobraźcie sobie w jakim pobojowisku człowiek próbuje brodzić szukając rozwiązania problemu czy informacji, skoro niektóre serie mają już kilkanaście lat i tyleż części. Ciężko jest znaleźć cokolwiek wartościowego, pomocnego. Przeleciałem na szybko ten wątek i chyba czas pogodzić się z tym, że stara społeczność poszła w diabły i nie wróci. Można jedynie przyciągnąć nowych. Konkurencja nie śpi, jest liczna i nie wiem czym zawalczyć o ludzi poza dobrymi, merytorycznymi materiałami. Jak będziecie rozpamiętywać przeszłość "i tych co odeszli" to pozostaje zgasić światło i zamknąć drzwi na klucz. Odeszli to odeszli, każdy jest wolnym człowiekiem. Było, minęło, teraz jest nowe. Skoro zrobiliście ten krok to już nie ma odwrotu. Naprzód. Sam portal mi się podoba, natomiast nie rozumiem, dlaczego komentarze pod newsami nie są połączone automatycznie z forum. To odcina forum i jego przydatne w dyskusjach opcje, komentarze pod newsami wiszą w powietrzu. Pamiętam, że stare forum miało tak, że news z automatu miał wątek na forum i wypowiedzi były widoczne i na głównej, i na forum. No nic, życzę powodzenia. Ostatecznie są portale, które forum nie mają i komentarze to jedyna forma dyskusji. Zresztą nikt nikogo do dyskusji zmusić nie może. Najważniejsze, żeby byli czytelnicy, nawet jeśli niemowy .
 14. moonman

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Dzięki @Muradin - nie mam nic przeciwko reklamom, po prostu myślałem, że jakiegoś syfa moja przeglądarka załapała
 15. Muradin

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Co do forum - to kwestia ich dostosowania, bo nie wszystkie są ustawione tak, jak tego chcemy. Natomiast ogólnie, to odpowiedź jest bardzo prosta i szczera z samego serca: tak, ponieważ reklamy to również grosz idący na nasze konto. Nie blokujemy naszych treści za paywallami czy też ekranami mówiącymi, że "masz adblocka to nie wejdziesz", ale również w jakiś sposób musimy monetyzować nasze treści. Ponieważ, mimo wszystko jednak na koniec dnia serwis musi zarabiać oraz rozwijać się w tym kierunku, który obraliśmy. Z pewnością z czasem reklamy będą trochę się zmieniały (nie wszystkie będą google, część będzie ustawiana przez nas), ale w międzyczasie nadal coś pojawiać się tam będzie. W większości przypadków będą to reklamy jakoś dostosowane do osoby, która przegląda serwis.
 16. moonman

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Też macie tyle tych reklam google?
 17. Muradin

  Forum umiera? - może czas na zmiany

  Karfeinie, jako że temat gramsajtów/blogów to odrębny temat... to zapewne za chwil kilka zaproszę do tematu związanego właśnie z nimi. Głównie dlatego, że powoli ponownie staram się nakreślić sobie to, czego faktycznie potrzebujemy społecznościowo. Każde słowo oraz wsparcie jest na wagę złota Natomiast co do Forum: Sprawa ma się podobnie - zaczynam ponownie zastanawiać się nad tym czego tak naprawdę, jako użytkownicy tego serwisu, faktycznie chcemy od Forum. Jasne, wiele osób powiedziałoby "powrotu do starego forum", ale wyjdźmy poza to myślenie i spróbujmy się zastanowić jakie funkcjonalności, jakie elementy potrzebowalibyśmy do stworzenia nowego Forum. Mój pierwotny zamysł był bardzo prosty - zrobić "stare forum na nowym silniku". Wiecie, z bardzo podobnym układem oraz możliwościami podobnymi do starego pod względem łatwości obsługi, funkcjonalności oraz przystępności działania. Jeśli chodzi o nowy silnik, to zapewne powiązałoby się to z kilkoma ficzerami, które planujemy globalnie na gramie wprowadzić z czasem, ale core miałoby być wszystkim znane i lubiane - takie jak dawniej. Dlatego właśnie myślę czy ci, którzy nadal tutaj są oraz czasami coś od siebie w rzucą są w stanie potwierdzić (lub zaprzeczyć), czy to jest kierunek, w którym powinniśmy iść. Zakładam, że jeśli chodzi o resztę na czele z tym, że "forum jest martwe"... liczę się z tym, że mimo wszystko pewna migracja nastąpiła, a wiele osób przeniosło się albo na Facebooka, albo na grupy. Jednakże zakładam również, że są również starzy wyjadacze, którzy lubią forumową estetykę oraz klimat. I właśnie z myślą o nich (w sumie to powinienem mówić "o nas") zaczynam planować to, co można byłoby nazwać powrotem gramowego forum. Dlatego tak jak mówię - każda opinia jest na wagę złota. Mówimy tutaj jednak głównie o technicznych aspektach, a nie o całej reszcie, na te pozostałe zapewne przyjdzie jeszcze czas.
 18. Muradin

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  No dobra, to żeby była jasność w temacie oraz zero niedomówień. Jak sprzątamy wszystkie tematy, to sprzątamy... Kolektywy: Na tę chwilę jesteśmy w trakcie wydawania danych, które są po naszej stronie właścicielom Kolektywów z racji tego, iż usługa sama w sobie nie będzie przez nas już dalej prowadzona. Czy będziemy chcieli do tematu kiedyś wrócić? Nie wiem, trudno mi na ten temat coś powiedzieć więcej. W związku z tym wszystkich zainteresowanych zwrotem danych znajdujących się na naszych serwerach w związku z Kolektywem proszę o kontakt mailowy (gdzieś go podawałem nawet tutaj, więc będzie łatwiej z namierzeniem). Mailowo postaram się nakreślić czego potrzebujemy z naszej strony do wydania danych, aby poszło to sprawnie. I tak jak wspominałem już Adadid (którego z tego miejsca bardzo serdecznie pozdrawiam...) sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż "o wyłączyli i mają gdzieś". Z naszej strony, redakcyjnej, możemy tylko serdecznie przeprosić za całe zamieszanie i cieszymy się, że wreszcie, po długim czasie walki z naszej strony, możemy oddać Wam wszystkim dane przypisane do poszczególnych stron. Więc jeszcze raz - proszę o kontakt mailowy, najlepiej z konkretną nazwą kolektywu, aby było wiadomo o kogo chodzi na michal.grabowski@gram.pl lub @action.pl. Edit: A, w sumie to jeszcze jedno - temat zapewne zamknę, ponieważ jako, że status kolektywów można uznać za zaginiony w akcji, to raczej nie ma powodu, aby trzymać temat otwarty. W kwestiach związanych z odzyskiwaniem danych po prostu piszcie mailowo i postaram się na każdy z nich odpowiedzieć oraz ustalić, na kiedy przewidziane będzie przekazanie danych. Na ten moment idzie to dość sprawnie (mimo wielu miesięcy problemów, co dla mnie samo w sobie jest absudrem...), więc myślę, że w najbliższych dniach/tygodniach jak będziecie się osobiście zgłaszać, to będziemy w stanie dodać was do kolejki oczekujących. No i tyle chyba ode mnie w takim razie.
 19. Najlepiej wszystkie już istniejące projekty wyrzucić do niszczarki a potem... potem zastanawiać się co dalej przez co najmniej 5 lat. A i tak nie mam złudzeń, znowu będzie to samo.
 20. Muradin

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Bo będzie, powiem więcej - nawet chyba będzie lepiej niż kiedykolwiek w ostatnich latach Ogólnie to mogę powiedzieć tak, że prace nad nowym gramem trwają już jakiś czas (ponad rok) i już w poniedziałek będziemy mogli pokazać światu wynik tej pracy: https://www.gram.pl/news/2020/05/15/czy-to-ptak-czy-to-samolot-nie-to-nowy-gram.shtml Tak, jak kiedyś Myszasty sam powiedział i tego się trzymaliśmy... mimo wszystko nie mówiliśmy o tych pracach na głos, ponieważ gdy ostatnim razem zmiany były zapowiadane okazało się, że nie licząc kilku kluczowych elementów praktycznie nic nie zostało z tego dowiezione do końca. Zresztą, kto pamięta moje dyskusje na dziesiątki jeśli nie setki postów na forum wie, jak cholernie trudne to były czasy. Tak, zgadzam się ze wszystkimi, że to nie były dobre czasy. Mógłbym nawet powiedzieć, że pewne wydarzenia, które miały miejsce w tamtym okresie sprawiły, że o pewnych zmianach tutaj nawet nie było mowy. Rozumiem również całą masę weteranów gramowego forum czy gramsajtów, którzy odeszli z gram.pl, bo zwyczajnie nie mieliśmy nic do zaoferowania, a każda próba zmian kończyła się fiaskiem. Inna sprawa, że wiele rzeczy się zmieniło w ostatnim czasie dookoła i my również w jakiś sposób musimy się również zmieniać, ewoluować i stawiać na nowe rozwiązania.. ale przy okazji pamiętać o tym, co w gramie zawsze było najlepsze i najcenniejsze. Tego się trzymamy cały czas. Dla mnie poniedziałkowe #zmiany to coś więcej, niż tylko zmiana layoutu, a ukoronowanie tego, co robiliśmy przez ostatni rok. To była naprawdę gruba praca u podstaw, wielogodzinne rozmowy oraz analizy tego, co jest ok, co nie jest ok, co powinno się zmienić, czego nie powinniśmy ruszać. Czy powinno do tego dojść wcześniej? Oczywiście, ale wiem również ze swojej perspektywy, że było to dosłownie niemożliwe. Gdy w ubiegłym roku w okolicach marca zaczęliśmy rozmowy nad gram.pl 3.0 mógłbym powiedzieć, że zapału do działania nie brakowało, bo wreszcie coś się zaczęło dziać i było to naprawdę pozytywne. Dlatego też wiem, że to początek zupełnie nowej drogi dla naszego serwisu. W sam raz na 15 lat. Cieszę się, że efekty tej pracy będziecie mogli obserwować w kolejnych miesiącach, tak samo jak z wielką chęcią przyjmiemy wszelki feedback odnośnie nowego gramu. Nie oszukujmy się - robimy to głównie dla was, czytelników i właśnie wasze odczucia są dla nas najważniejsze i zapewne będzie on również pomocny przy dalszych pracach nad ulepszaniem serwisu! Sam mam nadzieję, że kiedyś uda się wspólnymi siłami przygotować 15. urodziny gram.pl z prawdziwego zdarzenia... wiecie - takie z jakąś fajną imprezą, nagrodami, wspominkami, hekolitrami mleka rozlanego na stole.
 21. Przy tej legislacyjnej sraczce jaką mamy, ustawach pisanych "na kolanie", byłoby nawet dobrze gdyby przez jakiś czas nie wprowadzali żadnych zmian w prawie i żadnych nowych praw, żadnych nowych podatków.
 22. https://pl.wikipedia.org/wiki/Trybuna%C5%82_Stanu Wikipedia twierdzi, że członkostwo w TS nie jest dożywotnie.
 23. Będzie śmiesznie jeżeli wybory korespondencyjne spowodują skutek odwrotny do zamierzonego. Bo co powodowały ostatnie wybory? Ano niską frekwencję spowodowaną głównie lenistwem ponad połowy Polaków, którym nie chciało się wyjść z domu, albo wychodzili gdzieś indziej. Teraz będzie tak, że to urna przylezie do nich, a więc potencjalnie frekwencja na poziomie 90%. I teraz jeżeli mało osób to zbojkotuje, a nigdy nie głosująca większość się wkurzy, to wynik głosowania w takiej formie jest kompletnie nieprzewidywalny. Dlaczego? Dlatego, że w takich wyborach miażdżącą większością będzie populacja ludzi, którzy w ankietach odpowiadają, że ich to nie obchodzi, a na wybory nie pójdą. Teraz też mogą tak zrobić, ale jeżeli jednak nie bo będzie im wstyd przed listonoszem czy czymkolwiek, to wynik wyborów można wróżyć z fusów. A już szczególnie jeżeli liczącym głosy będzie rząd. Co wtedy jeżeli PAD przepadnie? Fałszować wyniki czy nie? Czy ktoś odkryje, że wyniki sfałszowano, a może udawać, że wybory były uczciwe i na prezydenta wybrać tego kto zawali całą pisową strategię? A jak to się może w skrajnym wypadku skończyć? Sejm z niewielką przewagą, senat z niewielką przegraną, prezydent wetujący wszystko jak leci, mający inicjatywę ustawodawczą i popierający go senat? A pisowi odrzucić weta już się nie uda. Jednocześnie żadnej ustawy prezydenta nie przepuści i mamy pata. Pat skończy się z pewnością nowymi wyborami, a to może spowodować, że cała śmietanka pis wraz z bPAD wyląduje w trybunale stanu (zresztą kiedyś i tak wyląduje). A TS nie da się przejąć bo członkostwo jest dożywotnie. A potem co? Chyba nowa konstytucja, nowe sądy, itp. IV RP. Co chciał Kaczyński, tylko chyba nie tak... Takie political fiction...
 24. Isildur

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Jak to ktoś kiedyś powiedział w pewnej grze "Wszystko będzie w porządku" ;]
 25. Nie wszyscy zapomnieli ;]
 26. Ciekawe podejście. W sumie miałem podobny pogląd, tyle że nie rozpatrywałem go w kontekście doboru naturalnego wirusa. Rzecz jednak w tym, że jest prawdopodobnie 8 miliardów osobników, więc wirus może się spokojnie rozbestwić bez większej szkody dla swoich możliwości życiowych. Biorąc pod uwagę, że to cholerstwo nie tylko nie myśli, ale i samodzielnie niemal nie żyje (z życia przejawia tylko minimalne kryterium, czyli rozmnażanie), to zjawisko samo w sobie jest ciekawe. Zawsze był jakiś czynnik, który redukował nierównowagę w przyrodzie. Obecnie bezsprzecznie na tle ostatnich kilkudziesięciu milionów lat tą nierównowagą jest sukces populacyjny człowieka i wykorzystywanie przez niego nie tylko całej obecnej biomasy, ale nawet zakonserwowanej biomasy sprzed kilku ostatnich katastrofalnych uderzeń asteroid. Bo my się już dobieramy do węgla i ropy mającej 300 lub więcej milionów lat głęboko w skorupie ziemskiej. Wykorzystujemy to dla swoich celów, tyle że skutkiem pobocznym jest zachwianie równowagi biologicznej, a nawet geologicznej. Jeżeli ta nierównowaga doprowadzi nas do wyniesienia części populacji poza Ziemię, to moim zdaniem warto, ale jeżeli miałoby się to skończyć tylko spektakularnym jebudu, to może nie jest to nawet ewolucyjnie najlepsza droga.
 1. Załaduj więcej aktywności