Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

3 TB dyski Seagate Constellation jeszcze w tym roku

12 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2010 o 16:32, kiczka116 napisał:

właśnie miałem kupować teraz dyski 1,5T, ale poczekam jeszcze troszkę może uda się w
tej sumie kupić 2 T.:)


A jak ty chcesz to wykorzystać? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 16:32, Feallan napisał:

A jak ty chcesz to wykorzystać? o.O

Bo przecież "640 kB pamięci wystarczy każdemu" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 16:34, Marrbacca napisał:

Bo przecież "640 kB pamięci wystarczy każdemu" :P


Taa, tylko że to chodziło o RAM. :) Poza tym to tak, jakby ktoś marudził "nie kupiłem kości 4 GB RAM, czekam aż stanieją 8 GB.

A zanim gry i programy będą w stanie to wykorzystać, komputer już dawno na złomie będzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 16:39, Feallan napisał:

> Bo przecież "640 kB pamięci wystarczy każdemu" :P

Taa, tylko że to chodziło o RAM. :)

Parafrazując, parafrazując ;)

Dnia 06.05.2010 o 16:39, Feallan napisał:

Poza tym to tak, jakby ktoś marudził "nie kupiłem
kości 4 GB RAM, czekam aż stanieją 8 GB.

Ale co w tym dziwnego? Jeśli chcę kupić coś nowego, a okazuje się, że w ciągu niedługiego czasu na rynek wchodzi nowa technologia (która zazwyczaj spowoduje szybki spadek cen starszej) to nie żyłuję na siłę portfela, tylko spokojnie przeczekuję i kupuję taniej :).
Oczywiście, są sytuacje i sytuacje, ogólnie piszę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam dysk 1 TB. Po pół roku używania udało mi się zapełnić 300 GB - ale to tylko dlatego, że niczego nie kasuję, a gier od dawna nie uruchamianych jest u mnie dużo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja mam też dwa dyski zewnętrzne 1TB, z czego na jednym zostało... 733MB wolnego miejsca, a drugi zapełniony jest już w prawie połowie...
Natomiast na kompie z dwóch dysków mających łącznie 260Gb zostało wolnego 27GB.
Tak więc "dla chcącego nic trudnego". ;]

Takie wspomniane w artykule dwa dyski zadowoliłyby mnie na jakiś czas na pewno i jak wygram "szóstkę" w totka to sobie kupię, a co. ;]
No, a schodząc na ziemię, to w pojawieniu się owych dysków na rynku, najlepszym przejawem będzie wspomniane w artykule zmniejszenie cen do jakiegoś znośniejszego pułapu, dysków 2TB co mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 16:46, Feallan napisał:

Ja sam mam dysk 1 TB. Po pół roku używania udało mi się zapełnić 300 GB - ale to tylko
dlatego, że niczego nie kasuję, a gier od dawna nie uruchamianych jest u mnie dużo. ;)

Wiesz, ja w zasadzie nie jestem w pozycji do pisania czegokolwiek o dużych dyskach ;P. Osobiście posiadam 80GB na lapku (stanowczo zbyt mało) + zewnętrzny 250GB (co w połączeniu z lapkowym już jakoś daje radę ;)).
Pracuję też z MediaCenter z 500GB i wydaje się to minimalną ilością po przegraniu całej płytoteki, ogromnej ilości zdjęć i kilku odcinków paru nowych seriali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 16:32, Feallan napisał:

> właśnie miałem kupować teraz dyski 1,5T, ale poczekam jeszcze troszkę może uda się
w
> tej sumie kupić 2 T.:)

A jak ty chcesz to wykorzystać? o.O

no na przykład postawić serwer to z kilka takich dysków i po problemie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni są śmieszni. Zamiast przyspieszyć dyski a jednocześnie aby nadal mało kosztowały idą w wielkość. I pewnie samsung hd 502hj będzie od nich szybszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować