Xjumpaytech

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3139
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Xjumpaytech


 1. Witajcie!
  Jako, że kiedy ostatnio pomagaliście mi dobrać dobry zestaw do gry - byłem bardzo zadowolony. W nagrodę mam kolejną prośbę o pomoc ;). Zadanie jest dosyć trudne. Potrzebny mi jest komputer dla starszej osoby, czyli jego przeznaczenie to głównie: przeglądarka, filmy, youtube, telewizja internetowa i naziemna i skype. Budżet to koło 1200 zł, z czego jedyne co może zostać ze starego komputera to obudowa (chociaż jej też przydałaby się emerytura ;)). Ja myślałem nad Intel Pentium G3420 + Radeon R7 250 + 4 GB RAM, jednak jestem mało zorientowany w rynku, więc może jest coś lepszego.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.


 2. Dnia 26.06.2014 o 01:22, Rusty-Luke napisał:

  Przecież Belka nie należy ani do partii, ani do zwiazku, ani nie prowadzi działalności.
  Ten zapis nie ma ze sprawą nic wspólnego. Ja tam się w polską konstytucję nie zagłębiałem,
  ale nie wydaje mi się, żeby Belka pogwałcił jakiekolwiek zapisy konstytucyjne. Jest tam
  cokolwiek o apolityczności prezesa NBP?


  Też mi się tak wydaje, ale czytałem wypowiedź prawnika, który twierdził, że ten zapis należy interpretować jako działalność polityczną. Jak dla mnie to naciągane, ale ja prawnikiem nie jestem to ciężko mi się wypowiadać jak jest naprawdę :). Czytałem jeszcze, że NBP nie może drukować pieniędzy, ani finansować partii. Tylko szukałem tego w konstytucji i znaleźć nie mogłem (może jest, ale ja tam jak mówiłem prawa nie studiowałem), ale swoją drogą tutaj też ciężko znaleźć przestępstwo, bo NBP nie wydrukowało pieniędzy, a o finansowaniu partii nie ma mowy, bo pieniądze przeznaczone miały być na pokrycie dziury budżetowej.


 3. Dnia 25.06.2014 o 20:37, SurgeonOfDeath napisał:

  Naturalnie, że rozmowa pana Belki i Sieńkiewicza.
  Każda inteligenta osoba, by stwierdziła, że mamy podejrzenie popełniania przestępstwa.


  Tak pomijając fakt iż inteligentna osoba byłaby w stanie napisać poprawnie nazwisko prawnuka jednego z niewielu polskich noblistów to dokładnie w jakiej kwestii? Sienkiewicz tutaj nie złamał żadnego prawa. Co do Belki to u niego wątpliwości są do zapisów konstytucji. Dokładnie:
  4. Prezes Narodowego Banku Polskiego nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z godnością jego urzędu.

  Problem jest jednak taki, że to czy w tym przypadku mamy nadużycie może stwierdzić tylko Trybunał Stanu. Swoją drogą nie wiem w jaki sposób byłoby to nadużyciem skoro to była rozmowa prywatna.

  Dnia 25.06.2014 o 20:37, SurgeonOfDeath napisał:

  W każdej zagranicznej gazecie o tym możesz przeczytać, w najnowszym odcinku Kolonki
  w każdej nie platformowej gazecie. To jest kryminał.Zwłaszcza, że OBWE ma nas podlupą
  za wybryki z ABW i prokuratury.
  Nie wymagam wiele od ciebie, ale zastanów się albo posłuchaj.
  Zauważ, że nie mam pretensji do Sikorskiego, bo rzeczywiście tu tylko był język.


  Dokładnie co? A wybryki prokuratury to nic nowego w Europie i te wszystkie organizacje zachowują tylko pozory. Przecież parę miesięcy temu służby weszły do The Guardian z nakazem zniszczenia wszystkich dysków twardych i innych nośników w siedzibie gazety po sprawie Snowdena. Tak poza tym to Wprost zrobił tutaj niezłą prowokację. Najlepsze jednak było to, że ten cały "zamach na wolne media" był w całości transmitowany i komentowany we wszystkich stacjach w kraju :). No, ale tak. Max powiedział to tak musi być...

  Dnia 25.06.2014 o 20:37, SurgeonOfDeath napisał:

  Tłumaczenie i sprowadzanie tego do języka, to tylko śmieszny zabieg PRowski. Tak śmieszny
  jak wotum zaufania albo bezpieczeństwo naszego państwa, które może być podsłuchiwane
  przez kelnerów. No, ale tak to Rosjanie xD. Kiedy hipokryzją był smoleńsk teraz rosjanie.
  Dla mnie dwie sprawy są śmieszne.


  Akurat co do rosyjskiego wywiadu to pewien nie jestem, ale porachunki rosyjskich mafii są jak najbardziej prawdopodobne. Doszedłem do tego sporo wcześniej. Złapano biznesmena, który jest właścicielem składów węgla - firmy, która dopiero co była przetrzepana przez wszystkie urzędy za pranie pieniędzy i sprzedawanie rosyjskiego węgla po bumpingowych cenach (swoją drogą miałem okazję korzystać z tego węgla, ale wtedy o tym nie wiedziałem - ale był słaby, nie dawał ciepła, a szło go dużo). Równocześnie są protesty związkowców, którzy narzekają, że węgiel "nie idzie", bo w Polsce importuje się węgiel z Rosji. Premier obiecał to naprawić. Mówiło się o cłach itd. ale w końcu stanęło chyba na tym, że ma powstać spółka państwowa wykupująca węgiel i spłata długów kopalni ma zostać odwleczona. To uderza w interesy i tego biznesmena i Rosjan. Wiadomo, że w Rosji wszystkie spółki surowcowe kierowane są albo przez "oligarchów", albo państwo. Nie trzeba wielkiej inteligencji, żeby te fakty połączyć. Mówił nawet o tym były szef ABW tak swoją drogą (chociaż on wskazywał na powiązania z rosyjskim wywiadem). W takiej sytuacji mamy nagrania z jednej strony, a porachunki mafii z drugiej. Wolę jednak, żeby rządził ktoś kto przeklina i kłamie, niż ten co robi przekręty finansowe.

  Dnia 25.06.2014 o 20:37, SurgeonOfDeath napisał:

  No i tam ludzie
  wierzą, że wielki Patriotyzm. Tak wielki, że przejadają budżet posiłkami za 2 tysiące
  złotych.


  Nie to, żebym był tym zadowolony, ale 1500 zł to 0.0000005% budżetu to faktycznie jest przejadanie :).


 4. Żadna gra to nie symulator :). Podobał mi się cytat Codemasters o symulatorach F1: "Oni mają swoje własne, potężne komputery do symulowania tylko jednej z opon. Następny komputer jest tylko do powietrza i tego w jaki sposób wieje wiatr. Mają chyba z dziesięć komputerów złączonych w jednym symulatorze, a my mamy tylko jedną konsolę."

  Ale jak najbardziej gry mogą dać umiejętność jazdy. Chociażby z tego powodu, że uczą pewnych manewrów, które nie potrzebują genialnej fizyki, bo na zwykłej drodze nie ma takich prędkości. Czy na torze mogą pomóc? Kierowcy F1 uważają, że symulator może pomóc, ale nigdy nie zastąpi bolidu (i mowa tu o symulatorze F1). Ja im wierzę, bo oni znają się na jeździe jak mało kto.


 5. Duża jest różnica między SATA II a SATA III? (znaczy, czy odczuwalna :)) Bo, gdy składałem komputer to postanowiłem oszczędzić na płycie głównej (bo i tak miałem dysk SATA 2) i kupiłem taką, która ma tylko 1 port SATA III. Dysk wymieniłem i kupiłem SSD oraz HDD na SATA III i zobaczyłem, że brakuje mi co najmniej jednego portu SATA 3.
  No i pojawia się tutaj następne pytanie, bo mam Gigabyte GA-B75M-D3V i jak czytam to jest to słaba płyta, więc mimo tego, że mam odblokowany mnożnik to z ewentualnego podkręcania i tak nici. Więc może tak czy inaczej opłaca się wymienić płytę?
  Jeśli tak to macie jakieś propozycje? Mogę dać tak do 300-400 zł.

  Mój obecny komputer to:
  CPU: Intel i5 3570K
  GPU: MSI Radeon HD 7850 OC
  Płyta główna: Gigabyte GA-B75M-D3V
  RAM: GoodRAM 4 GB DDR3 1600 MHz


 6. Dnia 15.12.2013 o 11:33, rejter napisał:

  Może dlatego bo GT6 jest bardziej symulatorem jazdy a Forza bardziej arcade -.- w Forza
  masz nierzeczywistą prędkość i poczucie szybkości , sztucznie podbijana, w GT przynjamniej
  widzisz różnicę w autach, a forza... Więc się nie wypowiadaj jeśli nie wiesz o czym piszesz
  i czym jest GT ..... bo to całkiem inny system wyścigów.


  W Forzy czuć prędkość dopiero przy 300 km/h, więc moim zdaniem jest to dobry efekt. Jak ktoś traktuje symulację przez to jakie jest uczucie prędkości to już jego problem, a nie mój.
  A co do różnic samochodów. Polecam przejechać się Mercedesem SLS, po czym wybrać Ferrari 458 Italia, Ferrari 599XX i Mazdę Furai (mówię to o Forzy 4). Jak nie zauważysz różnic to odpuść sobie wyścigi...


 7. Nie ma się co dziwić, że modeli jest mało, bo T10 miało też mało czasu na ich zrobienie :). Tak - mogli zrobić samochody "premium" jak w GT5 i resztę zerżnąć z FM4, ale moim zdaniem lepszy model to zrobienie wszystkich pełnoprawnych modeli.
  Bardziej martwi mnie brak Nürburgringu, bo to tor na, którym przebyłem kilka tysięcy kilometrów :). Dla mnie mógłby być tylko 1 tor - właśnie Nürburgring Nordschleife. Chociaż cieszy dodanie Spa - chętnie przejechałbym Eau Rouge.
  No i nie rozumiem jak mogli nie dodać LaFerrari? To zbrodnia! Forzy 5 nie kupię, bo myślę, że nie opłaca się w tej chwili kupować X1, ale pewnie Forze 6 kupię bez najmniejszego pisknięcia.


 8. Dnia 25.09.2013 o 12:05, Zeus_Ex napisał:

  Domyślam się, że jak to zwykle bywa powoli odpływa graczy, miejsca na serwerach coraz
  więcej więc trzeba jakoś zachęcić nowych.


  Odpływać może i odpływa, ale jednocześnie więcej to chyba przybywa :). Coraz trudniej dostać się na jakieś eventy nie będąc na "overflow". Ostatnio to nawet Maw jest oblegany.


 9. Witam, mam problem z moim komputerem.
  Czasami BIOS nie może wykonać power-on self test. Znaczy wykonuje go, tylko, że informuje o błędzie. Jest to jedno piknięcie i się resetuje - czasami zrobi to tak 5-6 razy z rzędu. Czytałem, że 1 piknięcie oznacza problem z odświeżeniem RAM. Jednak zrobiłem test memtestem i nie wykazał żadnych błędów. Wszystkie testy RAM zaliczył bez błędów, więc powinien być sprawny. Oczywiście kość przynajmniej czysto teoretycznie jest obsługiwana przez płytę główną, więc nie jest to problem ze zgodnością.
  Czy jest się czego obawiać? Bo komputer mam na gwarancji, więc jak coś to mogę reklamować.
  RAM: GOODRAM DDR3 4 GB 1600 MHz
  BIOS: AMI.
  Płyta: Gigabyte GA-B75M-D3V
  A i jeszcze mam problem ze znikaniem obrazu podczas większego obciążenia (np. gra w GW2, czy BF3). Przegrałem sterowniki, testowałem na wszelkie sposoby i nic - wciąż to samo.
  Karta graficzna to MSI Radeon HD 7850 2 GB OC.
  Zasilacz jest raczej dobry, bo bequiet! L7 530 W, więc to nie sprawa poboru prądu. A powiem przy okazji, że mam 2 takie komputery i na obu występuje ten sam problem. Co ciekawe czasami zdarza się to przy przeglądaniu Internetu (ale bardzo nieregularnie), a praktycznie zawsze wtedy kiedy karta jest pod większym obciążeniem. Wcześniej bywało to raczej rzadko - raz na parę tygodni. Teraz potrafi przerywać kilka razy podczas każdej gry. Głos idzie, gra idzie, tylko obraz czarny.
  Z góry dziękuję za podpowiedzi :).


 10. No i bardzo ŹLE. Tablety idą w kompletnie nie tę stronę, którą powinny. Gry może i wyglądają coraz lepiej - fajnie - tylko, że są kompletnie niegrywalne. Po pierwsze nie mają w ogóle niczego ciekawego prócz grafiki. Deweloperzy prześcigają się o to kto zrobi ładniejszą grę zapominając, że to jest "konsola" przenośna, więc tworzenie takich "super-produkcji" nie ma sensu. Mnie odrzuca od tych gier, gram tylko w te co grafiką zdecydowanie nie zachwycają, ale przynajmniej są grywalne.
  Jest wiele powodów dla których tak robię, ale główne to:
  - bardzo słabe sterowanie (albo na siłę wciskają akcelerometr, albo dają "analogi" dotykowe, które moim zdaniem w ogóle się nie sprawdzają, niech ktoś popatrzy na ile sposobów rozwiązane jest sterowanie w DS''ach, które przecież technologicznie odstają zdecydowanie)
  - tragiczne fabularnie (oprócz paru perełek)
  - zupełnie niegrywalne (głównie te co ładnie wyglądają)
  A zapewnienia o jakości z konsoli są dla mnie tylko i wyłącznie zapewnieniem, że będzie lepsza grafika. Zresztą słowa o mocy obecnych tabletów potwierdzają, że chodzi tylko o to.

  Jakich gier brakuje na rynku tabletów?
  Fabularnych, przygodowych - nie musi być tutaj rozwinięta grafika. Świetnie bawiłem się grając w takiego Phoenixa Wrighta na DS, czy Professora Laytona, albo Ghost Trick. Te gry nie mają zaawansowanej grafiki, nie dorównują "grom konsolowym". Jednak mają "to coś" co przewyższa praktycznie wszystkie produkcje z Play Market. Jest to fabuła + grywalność + ciekawe rozwiązania w mechanice gry. Liczę, że kiedyś się tego doczekam. Ale wątpię w to.


 11. Dnia 26.07.2013 o 15:07, bynek31 napisał:

  Nie mam pojecia co ci ludzie w firmach mysla ze co ktos kupi gre specialnie dlatego ze
  lewego widac na reklamie? /ciach/


  Dokładnie tak. I myślą bardzo dobrze - zgodnie z zasadami socjotechniki. Co więcej - działa to bardzo dobrze.
  Nie będę tłumaczył dosyć zawiłych terminów związanych z inżynierią społeczną, ale możesz sobie poszukać, jeśli jesteś ciekawy dlaczego to tak działa. Podpowiedź jest w autorytecie Lewandowskiego. Jest znany - zna się na piłce - jest autorytetem i to często przekonuje ludzi do kupna danego produktu. I od razu mówię, że taka reklama nie dociera do fanów danej gry (piłkarskiej), bo on kupi i tak to co mu się spodoba bardziej. Reklama skierowana jest do fanów danego klubu/zawodnika/reprezentacji/piłki nożnej i ludzi mało zorientowanych w grach (a w przypadku FIFY ogromna sprzedaż osiągana jest m.in. dzięki nim - fanom piłki nożnej, a nie gier).
  Szczerze mówiąc sam chętniej kupiłbym taką Formułę 1 2013, gdyby na okładce było logo Ferrari niż zwykłe logo F1 2013, czy Codemasters.


 12. PR Sony robi cuda - jak bardzo dawno temu :).
  Zdradzę Wam wielki sekret:
  Obie firmy w tej generacji sprzedają wielkiego przypalonego kotleta.
  Jaka jest różnica?
  Sony odwróciło kotleta na stronę nieprzypaloną i wszystko pokryło ziemniakami i ketchupem.
  Microsoft natomiast stwierdził, że poda kotleta przypalonego bez dodatków i ketchupu odwróconego na przypaloną stronę. Po reklamacji klienta Microsoft odwrócił kotleta, przykrył ziemniakami i dał ketchup.
  Jednak klienci wolą być oszukiwani, że wszystko jest dobrze, niż dowiedzenie się brutalnej prawdy - dlatego Sony zyskało 100 mln fanboyów, którzy nadają na "zły Microsoft", natomiast Microsoft stracił reputację mimo tego, że ich kotlet był taki sam po reklamacji :).

  Aha zapomniałem jeszcze o Kinect'ie.
  Więc Microsoft do swojego zestawu dodaje jeszcze colę - cola dobra, ale zestaw na papierze droższy. Sony sprzedaje kotleta oddzielnie toteż cena niższa, ale jak to bywa, klient woli, gdy cena niższa, mimo tego, że bez coli.


 13. Dnia 24.07.2013 o 14:26, Piotrek_K napisał:

  Smieszy nas to, bo Kinect1 jest malo precyzyjny. Potrafi jedynie rozpoznac sylwetke i
  konczyny (ale palcow juz nie). Do tego ma opoznienia umozliwiajace uzywanie tej gry w
  czyms wiecej niz Kinecto-popierdółkach.


  Jeśli o to chodzi to nie tak do końca :). http://www.youtube.com/watch?v=pFUClV1FNYo

  Swoją drogą w Kinect SDK jest przykład na śledzenie wyrazu twarzy na Kinect 1. Kinect to "potrafi". Problem w tym, że działa to dosyć topornie i dlatego nie ma większego sensu przenoszenia tego na gry.

  Ale jak widać Microsoft Research zaprojektowało program do odczytywania mowy migowej, więc do takich zastosowań Kinect jest precyzyjny. Nie wiem jak sprawdza się to w praktyce, bo nie mam ani dostępu do programu, ani mowy migowej za nic nie znam, ale wygląda, że całkiem dobrze idzie.


 14. Dnia 23.07.2013 o 19:40, MisioKGB napisał:

  gra w której Twój wybór liczył się naprawdę, nie tak jak, przykładowo, w lekko przereklamowanym
  Mass Effect czy Dragon Age (mówię tutaj o kwestii wyborów, same gry nie były złe w mojej
  opinii)


  TWD to fantastyczna gra, jednak niektóre wybory były tylko pozornie wyborami :). Wiem, bo

  Spoiler

  chyba z 5 razy próbowałem uratować Carley, najpierw wypróbowałem inne funkcje, później próbowałem grać w inny sposób - nic z tego :(


 15. Dnia 21.07.2013 o 17:58, eustachy80 napisał:

  /ciach/


  Zapominasz o jednej bardzo ważnej rzeczy - nie wszyscy chcą jeździć na kierownicy. Po prostu od czasu do czasu chcą sobie pojeździć w kółko w jakichś wyścigach i tyle. Im taka kierownica do niczego nie jest potrzebna i to o tych ludziach jest mowa. Po to są najniższe poziomy trudności. W Forzy na padzie bez asyst nie da się chyba jeździć (przynajmniej mi ta sztuka się nie udała). Ale jeśli nie masz kierownicy to taki bajer naprawdę w czymś pomoże (przynajmniej będzie czuć kiedy blokują się koła). A jestem przekonany, że znaczna większość na kierownicy nie jeździ.

  Swoją drogą czasami pogram w wyścigi na padzie po prostu z lenistwa (nie chce mi się wyciągać zasilaczy, przykręcać tego wszystkiego do biurka, przenosić, przełączać - na padzie jest szybciej :)), jest ciężko i robię to tak tylko dla funu z gry (zawsze lubiłem jeździć na kamerze z tyłu, ale na kierownicy tak się nie da).

  Ale co do braku kierownic - zgadzam się. Nawet kiedyś umieścili mój list w PSX Extreme na ten temat. Pod koniec trochę się poprawiło z kierownicami (pojawił się przynajmniej jakiś dostępny Fanatec), ale nadal był to drogi biznes. Ja swojej kierownicy szukałem chyba z 3-4 miesiące. Kierownica Microsoft była po prostu nie do dostania jako nowa w rozsądnej cenie, a szukałem na całym świecie (jakieś włoskie sklepy oferowały ją za ... 500€). W końcu kupiłem używaną, ale też po paru tygodniach poszukiwań :).
  Albo inaczej dostępnych kierownic jest bardzo dużo, ale wszystkie bez Force Feedback, a to u mnie ją dyskwalifikuje.


 16. Dnia 21.07.2013 o 12:16, Cygi napisał:

  Kółeczko wzajemnej adoracji, odcinek 2748.


  A co ma mówić wewnętrzne studio Microsoftu? Mógłbyś mnie oświecić?

  Akurat nie wiem jak to jest rozwiązane, ale jeśli faktycznie będzie dało się bardziej wyczuć samochód to jest to spory plus takiego rozwiązania. Bardziej wyczuwalne byłoby chyba, gdyby dali wibracje przy analogach, no ale każdy bajer dobry. Kierownicy z dobrym FF nic nie zastąpi, jednak na pewno poprawi się jakość gry na padzie, bo to główna wada gry na nim. Nie da się wyczuć samochodu i jedzie się trochę "na ślepo". Grałem tak sporo lat, ale po kupnie kierownicy z FF ciężko mi się znowu przestawić na pada :). Mam takie uczucie, jakby ktoś mi odjął jakiś zmysł.


 17. Nie no - fantastycznie :). Dowiem się tylu ciekawych rzeczy o modelu jazdy z tych live streamów - warto to oglądać... Chyba, że nie zmieni się nic od ostatniej Formuły.
  Naprawdę nie wiem jak demo mogłoby pochłonąć cenne zasoby. Jest gatunek, z którego łatwiej zrobić demo? Dosłownie wystarczy wsadzić jeden tor i jeden bolid i to wszystko. Rozumiem, że z takiego GTA nie sposób zrobić dema i tam rzeczywiście jest to problem, ale z wyścigów? Demo też trzeba przygotować - jasne, ale jednocześnie śmieszą mnie zapewnienia, że to tylko dlatego, że chcą pracować nad grą do ostatniej chwili i przeznaczyć na nią wszystko co mają :).


 18. Ta zawartość jest konieczna do zagrania. Zaprojektowaliśmy grę, by działała z nią niezależnie kiedy do niej trafi, co pozwoli zrobić jak największą grę.
  Że co...? To zdanie nie ma żadnego sensu przecież. Czyli zawartość musi być, żeby zagrać, ale zaprojektowali grę, by działała z nią niezależnie kiedy (tutaj w domyśle chyba ta zawartość) do niej trafi, a to pozwoli zrobić jak największą grę?
  Przecież tutaj każde zdanie sobie zaprzecza. Skoro zawartość musi być to gra nie może być od niej niezależna. Myślę, że to problem z samym tłumaczeniem, bo w tym zdaniu niczego nie da się zrozumieć :).
  Czyli, że podzielą gry na moduły?
  Wtedy te moduły byłby niezależne, ale gra musiałaby działać bez nich.
  Jeżeli podzielą to na wymagane do gry części to ta "zawartość" nie może być niezależna od tego kiedy trafi.

  No chyba, że w sensie: "Dopóki nie ściągniesz zawartości to nie będziesz mógł grać", ale to naprawdę odległa interpretacja tych słów (ale zapewne o to chodziło) :).


 19. No graficznie jeśli chodzi o tor to tak słabo to wygląda - nawet jak na dosyć stare już konsole (jeśli było to z konsoli). Forza 4 pokazała, że mimo wszystko można wyciągnąć więcej :). Bolidy może nie zachwycają, ale szczególnie ten Lotusa jest całkiem ładny (McLarena wygląda gorzej, ale to jakaś wersja Alpha czy coś to pewnie też poprawią). Opony natomiast są jakoś tak nieproporcjonalnie brzydkie w porównaniu do reszty bolidu (ale to może naprawią).

  I może mi ktoś powiedzieć, na którym wyścigu na trybunach kibice rozkładają ogromne flagi wszystkich krajów? Rozumiem, że setki flag powiewających zgodnie z zasadami fizyki nie jest możliwe do zrobienia, ale po co je robią? Zawsze w takich grach dodają taki szczegół i później mnie on denerwuje, bo albo coś robi się dobrze, albo próbuje się to pominąć. Jak już chcą takie coś dodać to na Silverstone niech będzie 90% flag brytyjskich, a na Nurburgringu flagi niemieckie. Tak trochę psuje atmosferę takie sztuczne zapełnianie trybun szczegółami, których na wyścigach nie ma. I to jeszcze w barwach wszystkich krajów - bo jakiś mógłby poczuć się urażony, czy coś... Jedyna taka ogromna flaga w sezonie to jest na Monzy - ale to jest flaga Ferrari :).

  A pomysł z GP2 mi się podoba, ale obawiam się, że Codemasters tego nie wdroży. Chociaż to na pewno by urozmaiciło karierę - taki motyw wspinania się z jednej do drugiej serii - to byłoby coś.

  Legendy to też fajny bajer. Ciekawe tylko, czy model jazdy będzie się różnił czymś od obecnych bolidów. Jeśli by się różnił to byłoby fantastycznie. Bo jeśli nie czułoby się większej różnicy to trochę kiepsko, bo jeżdżenie tego samego z innymi modelami to trochę słaby patent.


 20. Ma to pewien sens. Microsoft już kiedyś testował cross platform gaming i okazało się, że jest trochę problemów z balansem między platformami. Ale myślę, że powody (oprócz pieniędzy) są inne. Microsoft trzyma swoje serwery w bardzo hermetycznym pojemniku - nigdy nie udostępniają żadnych systemów nie licencjonowanych przez nich na XBL, nie pozwolili na steama na XBL, inne usługi też są blokowane. Ma to plusy w takiej postaci, że dzięki takiej rygorystycznej polityce jeszcze nie było poważnego włamania na XBL (porównywalnego chociażby do tego z PSN). Zawsze granie na serwerach cross-platformowych może stworzyć jakąś lukę (nie wiem na czym się skończył włam na PSN, ale pierwsze plotki mówiły o tym, że winnym mógł być właśnie steam na PS3), tak luk nie ma - kosztem gracza.


 21. Najlepszy sposób na commanderów to byłoby chyba umieszczenie tego tytułu jako ranga w WvW i tyle. To tak jak w GW1 ktoś z r12 (ja do r3 nigdy nie dobiłem, żeby mieć tego jelonka :)) był kimś naprawdę poważanym z dużym skillem tak tutaj takim tytułem powinien być commandor. Byłoby może mniej idiotów, albo przynajmniej idioci mieliby przy okazji skilla :). Kasa nigdy w żadnej grze nie jest wyznacznikiem skilla, bo sam znam wiele ludzi co jedyne co potrafią to farmić, ale jak pójść z nim na arenę to dostają baty. Jak na taki tytuł potrzeba by kilkaset godzin gry to powinno się już znać masę różnych strategii, sposobów gry itd.