Gordon92

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3684
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Gordon92


 1. Miałem niestety ten sam błąd uszkodzona była płyta (wada fabryczna) nawet na płycie można było dojrzeć skazę. Kopiowanie na dysk nie pomagało. Jedyne rozwiązanie wymiana płyty w sklepie, gdzie została zakupiona. Cenega wie o tym problemie i wymienią płytę w sklepie bez problemu.


 2. Mam 4Gb DDR3 1600Mhz niejakiej firmy SpecTek. Takie zostały mi założone w serwisie podczas naprawy kiedy padły ramy. Chciałbym sobie dorzucić drugą taką kość DDR3 4Gb tylko nic mi nie wiadomo na temat tej firmy a ramów w ogóle nie można znaleźć. Czy można wrzucić jakąś inną kość o tych samych parametrach tak, żeby razem współpracowały ? Czy tylko te same ?


 3. Gra jest niestety kiepsko z optymalizowana i niestety to mnie trochę odrzuciło. Nie oszukujmy się grafika w niektórych momentach wygląda kiepsko i prezentuje się gorzej chociażby od dwóch epizodów. Rozumiem, że jest to mod fanowski i nie ma co oczekiwać cudów, ale na moim kompie na max. detalach trochę rwało.


 4. Ewentualnie, jeśli to nie wchodzi w grę, może lepiej byłoby na

  Dnia 02.07.2012 o 16:26, Szynkars napisał:

  razie zostawić kartę graficzną i kupić trochę mocniejszy procesor / płytę główną?

  Nie było by to głupie, tyle, że Radeon działa na starym porcie AGP, ramy to DDR I także tu nic nie nadaje się do przełożenia. Oprócz zasilacza, jest to Chieftec 450W, którego całkiem niedawno zmieniałem. Napęd też bym przełożył. Ogólnie komp był by ok. gdyby nie procesor, który strasznie mi ogranicza kartę a Socket 939 już dawno umarł i nawet ciężko kupić sensowny używany procek, który i tak najlepszy to X2 4600+ 2,4Ghz i nie wiem o ile by zwiększył wydajność w przeciwieństwie do mojego starego.


 5. Dnia 01.07.2012 o 23:13, Szynkars napisał:

  Co to ma być za komputer, sama obudowa + podzespoły, czy należy doliczyć do tego jeszcze
  jakieś peryferia?

  Chodzi o samą jednostkę. Dysk 250-300Gb, 4Gb ram, obudowa nie do 150zł nie droższa. No i pozostała płyta, karta graficzna oraz procesor. Zasilacz teoretycznie mógłbym przenieść ze swojego niedawno kupowany Chieftec 450W.
  Podołał by pewnie zadaniu.


 6. Cieszę się z pakietu Oddworld w końcu pierwsze części to gry mojej młodości. Ale niestety na moim monitorze przy dużej cali po prostu gra jest niegrywalna. Jedna wielka pikseloza. Chyba, że da się jakoś wymusić większą rozdzielczość?