Zaloguj się, aby obserwować  
wkrotce34

Czy trzeba tu coś wymienić?

13 postów w tym temacie

Witam!

Jestem posiadaczem komputera o parametrach :
intel i5-4570 3.20 GHz
64 bitowy system
8 GB pamięci ram
kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 740
Problem jest taki że podczas grania np w Mad Maxa gra na minimalnych w zamknietych pomieszczeniach mi muli. Co może być tym spowodowane? Może trzeba cos wymienić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 20:13, wkrotce34 napisał:

Witam!

Jestem posiadaczem komputera o parametrach :
intel i5-4570 3.20 GHz
64 bitowy system
8 GB pamięci ram
kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 740
Problem jest taki że podczas grania np w Mad Maxa gra na minimalnych w zamknietych pomieszczeniach
mi muli. Co może być tym spowodowane? Może trzeba cos wymienić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi


Niech zgadnę - komp to gotowiec ze sklepu/allegro?

Bo masz nieproporcjalnie mocny procesor ale karta graficzna to najgorsza budżetówka, o wiele za słaba dla nowych gier.

I to ją wypadałoby zmienić. Z jednym ale - otwórz obudowę, zlokalizuj zasilacz ( http://image.made-in-china.com/2f0j00ECcTzAGJZkpO/400W-Computer-Power-Supply.jpg) i spisz informacje z tabliczki znamionowej - marka i moc tego zasilacza, pełna nazwa jest istotna. Bardzo często w takich gotowcach wsadza się fatalnej jakości zasilacze - po pierwszy aby oszczędzić, po drugie aby utrudnić ewentualną modernizację.

I od razu uprzedzę - karta graficzna o wydajności tak uczciwie wystarczającej dla nowych gier to nie mniej niż 500 zł (a zalecałbym koło 650 zł na GTX'a 950: http://pclab.pl/art65402-16.html < tu możesz zobaczyć jak radzi sobie z grami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 20:40, wkrotce34 napisał:

Komputer to składak. Składał mi go facet który mysle że się na tym zna ale widocznie
poszło coś nie tak.


Lekko powiedziawszy - procesor za 900 zł a GPU za poniżej 400 i niewarte tej ceny zresztą. Przy takim rozłożeniu budżetu to nie jest PC do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 20:54, wkrotce34 napisał:

Więc na jaką kartę graficzną wymienić tą moją? Tak żeby była odpowiednia do procesora.
Polecisz jakąś?


Do twojego procesora to nada się nawet taka do 1500 zł włącznie.

Więc zdefiniuj może w jakich widełkach cenowych czegoś szukasz oraz jakiego poziomu detali oczekujesz w grach. W poprzednim poście dostałeś test GTX''a 950 - o ile celujesz w FullHD oraz detale średnio-wysokie w najnowszych grach to więcej ci nie potrzeba.

I przypomnę - sprawdź zasilacz. Wsadzenie dobrej karty graficznej przy niemarkowym zasilaczu w najlepszym razie kończy się niestabilnym komputerem. W najgorszym - jego spaleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na kartę chciałbym przeznaczyć ok 1000 zł i interesowały by mnie wymagające gry takie jak np far cry 5 i ogólnie najnowsze gry. Zależy mi na tym żeby krajobraz i grafika były po prostu dobre i fajnie by było gdyby nie muliły mi gry. Potem sprawdze jaki mam zsilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 22:17, wkrotce34 napisał:

na kartę chciałbym przeznaczyć ok 1000 zł i interesowały by mnie wymagające gry takie
jak np far cry 5 i ogólnie najnowsze gry. Zależy mi na tym żeby krajobraz i grafika
były po prostu dobre i fajnie by było gdyby nie muliły mi gry. Potem sprawdze jaki mam
zsilacz.


To tak:
Zakładając że zasilacz masz dobry:

- Jeśli w grę wchodzą używki - na Allegro za ok. 900-1000 zł dostaniesz R9 290, często wciąż z gwarancją. To zdecydowanie najszybsza karta graficzna jaką da się znaleźć w tej klasie cenowej, jest tak o dobre 30-40% wydajniejsza od kolejnej karty na liście czyli...
- R9 380 4GB (np. taka: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-380-4-gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-r938wf2-4gd-771560/)

Tu masz testy tak R9 290 jak i R9 380 w Far Cry 4 (i innych grach): http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960?page=0,10

Zakładając że zasilacz to kupa gruzu:

Wówczas twoim pierwszym krokiem jest wymiana go na SilentiumPC Supremo M1 550 (ok. 340 zł), Enduro FM1 (jakieś 360 zł) bądź Super Flower Golden Green 550 (też coś koło tego). Może też być jeszcze nieco tańszy Be Quiet L8 530 ( http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-530w-80-plus-bronze-activepfc-2xpci-e-bn181-418344/).

Co sprawia że starczy ci na R9 380 2GB lub GTX''a 960 (też znajdziesz w teście wyżej). To nadal niezłe karty choć 2GB pamięci zamiast 4 potrafią zaboleć - w niektórych tytułach typu Shadows of Mordor już sobie niektórych detali na Ultra NIE ustawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze rzecz jest taka : czy gdy mam i5 to mogę mieć kartę graficzną z AMD i jeśli tak to GTX czy AMD będzie lepsza?
Druga sprawa jest taka że mam zasilacz Whitenergy ATX 2.2 500W 120 mm wersja BOX Black Line (0735900
Trzecia sprawa jest następująca : chciałbym mieć po prostu dobrą kartę graficzną dobrze dobraną do procesora i zasilacza żeby dobrze służyła w wymagających grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 22:40, wkrotce34 napisał:

Pierwsze rzecz jest taka : czy gdy mam i5 to mogę mieć kartę graficzną z AMD i jeśli
tak to GTX czy AMD będzie lepsza?

Możesz. R9 380 jest ogółem nieco szybszy od konkurencyjnego GTX''a 960 (spójrz na test który ci dałem ostatnio! Nie wierz mi na słowo, sam oceń: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960?page=0,10). Wybór pomiędzy GTX''em 970 a R9 390 w sumie zależy od twoich osobistych preferencji - R9 390 starczy na dłużej ale to GTX 970 bardziej lubi się z niektórymi grami dzisiaj (na obu pograsz w zasadzie we wszystko na ultra detalach - ponownie, zapraszam do testu wyżej, sam oceń!).

Dnia 19.12.2015 o 22:40, wkrotce34 napisał:

Druga sprawa jest taka że mam zasilacz Whitenergy ATX 2.2 500W 120 mm wersja BOX Black
Line (0735900

O k.... To jedyny zwrot który ciśnie mi się na usta i inaczej się tego nie da określić. Nie no, nie wiem kto składał tego PC-ta ale za wsadzenie tego ścierwa powinno się tracić pracę (choć dostanie pewnie podwyżkę bo za parę miesięcy wydałbyś u niego kilka tysiaków). Powiem tak - zmieniasz to. Tu i teraz. To ci pewnego dnia wywali komputer w powietrze.
Jak mówiłem wcześniej - dobry zasilacz to wydatek okolice 300 zł jak komp ma być do grania i wsadzasz mocną kartę graficzną. Można zejść do okolic 200 jeśli chcesz oszczędzać i wiesz że twój PC energożerny nie będzie. A wiesz ile kosztuje ten "zasilacz"? 85 zł. Zero zabezpieczeń, w przypadku jakiegokolwiek zwarcia to coś spali wszystkie komponenty podłączone do niego. Ja bym się bał wsadzać to do komputera biurowego za 800 zł.

Ułatwię ci wybór i dam trzy propozycje, wszystkie są w porządku. Wymieniasz to od razu nie czekając na nic.

http://www.komputronik.pl/product/268068/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/SilentiumPC_Enduro_FM1_Gold_550W.html

www.komputronik.pl/product/134413/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/be_quiet_zasilacz_Pure_Power_L8_CM_530W.html

http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-golden-green-hx-80plus-gold-450w-sf-450p14xe-hx-621328/

Opcja pierwsza jest najdroższa ale jednocześnie oferuje 5-cio letnią gwarancję, wysoką sprawność i dobrą jakość wykonania. Wybierasz jak chcesz mieć spokój na najbliższe 5-10 lat co do zasilacza - wystarczy do każdego zestawu z pojedynczą kartą graficzną.

Druga jest nieco tańsza - tracisz w zamian dłuższą gwarancję i sprawność. To nadal dobry zasilacz ale nie na tym samym poziomie co dwa pozostałe - starczy do mocnych kart graficznych i można go śmiało używać ale jednak powątpiewam by podobnie jak pozostałe dwa rzeczywiście wytrzymał dosłownie 5-10 lat zanim nie będzie wypadało go zmienić.

Trzecia jest najtańsza ale sprawnościowo na poziomie tego pierwszego, podobnie ma też długą gwarancję. W zamian za cenę oferuje jednak tylko 450W - co oznacza że już R9 390 bym do niego nie podłączał - karty ze średniego segmentu będą jednak wciąż dobre.

Który wybrać zależy głównie od twojego portfela. Jak mówiłem - wszystkie 3 są okej.

Dnia 19.12.2015 o 22:40, wkrotce34 napisał:

Trzecia sprawa jest następująca : chciałbym mieć po prostu dobrą kartę graficzną dobrze
dobraną do procesora i zasilacza żeby dobrze służyła w wymagających grach.


Cóż, 300 zł właśnie idzie na zasilacz więc proponuję R9 380 w wersji 2GB - na więcej ci nie starczy. To dobra karta graficzna i na pewno pozwoli płynnie pograć w nowe produkcje. Nie zawsze w ultra ale wysokie detale powinny być grywalne jeszcze długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 17:36, wkrotce34 napisał:

czyli kupić lepszy zasilacz i tą kartę graficzna R9 380 i będzie ok?


Albo moglbys kupic wciaz calkiem dobry, ale uzywany zasilacz i bedziesz miec wiecej na karte z 4GB VRAM.

Np. taki: http://allegro.pl/zasilacz-corsair-tx750-80-plus-bronze-moc-gw-i5869677891.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować