Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2011 o 19:08, Fimbulvinter napisał:

Cześć. Pierwszą styczność z PlayStation miałem kilka lat temu. Od tego czasu się pewnie
dużo zmieniło i PS3 jest dużo inne od PSX. Tak w skrócie to mam kilka pytań:
1. Po tym ataku na PSN trzymacie się PS3 czy do x''a lecicie? :)

O daj spokój, pewnie znajdzie się część c*pek o słabych nerwach, która zacznie teraz wszędzie pisać, że "Sony to nie dba o nasze bezpieczeństwo, wolę teraz płacić za Xbox Live", ale tak na prawdę... zdarzyło się - kartę można wymienić, a hasła pozmieniać. Ja nie zamierzam kupować Xboxa i tym samym oddawać moich "peestrójkówych" exclusive''ów. Tym bardziej, że to właśnie X360 wymieniłem na PS3 i tak mi dobrze.

Dnia 28.04.2011 o 19:08, Fimbulvinter napisał:

2. Co może mi zaoferować PS3?

Przede wszystkim jest to konsola do GIER.
Na pewno mocne Excluesive''y (zarówno wydane jak i te, które zostały zapowiedziane), DARMOWE Playstation network (czyli również darmowy multiplayer) z całkiem niezłą zawartością, Blu-Ray... poza tym chyba to co robi każda konsola obecnej generacji czyli funkcje multimedialne (Filmy, muzyka zdjęcia i inne pierdoły).

Dnia 28.04.2011 o 19:08, Fimbulvinter napisał:

3. Czy stany gry zapisują się tak jak na PSX tzn na karcie pamięci czy na dysku?

Na dysku. Ostatnio (dla abonentów Playstation Plus+) można zapisywać "sejvy" na serverach sony.

Dnia 28.04.2011 o 19:08, Fimbulvinter napisał:

Dziękuje i pozdrawiam.



EDIT:
1) To zależy jak na to spojrzeć - to co się ostatnio wydarzyło to chyba największa "Awaria" jaką do tej pory przeżył mój sprzęt. Ogólnie przed wyłączeniem na dany okres PSN Sony o tym informuje, więc jesteś przygotowany i nie ma tragedii.
2) Szczerze mówiąc, nie spotkałem żadnego.
3) Zależy od popularności tytułu (np. w dowolnym Call of Duty ZAWSZE znajdą się chętni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem swoje bilingi z karty kredytowej (sprawdzam codziennie od czasu "awarii" PSN ale dopiero teraz coś niepokojącego się pojawiło) i zobaczyłem transakcję z datą 25.04 DRI Electronic Dublin NL na kwotę 73zł.
Ktoś coś podobnego na swoich wyciągach zauważył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie nie, nic. Ale teraz mam problem - dzwonic do banku i blokowac karte, czy ryzykowac? Nie mam wiele na koncie, mozna nazwac to drobnymi, i do tego mam karte debetowa, ktora wbrew nazwie na debet nie pozwala, wiec bardzo mi jakos by nie zaszkodzili, ale z drugiej strony hostuje serwer Minecraft dla siebie i znajomych i oplacam go wlasnie za pomoca Google Checkout, do ktorego przypisalem swoja karte. Zmiana karty troche potrwa, a nie chce zeby mi zawiesili albo nawet zlikwidowali serwer. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 23:53, Assassin93 napisał:

Na szczescie nie, nic. Ale teraz mam problem - dzwonic do banku i blokowac karte, czy
ryzykowac? Nie mam wiele na koncie, mozna nazwac to drobnymi, i do tego mam karte debetowa,
ktora wbrew nazwie na debet nie pozwala, wiec bardzo mi jakos by nie zaszkodzili, ale
z drugiej strony hostuje serwer Minecraft dla siebie i znajomych i oplacam go wlasnie
za pomoca Google Checkout, do ktorego przypisalem swoja karte. Zmiana karty troche potrwa,
a nie chce zeby mi zawiesili albo nawet zlikwidowali serwer. :/


We wtorek/środę dzwoniłem do banku żeby ich uprzedzić o możliwościu nie autoryzowanego użycia mojej karty oraz włączyć jakieś dodatkowe zabezpieczenia, tak też zrobiłem gdyż jeszcze wtedy na wyciągu nie znalazlem żadnej transakcji której sam nie dokonałem.
Dzisiaj sprawdziłem wyciąg online i sie okazało że w w/w firmie została użyta moja karta, co dziwne nie pojawiła się ta transakcja na "liście blokad" (bo tak to się zwie w moim banku), teraz trochę sobie w brode pluję że jednak jej odrazu nie zablokowałem i jednocześnie się zastanawiam czy się jakieś nowe transakcje nie pojawią skoro tej nie było na liście przez 4 dni po jej dokonaniu.
Dowiem się wszystkiego pewnie pod koniec przyszłego tygodnia gdy otrzymam nową kartę.
Na dzień dzisiejszy jestem lżejszy o 73zł, nie jest to dużo ale mimo wszystko lekki żal pozostaje bo to nie ja je wykorzystałem:)
BTW ja na swojej karcie mam limit 3000zł więc jeśli została użyta wielokrotnie a jeszcze się transakcja nie pojawiła na wyciągu to mogę być w głębokiej d**ie.
Koniec końców jeśli na Twojej karcie nie ma więcej jak 50zł to możesz sobie darować jej blokowanie, z drugiej jednak strony nie wiadomo ile dane naszych kart będą krążyły po świecie więc nie ma pewności że nie zostanie używa za miesiąc albo rok:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 14:00, Fimbulvinter napisał:

To znowu ja z nowymi pytaniami.
1. Co daje instalowanie na dysk?
2. Czy interfejs jest po polsku?


1.Jak do tej pory ja wszystkie gry musiałem instalować na PS3, także pytanie nie powinno być co daje, ale dlaczego jest to konieczne ;)
2.Owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 14:00, Fimbulvinter napisał:

To znowu ja z nowymi pytaniami.
1. Co daje instalowanie na dysk?
2. Czy interfejs jest po polsku?


1.szybsze wczytywania itp.
2.ogolne menu playstation tak, a spolszczenia gier to nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 14:00, Fimbulvinter napisał:

To znowu ja z nowymi pytaniami.
1. Co daje instalowanie na dysk?
2. Czy interfejs jest po polsku?

2. Interfejs tak, ale PS network nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytania :)
1. O co chodzi z PlayStation plus?
2. Podstawowe tytuły, w które warto zagrać?
3. Czy osiągnięcia w grach to punkciki jak w x''ie?
4. Czy do PlayStation są dołączane jakieś słuchawki? Jeżeli nie czy taki sprzęt jest drogi? Chciałbym mieć dźwięk z gry w słuchawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 18:46, Fimbulvinter napisał:

Kolejne pytania :)
1. O co chodzi z PlayStation plus?
2. Podstawowe tytuły, w które warto zagrać?
3. Czy osiągnięcia w grach to punkciki jak w x''ie?
4. Czy do PlayStation są dołączane jakieś słuchawki? Jeżeli nie czy taki sprzęt jest
drogi? Chciałbym mieć dźwięk z gry w słuchawkach.

Człowieku wiesz co to FAQ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 18:46, Fimbulvinter napisał:

Kolejne pytania :)
1. O co chodzi z PlayStation plus?
2. Podstawowe tytuły, w które warto zagrać?
3. Czy osiągnięcia w grach to punkciki jak w x''ie?
4. Czy do PlayStation są dołączane jakieś słuchawki? Jeżeli nie czy taki sprzęt jest
drogi? Chciałbym mieć dźwięk z gry w słuchawkach.


5. Kup xboxa, bo na PS3 nie zasługujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 18:46, Fimbulvinter napisał:

2. Podstawowe tytuły, w które warto zagrać?

Człowieku, po co kupujesz konsole (czy kupiłeś, nie wiem), jak nie wiesz w co masz na niej grać. Przecież przed zakupem takich dość drogich urządzeń zawsze trzeba się zastanowić PO CO MI TO W OGÓLE. Masz serwisy, które pokazują średnie z zebranych ocen jak metacritic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2011 o 18:53, kulfonito napisał:

5. Kup xboxa, bo na PS3 nie zasługujesz.


Nie zaczynajmy kolejnej wojny. Posiadana konsola nie świadczy w żaden sposób o danej osobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 18:53, kulfonito napisał:

5. Kup xboxa, bo na PS3 nie zasługujesz.

Co za bzdurny komentarz, jak nie masz nic istotnego do powiedzenia to może lepiej nic nie pisz. Od kiedy to na PS3 trzeba zasłużyć? Myślałem że wystarczy mieć 1000 zł i iść do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 19:48, knopfler napisał:

> 5. Kup xboxa, bo na PS3 nie zasługujesz.
Co za bzdurny komentarz, jak nie masz nic istotnego do powiedzenia to może lepiej nic
nie pisz. Od kiedy to na PS3 trzeba zasłużyć? Myślałem że wystarczy mieć 1000 zł i iść
do sklepu.


Ty najwidoczniej też nie zasługujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować