PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2007 o 17:15, czaja24 napisał:

> Witam, mam pytanko:
> mam w chacie internet przez kablówkę, podłączony przez modem do kompa stacjonarnego. Niedawno

> brat wszedł w posiadanie laptopa, do którego też chciałbym podłączyć neta, ale nie przez
kabel,
> routery itp. Wiem, że jest coś takiego jak karta wi-fi, dzięki której w jakiejśtam odległości

> (czyli w domu) jest zasięg netu. Czy mam rozumieć, że wystarczy mi kupić np. coś takiego

> (tu z USB - http://www.znak.pl/index.php?cid=18&scid=1544&prid=ubksUSB+PenhorNETlight)

> za marne 50 zł, coś poustawiać (no właśnie, co? - tu proszę o pomoc) i będzie cacy net
na laptopie?
powinno się udać pod warunkiem że masz usługi iis w windows ale pamiętaj że wtedy musiałbyś
mieć non stop dwa kompy włączone znacznie prostszym rozwiązaniem byłby router wifi wtedy masz
sieć na dowolnym kompie bez włączania drugiego. Aha przy routerze modem do kablówki MUSI być
podłączany do karty sieciowej http://pcmagnum.pl/product_info.php?cPath=34_52&products_id=445
np coś takiego


ja mam w domu kompa domowego, laptopa i neiostrade. Kupilem sobiie router z wifi w celu rozdzilenia sygnalu bezprewodowo. laptopa skladalem na czesci i sobie kupilem wewnetrzna wifi i do kompa domowego wifi na usb i wszytsko smiga super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 17:42, Vanmati napisał:

Mam problem,jak nie korzystam z kompa jakies 15 minut to sie wylacza sprawdzalem w opcjach
zasilania i nic tam niema pomożcie



a moze Ci sie przegrzewa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napewno nie bo ostatnio bylem w sklepie kompiuterowym i mi sie plyta spalila wymienilem i dorzucilem dwa dodatkowe wentylatorki i wogole komp jest zimny tam z tyłu na obudowie wiec na pewno sie nie przegrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 17:45, Vanmati napisał:

napewno nie bo ostatnio bylem w sklepie kompiuterowym i mi sie plyta spalila wymienilem i dorzucilem
dwa dodatkowe wentylatorki i wogole komp jest zimny tam z tyłu na obudowie wiec na pewno sie
nie przegrzewa


ale napisales ze jak nie korzytsasz z kompa, aco sie dzieje jak korzystasz przez pare godzin. wylancza suie czy nie bo jezeli nie to przeinstaluj sobie winde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 17:56, Vanmati napisał:

dzieki za pomoc!



pewnie. bo jezlei ci sie to zdaza za kazdym razem po 15min to znaczy ze komp przechodzi wstan spoczynku lub uspienia i cio sie tak dziej to jest to pewne ze to ssytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, gdzie pisać i pomyślałem, że to najodpowiedniejszy temat: Otóż mam laptopa, który ma wyjście VGA i telewizor z HD LCD, który też ma tzw. PC, czyli też VGA... Zakupiłem dziś kabel VGA i podłączyłem Laptopa z TV, lecz na TV pojawił mi się napis "Poza Zasięgiem" (wcześniej: brak sygnału)... Próbowałem coś w właściwościach ustawić na laptopie i tam niby jest monitor "2", ale jedyne co mi się udało zrobić to pasek, który przeleciał przez TV - zero obrazu, czarny ekran... Był bym ogromnie wdzięczny za pomoc (sądzę, że to wszystko na laptopie jakoś trzeba skonfigurować, tylko nie wiem jak...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 18:16, syriusz.b napisał:

Nie wiedziałem, gdzie pisać i pomyślałem, że to najodpowiedniejszy temat: Otóż mam laptopa,
który ma wyjście VGA i telewizor z HD LCD, który też ma tzw. PC, czyli też VGA... Zakupiłem
dziś kabel VGA i podłączyłem Laptopa z TV, lecz na TV pojawił mi się napis "Poza Zasięgiem"
(wcześniej: brak sygnału)... Próbowałem coś w właściwościach ustawić na laptopie i tam niby
jest monitor "2", ale jedyne co mi się udało zrobić to pasek, który przeleciał przez TV - zero
obrazu, czarny ekran... Był bym ogromnie wdzięczny za pomoc (sądzę, że to wszystko na laptopie
jakoś trzeba skonfigurować, tylko nie wiem jak...)



w ustawieniach karty grficznej w trybie ytv ustawia sie mozliwe ze na laptiopie masz wieksza rozdzielczosc ustawiona niz tv moze obsluzyc. Dlatego tam musisz poszperac i poszukac zeby znalezc rozdzielczosc. tam wszytsko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, podczas gdy chce włączyc gre Instinct pojawia sie czarny ekran i za chwil napis out of range który wyświetla u mnie monitor wtedy gdy jest za duza rozdzielczosc ale w tej grze nic nie zmieniałem i zmienic nie moge prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką temperatur e powinien mieć Intel C2D e6300 z fabrycznym wentylatorem niepodkręcony przy wzmożonej pracy. Chodzi mi o to, ze w biosie ustawione mam włączanie alarmu gdy temperatura wzrosnie powyzej 60 stopni C. Przy uruchomieniu kompa i wejsciu w bios temperatura procesora wynosi 42. Jednak gdy gram w GW zaczyna mi sie włączać alarm. Sprawdziłem speedfanem temperature w czasie gry i wynosiła 70 stopni !!!!!!!! Co moze być nie tak. Może trafiłem na wadliwy egzemplaż. w GW gram już od 3 miesiecy na tej samej konfiguracji sprzętowej i nic mi się wczesniej nie działo. Może trzeba zaniesć komp do serwisu, albo zareklamować procesor??? Co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 22:55, BuuBuu napisał:

Jaką temperatur e powinien mieć Intel C2D e6300 z fabrycznym wentylatorem niepodkręcony przy
wzmożonej pracy. Chodzi mi o to, ze w biosie ustawione mam włączanie alarmu gdy temperatura
wzrosnie powyzej 60 stopni C. Przy uruchomieniu kompa i wejsciu w bios temperatura procesora
wynosi 42. Jednak gdy gram w GW zaczyna mi sie włączać alarm. Sprawdziłem speedfanem temperature
w czasie gry i wynosiła 70 stopni !!!!!!!! Co moze być nie tak. Może trafiłem na wadliwy egzemplaż.
w GW gram już od 3 miesiecy na tej samej konfiguracji sprzętowej i nic mi się wczesniej nie
działo. Może trzeba zaniesć komp do serwisu, albo zareklamować procesor??? Co o tym sądzicie??



ja mam C2Duo 6300 od listopada i nic mi sie nie dzieje. kupilem sobie nie dawno Scythe invinity i zalozylem go na procka i potem podkrecilem . Domsylnie mam go ustawionego na 2800mhz i mam temperarture w windzie 46 stopni jak gram ma 57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem,od pewnego czasu kiedy prubuje wlączyc winampa albo jakis inny program to wyskakuje mi komunikat "Wystąpił problem z aplikacją Winamp i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."
i program sie nie włącza

dzięki za pomoc

20070730232122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 23:21, Malinowski123 napisał:

Mam problem z kompem,od pewnego czasu kiedy prubuje wlączyc winampa albo jakis inny program
to wyskakuje mi komunikat "Wystąpił problem z aplikacją Winamp i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy
za kłopoty."


Bardzo prawdopodobne, że twój dysk twardy został zainfekowany przez jeden z wirusów niszczących pliki wykonalne - sam takie coś kiedyś miałem i chyba niestety nie ma innego wyjścia niż reinstall (tymbardziej, że wirus ten rozprzestrzenia się w mgnieniu oka). Sprawdź jakie są rozmiary tych plików (np winamp.exe) i jeżeli są bardzo niewielkie i nie widać ikonki to niestety - przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 17:26, MLODY2K6 napisał:

ja mam w domu kompa domowego, laptopa i neiostrade. Kupilem sobiie router z wifi w celu rozdzilenia
sygnalu bezprewodowo. laptopa skladalem na czesci i sobie kupilem wewnetrzna wifi i do kompa
domowego wifi na usb i wszytsko smiga super

no przecie o tym pisałem;) gdyby zrobił tak jak chciał to by musiał miec non stop jeden mieć komp włączony z serwerem IIS żeby na drugim mieć sygnał ewentualnie sieć adhoc ale nie jestem pewien czy to pójdzie wtedy internet. Ale router to super sprawa A tak na marginesie to jaki masz? I jak zasięg się kształtuje w pomieszczeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 17:42, Vanmati napisał:

Mam problem,jak nie korzystam z kompa jakies 15 minut to sie wylacza sprawdzalem w opcjach
zasilania i nic tam niema pomożcie

może się przegrzewa proc albo zasilacz (jesli ma zabezpieczenie termiczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za spam
1 sprawdź czy wentyle które masz są sprawne
2 niepotrzebnie otwarte zaślepki w obudowie zakłucają prawidłową cyrkulację powietrza
3 sprawdź mocowanie radiatora na procesorze
4 sprawdź pastę na procesorze
5 Wentylator boczny umieszczany na lewej ściance obudowy (patrząc z przodu) bez specjalnego tunelu powietrznego zamiast pomagać najczęściej szkodzi bo tak naprawdę bardziej rozgania ciepłe powietrze po obudowie niż wciąga zimne i przeszkadza w pracy innym wentylom
6 Najlepiej zmień pastę na porządną np Zalman ZTG1 lub ArcticSilver lub arcticcooling (proste w aplikacji i dość wydajne szczególnie zalman)
7 Nie trzymaj kompa w szafce;) też człowiek i lubi wolność, a jak coś żyje to oddychać musi komputer też więc daj mu luzu troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 07:02, czaja24 napisał:

> ja mam w domu kompa domowego, laptopa i neiostrade. Kupilem sobiie router z wifi w celu
rozdzilenia
> sygnalu bezprewodowo. laptopa skladalem na czesci i sobie kupilem wewnetrzna wifi i do
kompa
> domowego wifi na usb i wszytsko smiga super
no przecie o tym pisałem;) gdyby zrobił tak jak chciał to by musiał miec non stop jeden mieć
komp włączony z serwerem IIS żeby na drugim mieć sygnał ewentualnie sieć adhoc ale nie jestem
pewien czy to pójdzie wtedy internet. Ale router to super sprawa A tak na marginesie to jaki
masz? I jak zasięg się kształtuje w pomieszczeniach


slcuchaj ja mam AIR LIFE TURBO-G ADSL 2/2+ ROUTER model WT-20000ARM. Stoin na dole w korytarzu i tak do sypialni jest jakies 25 metrow i w niej jest zasieg przez 2 sciany do mnie na gore przez groby strop jest zasieg a jak wyjde przed dom pod brame do ktorej mam 40 metrow od samego domu to lapie sygnal. Teraz bede podlanczal sasiada wiec musze isc z laptopem swoim zobaczy czy bedzie mial zasieg jak bedzie jakis kiepski to do routera zamontuje wieksza antene, bo acces pointa nie mam zamiaru stawiac. Ogólem routerek jest zajebosty. Do swojego domowego kompa dokupilem tylko wifke na usb EDIMAXA i jest naprawde rewelacyjna wszedzie gdzie bym nie byl laczy sie na 54mbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się