PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2008 o 22:50, Tokix napisał:

Tak istnieje taka możliwość - za pomocą WI-Fi.
Ale tylko w określonym zasięgu...(czyt. Twoje mieszkanie ew. okolice osiedla).

Tylko laptop nie posiada Wi-Fi chyba :]
Można gdzieś to sprawdzić w laptopie bo szczerze mówiąc laptop dostałem goły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba stary model jakiś otrzymałeś...
Nie wiem czy dokładnie tak to działa, ale chyba po prostu wystarczy zainstalować odbiornik WI FI od modemu w złączu USB. ( wygląda to jak pamięć przenośna pen-drive ).
W przypadku modemu lifebox''a z TP, był załączony taki odbiornik, i cały czas działa w laptopie bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 23:05, Tokix napisał:

No więc chyba stary model jakiś otrzymałeś...
Nie wiem czy dokładnie tak to działa, ale chyba po prostu wystarczy zainstalować odbiornik
WI FI od modemu w złączu USB. ( wygląda to jak pamięć przenośna pen-drive ).
W przypadku modemu lifebox''a z TP, był załączony taki odbiornik, i cały czas działa
w laptopie bez problemów.

Router Wi-Fi podłączam od modemu z kablówki a laptop spróbuje nawiązać połączenie jest cacy, ale jest jakaś możliwość sprawdzenia czy laptop posiada Wi-Fi szczerze to parametry ma niezłe jak na laptopa tzn z tych starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 23:10, Tokix napisał:

Mógłbyś podać jego numery ? Tj. Producent i model.
Bardzo by to ułatwiło, jak i rozwiało wszelkie wątpliwości ; )

No to tak ICom Model: D43ES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 23:08, Carl92 napisał:

ale jest jakaś możliwość sprawdzenia czy laptop posiada Wi-Fi

Wylacz lapka i obrocz do gory nogami. Jesli sa naklejki to szukaj czy na jakiejs nie ma napisane ''WiFi''. Jesli na zadnej takiej informacji nie ma, to szukaj po bokach czy nie ma jakichs przelacznikow - przewaznie w laptopach jest mozliwosc sprzetowego (wlasnie przelacznikiem) wylaczania i wlaczania WiFi ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 23:08, Carl92 napisał:

Router Wi-Fi podłączam od modemu z kablówki a laptop spróbuje nawiązać połączenie jest
cacy, ale jest jakaś możliwość sprawdzenia czy laptop posiada Wi-Fi szczerze to parametry
ma niezłe jak na laptopa tzn z tych starszych.


Najłatwiej to by było wejść w menedżer urządzeń i sprawdzić czy jest karta wifi - WLAN (pod karty sieciowe), najczęściej jest to Broadcom 802.11b/g.
Możesz też poszukać na obudowie kontrolki od WIFI, przy ledzie jest też zwykle ikonka wifi - antenka z rozchodzącymi się po boku falami. Albo poszukać przełącznika do włączania raidia karty wifi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 02:43, Latniak napisał:

Najłatwiej to by było wejść w menedżer urządzeń i sprawdzić czy jest karta wifi - WLAN
(pod karty sieciowe), najczęściej jest to Broadcom 802.11b/g.
Możesz też poszukać na obudowie kontrolki od WIFI, przy ledzie jest też zwykle ikonka
wifi - antenka z rozchodzącymi się po boku falami. Albo poszukać przełącznika do włączania
raidia karty wifi.

A jest taka możliwość kupienia zewnętrznej anteny Wi-Fi patrzałem w cenie tak ok. 50zł czy będzie działało w laptopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 16:11, Carl92 napisał:

A jest taka możliwość kupienia zewnętrznej anteny Wi-Fi patrzałem w cenie tak ok. 50zł
czy będzie działało w laptopie?


Pewnie chodzi o zewnętrzną karę sieciową wifi, np na USB. Oczywiście skoro to jest na USB, to będzie chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 pytanie do Was może coś będziecie wiedzieć w tym temacie ;]

Pytanie dotyczy tych danych:
http://img65.imageshack.us/img65/7514/18218405iq5.jpg

Czy to prawidłowo że aż tyle ramu jest przydzielone karcie graficznej? (mam 4GB System operacyjny to Vista 64bit)
Czy jest on przydzielony "na stałe" (ciągle zajęty dla innych aplikacji)? A jeśli nie to dlaczego podsumowując ilość ramu używaną przez aplikacje w spisie Menadżera Zadań Windows ilość ta, jest dużo mniejsza niż pamięć ram zajęta wyświetlana w takim programie jak Everest ?? :| (w menadżerze około 900MB a w everescie aż 2GB?!)

http://img231.imageshack.us/img231/2764/42800875lj6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wszystko jest OK. W BIOSie musisz włączyć (lub wyłączyć - nie pamiętam dokładnie) funkcję MEMORY REMAP FEATURE. Dopiero wtedy system będzie wykazywał pełne 4GB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 14:34, mrosi napisał:

/.../

Wszystko jest OK. W BIOSie musisz włączyć (lub wyłączyć - nie pamiętam dokładnie) funkcję
MEMORY REMAP FEATURE. Dopiero wtedy system będzie wykazywał pełne 4GB pamięci.


ale ta opcja jest po to żeby BIOS wykrywał te 4GB ram... z tego co poczytałem i bios mi wykrywa 4GB inaczej w everest nie byłoby napisane 4GB ram ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma pytanie czy te napięcia wskazują na to ze zasilacz nie wyrabia?? Jak tak to prosiłbym o rade na jaki wymienic.

VCORE: 1,30V
+3.3V: 3,30V
+5v: 5,03V
+12V: 11.13V
-12V: 3.44V
-5V: 5.11V
+5VSB: 5,48V
VBAT: 0,51V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 19:22, Kamil.sk napisał:

+12V: 11.13V


To jest za niskie, u mnie przy ok 11,5V na takiej linii to komputer się restartował. Zasilacz najlepiej wymienić na inny o tej samej mocy, ewentualnie podaj jaki masz komputer to się coś dobierze. Bierz sprawdzone markowe jak Cheiftec, Modecom, Corsair. Odradzam Deer, Codegen i inne tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę, że jeśli sprawdzałeś za pomocą programu to na 100% są tu jakieś błędy pomiarowe. Najlepiej zmierz miernikiem. Przy okazji podaj także markę zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 18:54, Vanmati napisał:

Orthos ma taką opcję,Orthos Stress Prime 2004 tylo musisz ją wybrac z rozwijalnego menu


ten program zabiera mi po 15MB ramu (musiałbym z jakieś 200 razy go odpalić) obawiam się że nie do tego służy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 19:56, Konrad162 napisał:

o odrazu jak jesteśmy przy napięciach to tak troche więcej niż 12 tj
+12 V 12.45 V

Tolerancja wynosi +/-5%, a więc w tym wypadku 0,6V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się