• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
LINX21

KARTA GRAFICZNA ZWOLNIŁA !!! Dlaczego??????

Pytanie

Mam pewien problem z moim GF 7800GT. Po formacie komputera karta chodziła bardzo szybko. Na full detalach i rozdziałce grałem w nowe gry. Ale po pewnym czasie karta nagle zwolniła. Mój konfig:
Athlon 64 3200+, GF 7800GT, 1024 DDR RAM, WesternDigital 40GB ATA, Gigabyte GA-K8N-SLI, zasilacz Fortron 400W, wentylator na procka Arctic Freezer 64 Pro!!! Prosze o pomoc!!! Działo się tak też na starej karcie. Stopniowo zwalniała!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 14.10.2006 o 19:37, BiShopKF napisał:

Na jakiej dokładnie podstawie stwierdzasz, że to konkretnie karta zwalnia ???


Na podstawie samych gier. Liczba klatek spadła!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 19:42, LINX21 napisał:

Na podstawie samych gier. Liczba klatek spadła!!!


To żaden dowód, może masz dużo programów uruchomionych w tle, może wirus. Jest dużo przyczyn i to nie koniecznie karta musiała zwolnić a np jakiś program obciąża mocno procesor bynajmniej nie karty graf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 19:44, Nufiko napisał:

> Na podstawie samych gier. Liczba klatek spadła!!!

To żaden dowód, może masz dużo programów uruchomionych w tle, może wirus. Jest dużo przyczyn
i to nie koniecznie karta musiała zwolnić a np jakiś program obciąża mocno procesor bynajmniej
nie karty graf.


Możliwe. Nawet bardzo ale jaki program z takich podstawowych może obciązyć mi tak procek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Naciskasz Ctrl + Alt + Del dajesz zakładkę "Procesy" i patrzysz ile która aplikacja zajmuje RAMu i jak mocno obciąża procesor. Prawdopodobnie to tam odnajdziesz problem, bo karty graficzne nie mają zwyczaju zwalniac (no chyba że oczywiście przy coraz nowszych grach ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 19:46, LINX21 napisał:

Możliwe. Nawet bardzo ale jaki program z takich podstawowych może obciązyć mi tak procek??


Najszybciej antywirus, pozatym im więcej instalujesz programów tym bardziej fragmentujesz dysk co też może być jedną z przyczyn (na to pomaga defragmentacja). Poza tym wirusy mogą bardzo mocno obciążyć kompuer. W autostarcie często umieszczają się aplikacje takie jak quicktime, java, gadu-gadu, nawet winamp. Jeśli nagromadzi się ich wystarczająco duzo to też mogą mieć znaczny wpływ na szybkość działania koomputera. Poza tym w obecnych czasach to właśnie procesor jest najwolniejszą częścią nowego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 19:51, Nufiko napisał:

> Możliwe. Nawet bardzo ale jaki program z takich podstawowych może obciązyć mi tak procek??


Najszybciej antywirus, pozatym im więcej instalujesz programów tym bardziej fragmentujesz dysk
co też może być jedną z przyczyn (na to pomaga defragmentacja). Poza tym wirusy mogą bardzo
mocno obciążyć kompuer. W autostarcie często umieszczają się aplikacje takie jak quicktime,
java, gadu-gadu, nawet winamp. Jeśli nagromadzi się ich wystarczająco duzo to też mogą mieć
znaczny wpływ na szybkość działania koomputera. Poza tym w obecnych czasach to właśnie procesor
jest najwolniejszą częścią nowego komputera.



zwolnij miejsce na dysku systemowym...i jednak sprawdź antywira i ewentualnie firewalla(np.outpost ingeruje w pracę programów i zmiany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować