tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2010 o 11:45, Prateorian napisał:

Witam , mam zamiar kupić sobie kostkę (piecyk ma słaby przester). Co sądzicie o Marshall''u
JH1 Jackhamme''rze?

Nie miałem z tymi kostkami żadnego kontaktu, ale osobiście mogę polecić BOSS DS-1, DS-2, oraz Behringer WD300, który o dziwo świetnie bzrmzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 15:11, xmarqinaxnellx napisał:

> Dopiero zaczynam.

Dnia 10.01.2010 o 15:11, xmarqinaxnellx napisał:

Bastian28 - raczej nie ma sensu, jak już ma elektryka;D Po co drugi raz kasę wydawać.
Wzmak może i droższy, ale teraz już to niema za bardzo wyboru;P


Chyba że ;] Myślałem że ma dopiero kupić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 14:08, jcl99 napisał:

Dopiero zaczynam.

A ja mimo wszystko poleciłbym granie każdego utworu jaki ci sie spodoba. Tymczasowo może nie będzie jak w oryginale z przesterem, ale zawsze grasz tą sama melodię i oczywiście ćwiczysz cos co znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 20:19, Vernio napisał:

Zastanawia mnie Line 6 POD v2.0. Dla nie wiedzących, co to link:
http://tinyurl.com/y8q6obq

Wystarczą zwykłe głośniki do komputera do tego?;>


Fakt trochę głupio kupować takie sprzęt, bez jakiegokolwiek pieca. Nie wykorzystasz praktycznie wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 20:19, Vernio napisał:

Zastanawia mnie Line 6 POD v2.0. Dla nie wiedzących, co to link:
http://tinyurl.com/y8q6obq

Wystarczą zwykłe głośniki do komputera do tego?;>

To tak zwany preamp - czyli teoretycznie tak, ale praktycznie... nie miało by to żadnego sensu. Ja kupiłem swojego POD''a dla kilku celów - dla grania na słuchawkach, dla dobrego brzmienia, dla możliwości nagrywania gitary bez użycia pieca, oraz dla tego, iż idąc grać do kumpla nie muszę brać całego pieca tylko wpinam poda w jego nagłośnienie i tyle kłopotu. Ale co do twojego pytania - nie ma to sensu, bo brzmienie gitary, nawet na najlepszych głośnikach, będzie gorsze niż na piecu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 20:19, Vernio napisał:

Wystarczą zwykłe głośniki do komputera do tego?;>


Po pierwsze bedziesz potrzebowal w miare mocne glosniki, zeby cos bylo slychac (nie wiem czemu tak jest). Po drugie jakosc bedzie taka sobie, na cleanie bedzie znosnie, z efektami juz niekoniecznie. Ale jesli masz jakies dobre wieze w domu, do nich moglbys sie probowac podlaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 17:17, kuba9876543210 napisał:

> Wystarczą zwykłe głośniki do komputera do tego?;>

Po pierwsze bedziesz potrzebowal w miare mocne glosniki, zeby cos bylo slychac (nie wiem
czemu tak jest). Po drugie jakosc bedzie taka sobie, na cleanie bedzie znosnie, z efektami
juz niekoniecznie. Ale jesli masz jakies dobre wieze w domu, do nich moglbys sie probowac
podlaczyc.


Słychać cicho dlatego że gitara ma inną impedancję ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile odpowiedzi.O_o Gra ze słuchawkami? Nie był by to zły, pomysł. Rodzina by była szczęśliwa, ale daruję sobie jednak ten pomysł, bo wieczna gra na słuchawkach mi nie odpowiada, a stworzenie fajnego sprzętu z PODem to duży wydatek. Może w przyszłym życiu:D

Hmm. Czy za 500-700zł można dostać już jakiś używany wzmacniacz lampowy? Albo tranzystorowo-lampowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 19:44, Vernio napisał:

Hmm. Czy za 500-700zł można dostać już jakiś używany wzmacniacz lampowy? Albo tranzystorowo-lampowy?


Za jakies 700zl sa 5-watowe lampowe piece, ale niestety sa bardzo okrojone co do mozliwosci - np. posiadaja tylko 2 potencjonometry i tu przydalby sie POD ;)
Ale w cenie, ktorej podales mozesz szukac wlasnie wzmacniaczy hybrydowych (przedwzmacniacz lampowy, a koncowka mocy tranzystorowa albo cyfrowa, jesli sie nie myle) np. Vox (AD) 15 VT albo Marshall Valvestate (VS) 15(R) czy 8020,8040.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 20:19, Vernio napisał:

Zastanawia mnie Line 6 POD v2.0. Dla nie wiedzących, co to link:
http://tinyurl.com/y8q6obq

Wystarczą zwykłe głośniki do komputera do tego?;>


jak dla mnie mimo wszytko jest najlepiej osobno kupować kostki, bo POD ma w sobie tego za dużo, fak jest naprawdę dobry, ale już niekoniecznie najlepszy do wszystkiego, czasami lepiej wydać trochę więcej na dajmy na to 3 porządne efekty + jakąż Cry Baby Dunlopa za około 2k całość i ma się porządny sprzęt, a jak nie ma się takiej możliwości to i tak chyba jest lepiej kupić pojedyncze efekty a na początek przester w piecu starczyć powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 20:58, Raziel93 napisał:

Witam, mam pytanie do gramowiczów. Otóż od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu
7-strunowej gitary. Zupełnie przypadkiem znalazłem polską firmę Pas, która mnie zachwyciła
modelem 7R7 Baritone: http://www.pasguitars.com/index.php?a=custom&model=custom41

Pytanie tylko, czy się opłaca?


Ciekawe czy ktoś z tego forum miał do czynienia z polskimi gitarami ;]
W sumie sam się chętnie do pytania przyłącze, może kiedyś wesprę "rodzimy" biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:04, Doktor93 napisał:

Ciekawe czy ktoś z tego forum miał do czynienia z polskimi gitarami ;]
W sumie sam się chętnie do pytania przyłącze, może kiedyś wesprę "rodzimy" biznes.


Ja mam aktualnie polską gitarę od lutnika Bilińskiego, zawodowe wiosło. Dlatego 7-strunowca też bym wolał made in Poland ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:07, Jim_Pietreszcz napisał:

Ja mam aktualnie polską gitarę od lutnika Bilińskiego, zawodowe wiosło. Dlatego 7-strunowca
też bym wolał made in Poland ;]


Drugie twoje konto? ;] No nie powiem, że jakiś lutniczy wyrób marzy mi się od jakiegoś czasu. Ale jeszcze nie pora. A znasz może jakieś inne polskie firmy niż Pas czy Ran Guitars (zrobiła gitarę dla Petera)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:15, Doktor93 napisał:

Drugie twoje konto? ;] No nie powiem, że jakiś lutniczy wyrób marzy mi się od jakiegoś
czasu. Ale jeszcze nie pora. A znasz może jakieś inne polskie firmy niż Pas czy Ran Guitars
(zrobiła gitarę dla Petera)?


Pozwolę sobię wtrącić - Mayo ( chyba ) też robi customowe wiosełka. No i oczywiście zostaje Witkowski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:15, Doktor93 napisał:

Drugie twoje konto? ;] No nie powiem, że jakiś lutniczy wyrób marzy mi się od jakiegoś
czasu. Ale jeszcze nie pora. A znasz może jakieś inne polskie firmy niż Pas czy Ran Guitars
(zrobiła gitarę dla Petera)?

Dopiero przed chwilą skorzystałem z jednorazowej opcji zmiany nicku ;] a poza Ran i Pas to... Mayones mają dobre wiosła na sprzedaż, a znajomy gitarzysta ma sprzęt firmy Fernandes (chociaż to nie wiem czy polskie), ale do rocka z elementami bluesa jest jak znalazł :D

@luq - fakt, Mayones robią customy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:18, Jim_Pietreszcz napisał:

Dopiero przed chwilą skorzystałem z jednorazowej opcji zmiany nicku ;] a poza Ran i Pas
to... Mayones mają dobre wiosła na sprzedaż, a znajomy gitarzysta ma sprzed firmy Fernandes
(chociaż to nie wiem czy polskie), ale do rocka z elementami bluesa jest jak znalazł
:D

yhm... Dobra, dzięki popatrzę. A ty lepiej popytaj na specjalistycznym forum. Tam pewnie coś się będą orientować.

luq też dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się