Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Legalny Windows bez potrzeby reinstalacji

86 postów w tym temacie

A prawda i tak jest po środku.

Primo: piractwo jest okradaniem kogoś z owoców jego pracy, dlatego kupuje oryginalne gry, o ile dema mi sie spodobają, ale nie zapłace pieniedzy za coś co mi sie nie podoba i uważam to za gniot.

i tu dochodzimy do secundo: windows to gniot, ale muszę go kupić bo inaczej nie pogram\pokorzystam z innych programów które uważałem za warte swej ceny i za które zapłaciłem. Za windowsa też niestety musiałem. I tu jest sedno MUSIAŁEM a nie CHCIAŁEM. Pisze też o tym, bo jestem z Jastrzębia gdzie od kilku tygodni trwa nagonka na ludzi, gliny wpadają do domów zabierają kompy, często właśnie uciułane dla 8 letniej pociechy za ostatnie grosze. Ale i tu jest haczyk. nasi panowie pożal sie boże policjanci nie wpadli na pomysł sprawdzania urzędów, a każdy wie ze skarbówka i urząd miasta ma połowe nielegalnych kopii, podobnie jak większość biur poselskich i połowa małych i średnich firm i sklepów , ale po co robić kolegom na złość lepiej pognębić tych którzy i tak już nic nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 10:56, Novrad napisał:

jestem z Jastrzębia gdzie od kilku tygodni trwa nagonka na ludzi, gliny wpadają do domów zabierają kompy, często
właśnie uciułane dla 8 letniej pociechy za ostatnie grosze.

Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Chyba coś koloryzuesz? Może to jest jakaś akcja wymierzona przeciwko piratom oprogramowania?
Bo wpadanie do prywatnego domu bez nakazu prokuratorskiego i rekwirowanie komputerów nie bardzo sobie wyobrażam. A jeśli jest nakaz, to musiał być jakiś inny powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda o tych nalotach na zwykłych użytkowników. Trwa w całej Polsce. Słyszłałem od kolegi o ciekawym przypadku w okolicach Stalowej Woli gdzie do domu wpadało trzech kafarów, machało jakimiś papierami, kazało wyłączać telefony i zabierali się za sprawdzanie kompa. Owi osobnicy odstępowali od tego po uiszczeniu opłaty za nielegalne oprogramowanie na kompie. A teraz prawdziwi policjanci mają problem ze sprawą. Z jednej strony nielegalne oprogramowanie, z drugiej piraci zostali okradzeni przez blizej niezidentyfikowane osoby podające się za policję. Ktoś wykorzystał sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam oryginalnych programów, a mimo to w czwartek wpadło mi do domu 3 panów o wspólnym IQ ze 30 i traktowali jak bandytę, mają ogólny nakaz prokuratora, i zasłaniają sie podejrzeniem popełnienia przestępstwa, tyle że wedle nich sam fakt posiadani kompa czyni cie potencjalnym złodziejem, czemu wiec nie wsiądą na przykład na posiadaczy aut, przecież wedle tego samego schematu powinno sie podejrzewać że łamią prawo drogowe, jeśli to jest państwo prawa to ja jestem za powrotem totalitaryzmu.
A co do ukoloryzowywania, był o naszym miasteczku artykuł między innymi na onecie, w nim podano ze skoszono około 100 komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie zę w dwuch postach, vista nie będzie gratis, tylko upgrade z promocyjnego XP na nią będzie kosztował 49 dolców, a do tego M$ już zapewnił sobie prawo wycofania sie z tej oferty w każdej chwili i bez podania powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować