Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Irlandczycy za PS3

30 postów w tym temacie

Uważam za błędne stwierdzenie, że to, co się dobrze sprzedaje nie jest wypierane.

Przykłady:
- Stara seria mercury - kolumny firmy Tannoy - najlepsze w swojej cenie, najbardziej pożądane w tym przedziale cenowym, a zaprzestali ich produkcje.
- Odtwarzacze mp3 iriver - seria craft - najlepsze odtwarzacze mp3 z pamięcią flashową. W sensie najlepszy stosunek cena/jakość/funkcjonalność. Status: Zaprzestali produkcję.

I wszelkie przejścia z generacji na generacje. Postęp technologiczny nakręca rynek, nie popyt na dany towar. To ten postęp stwarza popyt. I dlatego wszystko co stare, będzie wypierane, prędzej, czy później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 19:26, neozeus napisał:

Uważam za błędne stwierdzenie, że to, co się dobrze sprzedaje nie jest wypierane.

Tyle, że rynek filmowy to trochę inna para kaloszy;)
Studia filmowe nie zarabiają na sprzedaży sprzętu, więc nie zależy im na szybkim przejściu w HD, a DVD będą wspierać tak długo jak będą z tego zyski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że nie brakuje ludzi, którzy zakupują filmy na DVD wyłącznie po to, aby obejrzeć daną produkcję w lepszej jakości w stosunku do VHS. Więc czy aby na pewno nie zarabiają na tym? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 20:28, neozeus napisał:

Zdaje się, że nie brakuje ludzi, którzy zakupują filmy na DVD wyłącznie po to, aby obejrzeć
daną produkcję w lepszej jakości w stosunku do VHS. Więc czy aby na pewno nie zarabiają na
tym? :)

Masz na myśli klasyki w odświeżonych wersjach na DVD?
Cóż nie popadajmy w skrajności nie sądzę, żeby wiele osób interesowały takie wydania, nie wspominając o ilości kinomaniaków, którzy mają tą samą wersje jednego filmu na kilku różnych nośnikach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2007 o 17:56, Benitokks napisał:

a skoro już koniecznie
chcesz porównywać konwersję to proponuje porównać dla odmiany grę pisaną na PS3 i przenoszoną
na X0, np. Virtua Tenis: X0-720p, PS3-1080p i lepsze tekstury... PS3 jest mocniejsze od X0


PS3 wcale nie jest mocniejsze od 360, porównując procesory w obu konsolach to The Cell oferuje wydajność 218 GFLOPS a xbox tylko 115 GFLOPS, ale procek xbox-a jest znacznie łatwiej programowalny. Natomiast układ graficzny w konsoli Microsoftu ( 192 operacje shader w cyklu zegara) jest wydajniejszy od RSX-a z PS3( 136,8 operacji shader), dodatkowym atutem układu graficznego w xboxie jest połączona archiotektura jednostek shader. W praktyce oznacza to że xbox może zrobić więcej (lepsze efekty), szybciej i łatwiej. Kolejnym atutem x-a jest bufor wbudowany w kość graficzną, który przechowuje fragmenty obrazu. W PS3 ten bufor jest wydzielony z ramu dla RSX-a, w efekcie gpu x-a może robić różne rzeczy w locie a w PS3 to takie proste nie jest, efekt bedzie ten sam ale PS3 musi się więcej napocić. Jeśli chodzi o pamięć ram to jest podobnie dla gier w 360 dostępne jest 480 MB a w PS3 tylko 416 z czego tylko niewielka część jest dostępna dla RSX-a. Deweloperzy już nażekają po cichu na zbyt mało ramu w PS3 ( Ubisoft przy konwertowaniu Rainbow Six: Vegas ). W przyszłości moze okazać się że w tej samej grze na obie konsole tekstury w wersji na PS3 będą słabsze ( Call of Duty 3 pierwsza jaskółka ), a tego nie da się przeskoczyć mocą The Cell. A jeśli chodzi o 1080p to wymaga ogromnej mocy i obie konsole są za słabe, bez cięcia detali i ostrości tekstur się nie obejdzie ( ja osobiście wolę 720p i wszystko na full niż 1080p z obciętymi szczególami).
Więc wszyscy niech poanalizują dane techniczne i rzeczywiste możliwości konsol, a nie podniecają się marketingowym bełkotem Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2007 o 18:40, 1602 napisał:

Tak jak teraz powstają te same filmy na VHS, DVD, BD, HD DVD czy UMD;) tak będą powstawać dopóki
będą się sprzedawały.
Ostatnio czytałem, że DVD ma jeszcze długie lata świetności przed sobą, zresztą tak samo było
z VHS na które do dziś można kupić najnowsze hity pomimo iż zaczęło konkurować z DVD bodajże
już 1997r...

a powiedz gdzie ja napisałem że DVD przestanie istnieć? chodziło mi tylko o to że jeśli ktoś będzie chciał obejrzeć film w HD to kupi odpowiedni odtwarzacz, wybacz ale jakoś nie chce mi się wierzyć że w niedalekiej przyszłości gdy większość będzie miała telewizory HD będą woleć oglądać film w jakości SDTV niż HD

Dnia 03.01.2007 o 18:40, 1602 napisał:

Z tego co wiem te gry jeszcze nie miały premiery (chyba, że miałeś na myśli inną grę), więc
nie można już teraz stwierdzić która wersja będzie lepsza.

miałem na myśli tą grę, co z tego że nie ma jej jeszcze na rynku, pojawiły się dema na różnych targach (np.TGS) i trailery z nich, a wybrałem właśnie ją dlatego że jest to chyba pierwsza gra pisana z myślą o PS3 i przenoszona na X0, do tej pory było odwrotnie no i różnica jest na korzyść PS3. Porównywanie konwersji to ogólnie poraniony pomysł bo gra będzie zawsze lepiej wyglądać lub działać (lub jedno i drugie) na platformie której jest dedykowana.

Dnia 03.01.2007 o 18:40, 1602 napisał:

Fakty są takie, że to gry na X360 wyglądają znacznie lepiej niż na PS3 i nawet jeżeli PS3 ma
jakąkolwiek przewagę nad X360 to musi być ona minimalna skoro tytuły startowe PS3 nie prezentują
się dużo lepiej niż pierwsze gry na X360, a trzeba pamiętać też o tym, że dev-kity PS3 były
rozesłane do developerów o 4 miesiące wcześniej niż w przypadku X360...


Tytuły startowe nie prezentują się lepiej? RR7 pod względem detali wygląda prawie identycznie, fakt tyle że chodzi w 1080p (na X0 720p) a taki np. Resistance wygląda dużo lepiej niż Perfect Dark Zero, na papierze PS3 jest dużo mocniejsze, porównaj sobie chociaż Xenosa i rsx:
http://en.wikipedia.org/wiki/Xenos
http://en.wikipedia.org/wiki/RSX_''Reality_Synthesizer''
zaraz mi pewnie powiesz że to marketing Sony, ok to porównajmy gry, ale daj czas maszynce Sony na rozkręcenie się, GoW na X0 wyszedł dopiero po roku, w przypadku PS3 tytuł który pokarze możliwości konsoli pewnie pojawi się jeszcze później bo konsola jest trudna do opanowania. Jeśli za 2-3 lata nie będzie widać różnicy pomiędzy grami na X0 i PS3 to wtedy będzie można pojechać z Sony, teraz jest na to za wcześnie... i tak ogólnie proponuje zakończyć temat, spieranie się która konsola jest lepsza zostawmy fanboyom Mam X0 i uważam że to fajna konsola (ma tylko 2 minusy - beznadziejny napęd Samsunga i zdecydowanie za mało gier typowo konsolowych, ale to drugie powinno się niedługo zmienić) w przyszłości kupię PS3, kupiłbym je nawet gdyby było technologicznie słabsze od X0 dlatego że na konsoli Sony ukarze się dużo gier w które chcę zagrać. Nie obchodzi mnie jak bardzo prasa jedzie z Sony, chcę zagrać w nowe FF,MGS,DMC,GT,GoW i to się dla mnie liczy.Tak samo jak chce nowych gier od Rare dla których kupiłem X0. Gry są najważniejsze nie sprzęt i to one zadecydują, która konsola wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 23:11, Benitokks napisał:

a powiedz gdzie ja napisałem że DVD przestanie istnieć? chodziło mi tylko o to że jeśli ktoś
będzie chciał obejrzeć film w HD to kupi odpowiedni odtwarzacz, wybacz ale jakoś nie chce mi
się wierzyć że w niedalekiej przyszłości gdy większość będzie miała telewizory HD będą woleć
oglądać film w jakości SDTV niż HD

Według wszelkich prognoz HDTV zacznie przejmować rynek dopiero za 5-6lat, więc do tego czasu z pewnością DVD będzie się miało dobrze, tym bardziej, że różnica w jakości pomiędzy VHS, a DVD była znacznie większa niż pomiędzy DVD, a BD/HDDVD. No i dochodzi do tego konkurencja między nośnikami, która nie sprzyja przyjmowaniu się tego standardu...

Dnia 03.01.2007 o 23:11, Benitokks napisał:

miałem na myśli tą grę, co z tego że nie ma jej jeszcze na rynku,

Nic poza tym, że do premiery jeszcze wiele się może zmienić:)

Dnia 03.01.2007 o 23:11, Benitokks napisał:

Porównywanie konwersji to ogólnie poraniony pomysł bo gra będzie zawsze lepiej
wyglądać lub działać (lub jedno i drugie) na platformie której jest dedykowana.

Z tym się zgodzić nie mogę, gry multiplatformowe tworzone na PS2 zawsze wyglądały tak samo o ile nie lepiej na GC i X, ale te konsole miały rzeczywistą przewagę nad PS2, a nie tak jak teraz jest z wyimaginowaną mocą PS3;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że jeśli Irlandyczy będą mieli rację (oby, oby!) to niedługo będzie tam więcej Japończyków niż Irlandczyków, w każdym gospodarstwie domowym będzie PS3 a i japoński będzie jednym z języków urzędowych ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować