Zaloguj się, aby obserwować  
Wixu

Xbox - czy opłaca się kupić?

20 postów w tym temacie

Chciałbym kupić używanego Xboxa w granicach 500 złotych. Czy opłaca mi się wydawać te pieniądze, czy lepiej jest kupić Play Station 2? Na inną, lepszą konsolę nie mam co lczyć, bo mam ograniczony budżet. Czy według was opłaca mi się inwestować te pieniądze? A może znacie inne żródła zakupu, tańsze niz te np. na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 17:22, Bananszadek napisał:

Chciałbym kupić używanego Xboxa w granicach 500 złotych. Czy opłaca mi się wydawać te pieniądze,
czy lepiej jest kupić Play Station 2? Na inną, lepszą konsolę nie mam co lczyć, bo mam ograniczony
budżet. Czy według was opłaca mi się inwestować te pieniądze? A może znacie inne żródła zakupu,
tańsze niz te np. na allegro?


Odradzam zakupu Xboxa, polecam Playstation 2, a czemu:
- szeroki wybór akcesorii, które są łatwo dostępne w Polsce
- wygodny pad DualShock 2
- OGROMNA ilość gier w przyzwoitych cenach (gry z Platinum kosztują w granicach 30-60 zł)
- jest to najlepiej sprzedająca się konsola z poprzedniej generacji konsol i nadal znakomicie się sprzedaje
- nowa wersja SLIM jest mała i ładna (dostępna w kolorze czarnym, srebrnym i różowym)
- możliwość odtwarzania DVD
- możliwość instalacji Linuxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi mi o ten zwykły, starszy.

Otóż własnie, boję się, że bedzie zniszczony, ale znalazłem w miarę przystępną ofertę: Konsola + oryg. pad + pad logitecha + 20 gier + przeróbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 17:33, master matrox napisał:

Odradzam zakupu Xboxa, polecam Playstation 2, a czemu:
- wygodny pad DualShock 2

Grałem na padała Xboxa i PS2 i stwierdzam, że te pierwsze są wygodniejsze.

Dnia 04.03.2007 o 17:33, master matrox napisał:

- OGROMNA ilość gier w przyzwoitych cenach (gry z Platinum kosztują w granicach 30-60 zł)

Na allegro gry na Xboxa są w granicach 40 złotych, więc to nie problem.

Dnia 04.03.2007 o 17:33, master matrox napisał:

- nowa wersja SLIM jest mała i ładna (dostępna w kolorze czarnym, srebrnym i różowym)

Ale kosztuje o 100 złotych wiecej niz Xbox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 17:34, Bananszadek napisał:

Nie, chodzi mi o ten zwykły, starszy.

Otóż własnie, boję się, że bedzie zniszczony, ale znalazłem w miarę przystępną ofertę: Konsola
+ oryg. pad + pad logitecha + 20 gier + przeróbka.


Playstation 2 możesz kupić NOWE za 499 zł! I to jest oficjalna cena, możesz ją kupić w wielu sklepach w Warszawie, np. w Robson''ie (www.robson.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2007 o 17:36, Bananszadek napisał:

> - OGROMNA ilość gier w przyzwoitych cenach (gry z Platinum kosztują w granicach 30-60
zł)
Na allegro gry na Xboxa są w granicach 40 złotych, więc to nie problem.


Nowych? Na Playstation 2 możesz kupić nowe gry (i to hity!) takie jak Tekken 5, Gran Turismo 4, Ratchet & Clank, God of War za 50 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja jakoś wszędzie spotykałem się z cenami 600 złotych w górę. Co do gier na Xboxa, już przy samym zakupie mogę zyskać z 20, a dla mnie to bez róznicy, czy nowa, czy moze uzywana gra, byle zeby była w dobrym stanie.

Acha, jedno pytanie: Czy Plasy Station 2 ma wbudowany dysk o jakiejs przyzwoitej pojemności? Czy ma moze Halo 1 lub Halo 2 w ofercie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem jeszcze inaczej.
Opłaca się kupić, jeżeli konsola jest nieuszkodzona, za 500 zł X-Boxa.
A opłaca się dlatego, że normalnie kosztuje trochę ponad 600 zł.
Jednak JESZCZE BARDZIEJ opłaca się zakupić PS2.
Nie można pisać, że się nie opłaca kupować X-B w ogóle, ale można napisać, że PS2 się opłaca bardziej kupić :P.
Za to w innych sprawach z poprzednikami się zgadzam - jeżeli chodzi o Polskę, to PS2 jest świetnym wyborem. To nie USA, czy inne kraje, że wszystko mamy porozwijane. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 17:43, Bananszadek napisał:

Acha, jedno pytanie: Czy Plasy Station 2 ma wbudowany dysk o jakiejs przyzwoitej pojemności?
Czy ma moze Halo 1 lub Halo 2 w ofercie?


Hmm... Play Station 2 chyba nie ma wbudowanego dysku. Nie spotkałem się z taką wersją... Memory Cardy głównie trybią tutaj.

Nie ma żadnego Halo w ofercie z tego co mi wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ja chciałbym kupić konsolę z dwoma padami, i z kilkoma gierkami gratis. A z takimi dodatkami Xbox wyprzedza PS2, bo mozna go kupic za 500 złotych,a nie za grubo ponad 600.

@master matrox

Widziałem tą ofertę PS2 slim. Byłaby fajna, ale niestety nie ma dwóch padów ani żadnych gier, a mi chodzi o konsolę w dobrej cenie + gry i pady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 17:47, Choinix napisał:

Hmm... Play Station 2 chyba nie ma wbudowanego dysku. Nie spotkałem się z taką wersją... Memory
Cardy głównie trybią tutaj.

Nie ma żadnego Halo w ofercie z tego co mi wiadomo.


Acha, no bo widzisz - dysk w Xbox to potęga, a Halo to przeciez jedna z najlepszych gier na Xboxa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam PlayStation2. Ma o niebo lepsze gry w przystępnych cenach. Oferuje możliwość gry przez internet i jeszcze tworzone są nowe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz dużo grać na tej konsoli i ma Ci na długo starczyć to proponuję PS2. Na XBOXa, nie ma wielu NAPRAWDĘ dobrych gierek (HALO, HALO2, Ninja Gaiden i, i, i... I reszta to już chyba tylko konwersje...). XBOX ma lepszą grafikę (i to sporawo), ale za to na PS2 jest większa różnorodność i wysyp gierek. W dodatku gry na PS2 jeszcze powstają, a na 1go iXa już chyba nic nie ma nowego. No, ale ja może jestem trochę nastawiony in + do PS2, bo zagrałem w God of Wara, a po tym cały świat wygląda inaczej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi własnie chodzi o takie gry jak Halo. To własnie jest najlepsze. ;) Może na PS2 powstają gry, ale mi nie chodzi o nowe tytuły, ale kultowe przeboje. Mi także starczą konwersje np. z PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 17:33, master matrox napisał:

Odradzam zakupu Xboxa, polecam Playstation 2, a czemu:


Znając Twoje wcześniejsze wypowiedzi to mogłeś poprostu napisać, że PS2 jest od Sony a Xbox od Microsoftu. Bo te pseudo obiektywne argumenty są mizerne.

Dnia 04.03.2007 o 17:33, master matrox napisał:

- szeroki wybór akcesorii, które są łatwo dostępne w Polsce


A co w związku z tym?

Dnia 04.03.2007 o 17:33, master matrox napisał:

- wygodny pad DualShock 2


Który nadaje się najlepiej do bijatyk. Do FPS''ów poręczniejszy jest stary dobry balon.

Dnia 04.03.2007 o 17:33, master matrox napisał:

- jest to najlepiej sprzedająca się konsola z poprzedniej generacji konsol i nadal znakomicie
się sprzedaje


No i? Odwołujesz się do owczego pędu czy jest tu jakaś głębsza treść zawarta?

Dnia 04.03.2007 o 17:33, master matrox napisał:

- nowa wersja SLIM jest mała i ładna (dostępna w kolorze czarnym, srebrnym i różowym)


Rzecz gustu. Szczególnie jeżeli chodzi o kolor różowy.

Dnia 04.03.2007 o 17:33, master matrox napisał:

- możliwość odtwarzania DVD


której xbox napewno nie posiada:D

Dnia 04.03.2007 o 17:33, master matrox napisał:

- możliwość instalacji Linuxa


absolutna podstawa jeżeli chodzi o jaką kolwiek konsolę:D
-------------------------------------------------------------------------
ProChaoS-> "Oferuje możliwość gry przez internet"

Korzystałeś kiedyś z X Live?. Ciężko wtedy usługę Sony nazwać graniem przez internet:P
----------------------------------------------------------------------------------
Banaszadek-> Sytuacja jest bardzo prosta. Jeżeli zamierzasz grać głównie w trybie singleplayer (a właściwie tylko w niego) to PS2 jest jedynym wyborem. Platforma posiada około 21 tytułów które powinien ukończyć każdy gracz. Jeżeli chesz grać w multiplayer to Xbox jest właściwym rozwiązaniem. Porządnych exclusive''ów jest tam około 10, ale można przy nich spędzić kilkaset godzin grając po sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować