Zaloguj się, aby obserwować  
Backside

Age of Empires III w Empiku

1 post w tym temacie

W jednym z warszawskich Empików widziałem promocję (podejrzewam, że dotyczy to każdego Empiku w tym mieście), gdzie dla pierwszych 80-ciu nabywców Age of Empires III czeka książka "Sztuka Mocarstw - Age of Empires III".

Jestem ciekaw czy ktoś kupił w tejże promocji i mógłby się podzielić jej zawartością (nie jest dostępna w sprzedaży detalicznej)


Najbardziej mnie ciekawi dosyć głupie posunięcie Empiku.

Dodatkowy gadżet to naturalnie zachęta pt. "oto powód dla którego powinieneś kupić AOE III tutaj, a nie gdzie indziej"

Poza tym przed premierą robione były zapisy na AOE III co jest oczywistym pozyskiwaniem klientów.


Tylko gdzie tu pojęcie o jakimkolwiek rynku gier i innych promocjach?

Jeśli CDP oferuej AOE III taniej o 30zł (w rzeczywistości o 20zł, bo w Empiku jest po 119zł) razem z dodatkami, i na 2 dni przed premierą, to większość graczy wybierze tańszą, lepszą i szybszą drogę.

Dodam jeszcze, że CDP bardzo postarało się z rozpromowaniem swojej promocji - mało prawdopodobne, by interesujący się grami gracze nie słyszeli o tym i wybrali kiepską alternatywę Empiku.

Zresztą jak jest naprawdę - stosy AOE III leżą i raczej nie cieszą się popularnością x-boxa

A książeczka?
Cóż - przed premierą była tylko informacja o zapisach, a żadnych gadżetach nie ma mowy. Kupi więc ten mały odsetek graczy miejskich, który nie ma internetu lub jakimś sposobem nie słyszało o grze.

Tzn. kupi pewnie pierwszych 80 graczy, bo potem to juz nie atrakcja.


Działania promujące tanie gry i zachęcające promocjami popieram - ale tego co czasami Empik robi nie mogę zdzierżyć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować