Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2010 o 15:29, blacklio2 napisał:

Za taką kasę kupiłeś tego laptopa?


Nie na ojca we firmie wziołem i mnie wyniósł 3300 (oni tam biorą od jakiejś firmy komputery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mimo wszystko z grafiką trochę przegiąłeś, bo w tej cenie masz HD5730 która stoi sporo wyżej od GF330, ale o gustach się nie dyskutuje więc spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 15:40, blacklio2 napisał:

To mimo wszystko z grafiką trochę przegiąłeś, bo w tej cenie masz HD5730 która stoi sporo
wyżej od GF330, ale o gustach się nie dyskutuje więc spoko


Tak wiem :) Ale karta ATI nie jest w tych laptopach które mi sie podobają .bo o gustach sie nie dyskutuje a umnie design ma duży wpływ na korzystanie z danego sprzętu...I tak nie jest źle bo wszystko chodzi znakomicie :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 15:27, blacklio2 napisał:

A jak wyjmiesz ten adapter od myszki to dźwięk wraca?

Nie. Zauważyłem nawet, że gdy chce odtworzyć jakąś piosenkę to włącza się program (w moim przypadku WIMP) i gdy zwykle leciał czas piosenki i przewijał się ten paseczek oznaczający czas utworu to teraz nic z tych rzeczy się nie włącza. Nie wiem sam o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 15:52, Jacobek92 napisał:

sie nie dyskutuje a umnie design ma duży wpływ na korzystanie z danego sprzętu...


Ja też nie grzeszę tutaj. Wygląd zewnętrzny jest dla mnie równie ważny jak bebechy. Chociaż teraz, po kilku miesiącach użytkowania lapka chyba zaczynam żałować zakupu. Mogłem kupić tańszy i też robiłby to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Dell Studio 1557. 3 największe wady to:

- tylko 3 USB! Zdziwiłbyś się jaką różnicę robi brak jednego
- bateria (standardowa WU946) zamiast 4 godzinki, pada już po 35 minutach
- GRZEJE jak piec! Parzy wręcz. Licz się z oparzeniem lewego uda. System chłodzenia jest tragiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 08:05, NintendoPassion napisał:

> sie nie dyskutuje a umnie design ma duży wpływ na korzystanie z danego sprzętu...

Ja też nie grzeszę tutaj. Wygląd zewnętrzny jest dla mnie równie ważny jak bebechy. Chociaż
teraz, po kilku miesiącach użytkowania lapka chyba zaczynam żałować zakupu. Mogłem kupić
tańszy i też robiłby to samo.


To dobrze jest są jeszcze takie osoby :) U których design jest równy razem ze srodkiem danego sprzętu .Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 08:10, NintendoPassion napisał:

Mam Dell Studio 1557. 3 największe wady to:

- tylko 3 USB! Zdziwiłbyś się jaką różnicę robi brak jednego
- bateria (standardowa WU946) zamiast 4 godzinki, pada już po 35 minutach
- GRZEJE jak piec! Parzy wręcz. Licz się z oparzeniem lewego uda. System chłodzenia jest
tragiczny.


No w tym momencie jestem już po zakupach i choć Dell Studio 1749/47 bardzo mnie kręcił, to wybrałem 17" Sony Vaio VPCEC1S1E. Największą wadą, jakiej mogę się tu doszukać to pełne przywiązanie do Sony jeśli chodzi o aktualizację jakichkolwiek sterowników. Podobnie jak w Dellu to w lewej części znajduje się główny "grzejnik", ale podobno jest lepiej niż w Dellach - cóż, nie miałem okazji sprawdzić, ale u mnie nie odczuwam poparzeń (choć fakt - grzejnika w zimie prawdopodobnie nie będę potrzebował). Jeśli zaś chodzi o USB to są 3 + port eSATA/USB, więc źle też nie jest. Bateria trzyma coś koło godziny na pełnych obrotach lapka z tego com widział. Ogółem jednak miałem już okazję sprawdzić jak działa "w mojej dziedzinie" i muszę powiedzieć, że produkcja plakatu w A3 to już nie będzie problem:).
Jestem więc umiarkowanie zadowolony, choć zdarli ze mnie co nie miara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2010 o 14:26, SSj2 napisał:

Jestem więc umiarkowanie zadowolony, choć zdarli ze mnie co nie miara.


Daj nam zatem umiarkowanie pogratulować/porównać/pozazdrościć/pokrytykować Twój zakup. 4K pisałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 14:29, NintendoPassion napisał:


> Jestem więc umiarkowanie zadowolony, choć zdarli ze mnie co nie miara.

Daj nam zatem umiarkowanie pogratulować/porównać/pozazdrościć/pokrytykować Twój zakup.
4K pisałeś...


A i 4k dałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 14:34, SSj2 napisał:

A i 4k dałem.


Mówisz że VAIO. Osobiście styczności z tą marką nie miałem, ale jak i w przypadku Della są pewne niewygody. Usilne utwardzanie użytkownika do własnych rozwiązań. Cóż takiego można zatem dostać w tej sumie, jeżeli możesz podać jakieś dane techniczne. Kiedyś miałem HP. Nie kupię. Toshibę ma Princess Peach i chwali sobie dobrze. Jestem ciekaw jak plasuje się mniej więcej VAIO vs DELL Studio 15. Wybacz jeśli zanudzam, czysta ciekawość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jestem ciekaw jak plasuje się mniej więcej VAIO vs DELL Studio 15. Wybacz jeśli zanudzam, czysta ciekawość.

http://www.sony.pl/product/vn-e-series/vpcec1s1e-bj - Cała specyfikacja sprzętu. Ja co prawda uważam, że HD czy BluRay to duperele, które wcale nie były mi potrzebne, a o wyborze zdecydowało właśnie to, że miał się mniej grzać (opinie tak stwierdzały) - czy to prawda? Nie wiem, Della miałem tylko przez 10 minut w rencach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu również brałem Vaio, i również zdarli ze mnie co nie miara ( 5K PLN ), główna wada grzał się co niemiara przy grafice 8400GT DDR3 ( przez co raz go zjarałem :P ) oraz bardzo kiepski update sterowników głownie do GPU.

Za Bluray zdarli z ciebie tyle kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 16:12, blacklio2 napisał:

NA brak USB kupiłem sobie coś takiego
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=52_54&products_id=407
który służy mi do dziś na obecnym lapku


To jest rozwiązanie. Też mam coś podobnego, ale gdy lapki z niższych półek mają 4 porty USB to w droższych woła o pomstę o nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2010 o 14:26, SSj2 napisał:

No w tym momencie jestem już po zakupach i choć Dell Studio 1749/47 bardzo mnie kręcił,
to wybrałem 17" Sony Vaio VPCEC1S1E. Największą wadą, jakiej mogę się tu doszukać to
pełne przywiązanie do Sony jeśli chodzi o aktualizację jakichkolwiek sterowników. Podobnie
jak w Dellu to w lewej części znajduje się główny "grzejnik", ale podobno jest lepiej
niż w Dellach - cóż, nie miałem okazji sprawdzić, ale u mnie nie odczuwam poparzeń (choć
fakt - grzejnika w zimie prawdopodobnie nie będę potrzebował). Jeśli zaś chodzi o USB
to są 3 + port eSATA/USB, więc źle też nie jest. Bateria trzyma coś koło godziny na pełnych
obrotach lapka z tego com widział. Ogółem jednak miałem już okazję sprawdzić jak działa
"w mojej dziedzinie" i muszę powiedzieć, że produkcja plakatu w A3 to już nie będzie
problem:).
Jestem więc umiarkowanie zadowolony, choć zdarli ze mnie co nie miara.


Dobry Sprzęcik :) Ja też kupiłem teraz Toshibe i bateria na pełnych wariacjach czymie nawet 4,5 godziny :) Wieć jestem bardzo zadowolony..(Model to A660-13P) .Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować