• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 05.08.2007 o 13:51, yahoou napisał:

TO NIE JEST PYTANIE PASUJACE DO TEGO TOPICU

nie przesadzajmy, jest pytanie związane z tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2007 o 17:18, quba123 napisał:

a nie bodz taki modry . bede sie pytal kiedy chce i gdzie chce

no to powodzenia w zyciu... i krzyzyk na droge...


>nie przesadzajmy, jest pytanie związane z tematem
no jasne... co jeszcze??? moze niech ktos tutaj zapyta o to jaka klawiatura jest najlepsza do gier i na jakim LCD sie najlepiej gra.... jakby zglaszal problem zwiazany z jego kiera w starciu z TDU to jeszcze rozumiem, ale w tym wypadku nie mam cierpliwosci... to jest "oficjalny temat Pomocy Technicznej"!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje mi się iż nie doczekam sie dźwięku w TDU, ponieważ odinstalowałem je przez panel sterowania 2 razy i zainstalowałem patcha, po czym nadal nie ma dźwięku! Czy ktos potrafi mi pomóc z tym gó*****ym patchem?




Mam Viste Pl jeżeli to cos zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiem , że lepiej by było w temacie ogólnym o TDU, ale kolega jest tutaj chyba nowy ( sądze po statusie ), więc wiesz początki zawsze są trudne, bo się poznaje zasady itd., dlatego mi chodziło oto, żeby odpuścic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

szkoda ze sie wciagam w ten OT, ale musze to napisac... myslec trzeba zawsze... do tego przyda sie zawsze troche poczytac rulesow itp..... jak sie komus nie chce tego zrobic to nam tym bardziej nie powinno sie chciec mu pomagac... proste? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odkąd kupiłem grę nie mogę połączyć się z serwerami. Cały czas pisze mi, że są niedostępne. Próbowałem odblokowywać porty, wyłączać zaprę systemu ale nic to nie dało. Wie ktoś co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Grający na PC - nie doczekasz sie odpowiedzi tak samo jak ja...
chociaz moze i ja pomoge Ci, w windowsie przestaw akceleracje sprzentową.... tak na polowe....
daj znac czy pomoglo...
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2007 o 21:32, Barfolo napisał:

Odkąd kupiłem grę nie mogę połączyć się z serwerami. Cały czas pisze mi, że są niedostępne.
Próbowałem odblokowywać porty, wyłączać zaprę systemu ale nic to nie dało. Wie ktoś co mam
zrobić?


Już od jakiegoś czasu gram w TDU, ale jak dotąd nie rozgryzłem o co chodzi z tym ich serwerem. Wiadomo natomiast, że otwieranie portów, czy firewall nie ma tu nic do rzeczy - bo jaki ma to mieć wpływ skoro raz łączy a raz nie (na takich samych ustawieniach)? Ostatnio w sumie idzie dobrze, bo za każdym razem mi łączy (odpukać), ale na przykład w zeszłą sobotę w godzinach 14 - 17 za Chiny nie mogłem uzyskać połączenia (a gdy dwa razy połączył, za każdym razem po pięciu minutach gry traciłem połączenie)... Nic nie szło zrobić, totalnie nic. Z tym (nie)łączeniem mam też tak, że jeśli sobie gram, wyłączam grę i chcę od razu potem włączyć ją z powrotem serwer wywala. Ewidentnie wina serwera, a nie nasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Akashi
czyszczenie rejestru i dysku nic nie daje... RegClean RegCleaner EasyCleaner JV16
ale jak to bywa w takich beznadziejnych przypadkach blad tkwi gdzie indziej ;/

na tymczasowe rozwiazanie wpadlem calkiem przypadkowo i licze na wasza pomoc jesli chodzi o calkowite rozwiazanie tego problemu bo jak narazie wystepuje on tylko i wylacznie w TDU, a oto i cala historia choroby:

wkurzony zaistniala sytuacja wyrwalem pada (SpeedLink na sterownikach systemowych XP bo wiem ze nawet najnowsze oryginalne stery tej firmy powoduja straszny spadek FPS w TDU) z USB i cisnelem nim o sciane (czasem jedyny sposob zeby odreagowac frustracje to cos rozpieprzyc) po chwili jednak stwierdzilem ze nie wyjde z TDU bo mam przemapowane klawisze praktycznie pod pada wiec podlaczylem to co z niego zostalo do USB i w trakcie usilowania wyjscia z gry wlaczylem mape i ku mojemu zdziwieniu blad z wyswietlaniem informacji znikl, niewiele myslac pojechalem do sklepu (nie) dla idiotow i kupilem innego taniego pada (BigBen chwalony za jakosc wykonania jak i sterownikow, klon chilstreama Logitecha za 1/3 jego ceny)
zainstalowalem tym razem oryginalne fabryczne stery bo winda nie wykrywala go poprawnie i przystapilem do rozgryzania problemu

problem nadal wystepowal ale zeby go na chwile rozwiazac i zmusic TDU do prawidlowego wyswietlania informacji na mapie nalezy:
wyjsc z trybu mapy
odlaczyc pada od usb
podlaczyc pada do usb
wejsc w mape i wszystko dziala i wyswietla sie jak powinno
ew
w trybie mapy odlaczyc pada
podlaczyc pada
poczekac chwilke i sprawdzic czy informacje sa wyswietlana, u mnie dziala
jednak problem powraca po krotkiej jezdzie i uzytkowaniu pada

pytanie teraz czy to TDU, chociaz aplikacje nie odwoluja sie bezposrednio do sprzetu tylko polegaja na tym co systemowe API im udostepnia, czy sterowniki i system sam w sobie, chociaz systemowe sterowniki MS nie powodowaly nigdy problemow z kompatybilnoscia i nigdy nie mialem problemow z innymi grami.
na moj laicki rozum problem tkwi w bufforze USB (o ile taki wystepuje w USB) i jest czyszczony kiedy odlacza sie pada USB i nie powoduje konfliktu w wyswietlaniu informacji na mapie, chociaz z drugiej strony TDU to jedyny tytul w jakim wystepuja takie jaja jesli chodzi o obsluge tanich padow na USB

pogrzebalem w sieci troche ale jedyne co znalazlem do modyfkacji ustawien USB to zmiana czestotliwosci magistrali, ktora glownie odbija sie na szybkosci transferu danych i czasie reakcji myszek ktore sprzetowo nie maja zablokowanej czestotliwosci 125Hz, ale nic do zmiany wielkosci czy parametrow buffora USB a ktory chyba wystepuje tak samo jak i w standartowym porcie szeregowym

wiem ze macie kupe roboty ale jako dystrybutor macie wieksza sile przebicia niz uzytkownik koncowy, ktorego Atari czy Eden zlewa totalnie, wiec licze na wasza pomoc w tej sprawie, byc moze rozwiazanie tego problemu spowoduje rozwiazanie tez problemu spadku FPS w TDU w powiazaniu z kontrolerami USB i ogolna optymalizacje gry :)

PS jak narazie jedyna kozysc z calej tej afery to nowy calkiem przyzwoity padzik za rozsadna kaske - naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2007 o 23:35, kviathus napisał:

> Odkąd kupiłem grę nie mogę połączyć się z serwerami. Cały czas pisze mi, że są niedostępne.

tak do konca bym nie wieszal psow na serwerach tylko na jakosci lacza
-w momencie kiedy serwery dzialaja zminimalizuj TDU i z lini komend odpal NETSTAT -A -B -N
-sprawdz jaki adres IP jest uzywany przez TDU ( najlatwiej kiedy odpalisz TDU zaraz po uruchomieniu kompa bez odpalania innych aplikacji kozystajacych z netu) ostatnie mi znane adresy IP_TDU 207.38.11.136 i 207.38.11.34
-w momencie kiedy serwery beda lezec proponuje odpalic komende PING IP_TDU -N 100 -L 128 lub
TRACERT IP_TDU lub PATHPING IP_TDU i zobaczyc czy przypadkiem gdzies w sieci naszego providera lub na styku laczy nie ma duzych opuznien(chociaz te powoduja glowie laga) i lossa(utracone pakiety glownie powoduja powazne problemy jesli chodzi o tryb muliplayer)
-zadzwonic do providera czy nie przeprowadzaja modyfikacji serwerow itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2007 o 22:18, Barfolo napisał:

Provider to Zeto SA ( http://brzesko.net.pl/), a przepustowość karty sieciowej to 100 Mb/s.

jesli mozesz wpisz w menu START > URUCHOM "CMD" +ENTER
w wyswietlonej konsoli wpisz IPCONFIG /ALL i wklej tu to co tam jest wyswietlone
mam pewne podejzenia ze masz IP z puli prywatnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2007 o 01:39, kviathus napisał:

Okej, dzięki za radę. :)
prosze bardzo ;]

inna przydatna komenda to IPCONFIG /FLUSHDNS - czysci nazwy adresow IP i sa one na nowo pobierane z serwerow DNS pod warunkiem ze te serwery poprawnie dzialaja jesli nie to dupa blada ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować